2030 Türkiye Gündemleri

  • Konbuyu başlatan okyanusya
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mizah kategorisinde okyanusya tarafından oluşturulan 2030 Türkiye Gündemleri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,194 kez görüntülenmiş, 20 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mizah
Konu Başlığı 2030 Türkiye Gündemleri
Konbuyu başlatan okyanusya
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan busra309
O

okyanusya

Kullanıcı
3 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Madeni 2,5 milyar liralıklar tedavüle girdi.

 
Emeklilik yaşı erkekler için 84, kadınlar için 82’ye çıkarıldı.

 
Türkiye’de ortalama ömür ise 65 civarında. “Berzahta emekliliğe son!” mitingine katılanlar gözaltına alındı. Daha sonra onları arayan yakınlarından da haber alınamıyor.

 
Türkiye, dünyanın en büyük çölü haline geldi. Hükümet, çöl turizmiyle ekonominin canlanabileceğini açıkladı. Muhalefet, “Hükümet serap görüyor!” dedi. Serap, “Böyle bi şey mümkün diyil, ben sizin bildiğiniz seraplardan diyilim” dedi. Serap gözaltında kayboldu.

 
Demirel siyasi şartların olgunlaşmasını beklediğini, artık siyasete girebileceğini açıkladı. Demirel, “Valla gaadeşim, keşke tavuk yetüşdürseymişim, şindiye gadar Fraydçıkın olup köşeyi dönmüştüm deel mi yeenim binaenkeleyk!” dedi.

 
Trafik kazalarında ölenler için Ankara- İstanbul ve Ankara-Antalya arasında yol kenarına yaptırılan mezarlıkların iki katlı olması için Meclis’te önerge verildi. Kaçak kat çıkanların gözaltında kaybedileceği açıklandı.

 
Kazalarda ölen turistler için Kaynaşlı Mevkii’nde dikilen anıtın açılış töreni sırasında freni patlayan kamyon anıta çarptı. Kalabalıktan ölenler orta refüje defnedilirken, açılış için gelmekte olan Ulaştırma Bakanının bindiği uçağa kamyon çarptı. Şoför hatalı sollama yaptığı için suçlu bulundu, bakan için memleketinde dağıtılan helvadan zehirlenen 200 kişi hastaneler tarafından dolandırıldı.

 
Müjde. Türkiye GAP’tan artık çok daha fazla faydalanacak. İsrail Tarım Bakanı Zwi Şimon, “Türkiye’ye bundan böyle daha fazla gıda ithalatına izin vereceğiz. Türkiye dost ve kardeş ülkemizdir” dedi. Bilindiği gibi GAP, ülkemizin gıda ithalatını en çok yaptığı bölge.

 
15 yıldır Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığı yapmakta olan Prof. Zekeriya Beyaz, öğretim görevlilerinin isyanı neticesinde Diyanet İşleri Başkanlığına getirildi. Beyaz, gençliğinde hacca gittiğine dair iddiaları nefretle kınadı.

 
Türk televizyonculuğu bir ilke daha imza attı. Acar muhabirler felçli bilim adamı Hawking’e “Maraba Televole” dedirterek, “Çaaakkk moruk!” yaptılar. Hawking gözyaşları içinde defnedildi.

 
Somut ressam Kenan Evren’in “İbibikler öter ötmez” isimli tablosu açık artırmada 550 trilyara satıldı. Daha sonra resimdeki canlının ibibik değil hipopotam olduğunun anlaşılması skandal olarak adlandırıldı. Evren, “Bizim köyde ibibikler böyle!” dedi.

 
Türkiye, demokratikleşme sürecinde hızla ilerlemeye devam ediyor.

 
Avrupa İnsan Hakları mahkemesinin sorusu üzerine gözaltında kaybolan kişilerin maça gittikleri resmen bildirildi.

 
Ay Birliği’ne girebileceğimiz konusunda ümitler arttı. Türkiye, en geç 30 yıl içinde Ay Birliği’ndeki yerini alacak. Yılmaz, “Ay Birliğini alsınlar başlarına çalsınlar!” dedi.

 
Mefharet Partisi’ne kapatma istemi. Savcı bütün milletvekillerinin ve partiye oy verenlerin idamını istiyor. Mefharet yetkilileri Meserret Partisi’nin devamı olmadıklarını açıkladı. Meserret de Nezaket’in devamı olmadığını açıklamıştı. Parti kapatılırsa, bu kapatılmış 124. parti olacak. Erbakan, “Biri gelir, biri gider dava partilerle bâkî değil” dedi. Erbakan’ın siyasi yasağı 37 yıl sonra kalkacak. Hoca, “Bekleyin bomba gibi geliyorum” dedi.

*aslında tirajikomik*

ALINTIDIR

 
S

smyye

Kullanıcı
1 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
:D ;D
teşekkürler okyanusya..
 
S

SOSYALLİBERALİST

:) :DHARİKA!... BİR MUZAFFER İZGÜ&AZİZ NESİN KILASİĞİ GİBİ...
 
E

eylül_ayazı

Kullanıcı
7 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
''Demirel siyasi şartların olgunlaşmasını beklediğini, artık siyasete girebileceğini açıkladı. Demirel, “Valla gaadeşim, keşke tavuk yetüşdürseymişim, şindiye gadar Fraydçıkın olup köşeyi dönmüştüm deel mi yeenim binaenkeleyk!” dedi.'' :eek: ;D GÜZELDİ. Özellikle bu çok güldüm... Ama dediğiniz gibi aynı zamanda hepsi üzücü ve düşündürücüde  :( Teşekkürler paylaşım için!
 
A

angel_in_me

Kullanıcı
22 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Bu gidişle bunlar olacak sanırım  ???
Teşekkürler :)
 
K

kabeka

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
16
İstanbul
:) traji komik hatta çok kotü utandım biz bu muyuz?evet buyuz::(
keşke güzel şeyler yazsaydı daha kötüleri olmasında
Müjde. Türkiye GAP’tan artık çok daha fazla faydalanacak. İsrail Tarım Bakanı Zwi Şimon, “Türkiye’ye bundan böyle daha fazla gıda ithalatına izin vereceğiz. Türkiye dost ve kardeş ülkemizdir
 
E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Türkiye TÜRKİYE olarak devam etsinde başka birşey istemiyorum,az önce elektronik postama baktım da reklama girmese ekleyecektim, isterdim ki herkes okusun,sabahtan akşama kadar ihtiyaç duyduğumuz şeyler ve markaları,hepsi yabancı,kalmamış yerli malı ,yazık bize yaa yazarken bile sinirleniyorum,neyse...
 
Üst