2/B Arazileri Satılmasın

• Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Codex tarafından oluşturulan 2\/B Arazileri Satılmasın başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,041 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı 2\/B Arazileri Satılmasın
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan cantuuu
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
Yahu herşeyi sattılar geriye bir ormanlar kalmıştı, onları da satacaklar anlaşılan  Bakalım bu satışların sonunda kaç misli para ödeyeceğiz bunları tekrar geri almak için, ya da yenilerini yetiştirmek için. Onca kampanya düzenlendi başta. Fidan dikelim, ormanlarımız yok olmasın diye. Şimdi fidan diktiğimiz ormanlar, bize sorulmadan satılmak isteniyor. 

Tema 2B’lik orman arazilerini satılmaması için imza kampanyası başlattı
Tema 2B’lik orman arazilerini satılmaması için imza kampanyası başlattı. Hükümet satarım diye ısrar ediyor. Hayrettin Karaca ise “verin bana bir milyon imza, sattırmam” diyormuş. Bir milyon imza pek zor olmasa gerek. Yeterki satmasınlar 

Ne yapabilirim?
Yapman gereken çok basit. http://www.tema.org.tr/2B/ adresini ziyaret ederek “2/B Arazileri Satılmasın” İmzala düğmesine basmak. Sana çok basit bir form sunuluyor ve alttaki bilgiler isteniyor;

Ad Soyad
İş Alanı
Doğum Tarihi

Gayet basit. Buraları doldur ve Gönder düğmesine tıkla 

Ben de bu kampanyayı duyurmak istiyorum
Eğer sen de bu kampanyayı birçok kişiye duyurmak istiyorsan alttakileri uygulayabilirsin;

• Adres defterindeki tüm kişilere e-mail yolu ile haber verebilirsin
• Forum siten varsa, tüm üyelerine mesaj gönderebilirsin
• Blog siten varsa, bu yazı gibi benzer bir yazı hazırlayabilirsin.
Eminim daha birçok şekilde bu kampanyayı duyurabilirsin. Gerisi sana kalmış... 

Peki, ya satılırsa?
• Ortaokul ve lise vakitlerinde arkadaşlarca toplanarak gittiğimiz orman piknik v.b. hayal olacak.
• Ülke çölleşmeye devam edecek.
• Hayvan türleri azalacak.
• Kamp alanları yok olacak
• Bizim insanımızın 1 numaralı zevki olan, orman içerisindeki mangal yakmaya uygun (bazılarında böyle alanlar var, ama genelde halkımız pek uymuyor) alanlarda mangalımızın tadını unutacağız. İşin ucu mangala kadar değiyor yani. O cızz sesi içinizden geldi, di mi şimdi  :-X Belki üstteki maddelerde biraz abarttık ama bunun yanında hiç bile bence  :-\

O

okyanusya

Kullanıcı
3 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
özgür bu duyarlılığın için çok teşekkür ederim .
mümkün olduğunca bu tarz kampanyaları takip ederim ama bunu ilk kez duyuyorum ve hemen imzamı attım.
yakında denizlerimizi , oksijenimizi bile satacaklar..
herkes duyarlı olsun ve tepkisini ortaya koysun bananecilik yapmayalım.
tekrar teşekkürler.

K

Kristal

ben tüm arkadaşlarıma gönderdim,duyarlı olmalıyız.teşekkürler codex...

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Teşekkürler.. hepimiz birer girişimci olduk artık sitede ve boş boş oturmayı site üyelerine yakıştırmıyorum. hepinizi duyarlı olmaya davet ediyorum..

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
cok teşekkürler Codex... mutlaka herkese yollayalım...

C

cantuuu

Kullanıcı
19 Mar 2011
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Anayasaya sadakkatten ayrılmayacağına yemin eden vekillerimize anayasa'nın 169. maddesini hatırlatalım bakalım:

"devlet, ormanların korunması ve sahalarının genişletilmesi için gerekli kanunları koyar ve tedbirleri alır. yanan ormanların yerinde yeni orman yetiştirilir, bu yerlerde başka çeşit tarım ve hayvancılık yapılamaz. bütün ormanların gözetimi devlete aittir.

devlet ormanlarının mülkiyeti devrolunamaz. devlet ormanları kanuna göre, devletçe yönetilir ve işletilir. bu ormanlar zamanaşımı ile mülk edinilemez ve kamu yararı dışında irtifak hakkına konu olamaz.

ormanlara zarar verebilecek hiçbir faaliyet ve eyleme müsaade edilemez. ormanların tahrip edilmesine yol açan siyasi propaganda yapılamaz; çıkarılamaz. ormanları yakmak, ormanı yok etmek veya daraltmak amacıyla işlenen suçlar genel ve özel af kapsamına alınamaz.

orman olarak muhafazasında bilim ve fen bakımından hiçbir yarar görülmeyen, aksine tarım alanlarına dönüştürülmesinde kesin yarar olduğu tespit edilen yerler ile 31.12.1981 tarihinden önce bilim ve fen bakımından orman niteliğini tam olarak kaybetmiş olan tarla, bağ, meyvelik, zeytinlik gibi çeşitli tarım alanlarında veya hayvancılıkta kullanılmasında yarar olduğu tespit edilen araziler, şehir, kasaba ve köy yapılarının toplu olarak bulunduğu yerler dışında, orman sınırlarında daraltma yapılamaz." Kim kime neyin malını satıyor  ??? ???