11 Kasım 1938 Dünya Gazeteleri ne yazdı...

• Konbuyu başlatan Kristal
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mustafa Kemal Atatürk kategorisinde Kristal tarafından oluşturulan 11 Kasım 1938 Dünya Gazeteleri ne yazdı... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 12,601 kez görüntülenmiş, 14 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mustafa Kemal Atatürk
Konu Başlığı 11 Kasım 1938 Dünya Gazeteleri ne yazdı...
Konbuyu başlatan Kristal
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan kadirdeligoz
A

ayben

Teşekkürler.

Yalnız beni bu çok düşündürdü...

Gerçekten öylemiyiz? Olanlar var ama neden bu hallerdeyiz?

K

Kristal

Bir kısmımız çabuk unuttu diyebiliriz.
Bir kısıma da unutturulmaya çalışılıyor. :-X

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bu kadar emeğe bu kadar ihanet başka millette görülmemiştir herhalde!!  :-X

L

Lier22

Onunla ne kadar övünsek az... Dünya biliyor, farkında... bİzdekiler bilmek anlamak istemiyor nedense...
geçmişini unutanlar onu bir daha yaşamak zorundadırlar... umarım böyle bir şey tekrar olmaz... bu millet tekrar bir kurtuluş mücadelesi vermez... inşallah...
Çünkü bir Atatürk daha bulamayabiliriz...
Lütfen buna göre davranalım...

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Bir ulusu küllerinden yeniden çekip çıkarttı.. Gerçek bir lider oldu.. Düşmanlarımız bile örnek aldı.. Adı her anıldığında gurur duyduk.. Yaptığımız yanlış seçimlerle emeklerini boşa çıkarttık.. Çıkarcı davrandık , küllere tekrar gömülüyoruz.. Bu ülkeye 2. bir Atatürk gelmez! Her zaman kalbimizde olacak.. Ne Mutlu Türküm Diyene!

A

ayben

Lier22' Alıntı:
Onunla ne kadar övünsek az... Dünya biliyor, farkında... bİzdekiler bilmek anlamak istemiyor nedense...
geçmişini unutanlar onu bir daha yaşamak zorundadırlar... umarım böyle bir şey tekrar olmaz... bu millet tekrar bir kurtuluş mücadelesi vermez... inşallah...
Çünkü bir Atatürk daha bulamayabiliriz...
Lütfen buna göre davranalım...
Lier güzel demişsin. Bir Atatürk gelmez ama bu uğurda çok şehit veririz. Ben öyle düşünüyorum vatanımı kimselere yar etmem ben, evlatlarımda öyle olmalı, arkadaşlarımda, ailemde kısaca çevremdeki herkes. Bunun için elimizden geleni yapmalıyız. Önce bizle başlasın sonra da çevremize yayılacaktır. Elbet vatan aşkıyla yanan bir sürü gencimiz var. İnanıyorum... Ama bir lider ... İşte böyle bir durumda Atatürk gibi bir lider zor bulunur ama ... İnanıyorum ki böyle bir durum olduğunda tekrar bizleri koruyacak bizleri var edecek birisi çıkacaktır. Peki neden hep bir lider olması gerektiğini düşünürüz. Biz önce bir millet olarak tutunalım birbirimize işte o zaman çıkacaktır en iyi liderler. Toplum zaten seçecektir en iyisini. Böyle bir savaş zamanı dilerim Rabbim bize yaşatmaz. İşte yaşamak istemiyorsak bizde elimizden gelenin en fazlasını yapıp sahip çıkalım toprağımızın bir karışına kadar...

C

ContaQ

Kullanıcı
18 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
www.turkcemiz.net
Bilinçli, aklı başında bireyler olarak; Atatürkün gösterdiği yolun saptırılmasına izin vermeyelim lütfen...Teşekkürler.

B

bişileryapmaklazım

Kullanıcı
14 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Büyük varlığımızı bence fiziken kaybettik. Onun düşüncelerine, inançlarına,değerlerine sahip çıkarak Türk Mİlletini getirmek istediği noktaya hepberaber ele ele vererek başarabiliriz,Bunuda ancak vatanımızı gönülden severek ve artık bi yerlerden başlayarak yapabiliriz - ( Belki alakasız gelebilir ama somut örnek vermek gerekirse şuan vizyonda olan  Devrim Arabaları Filmini izlemenizi tavsiye ederim.)

K

kadirdeligoz

Kullanıcı
23 Mar 2012
En iyi cevaplar
0
0
Erzurum
Feveran Estomp' Alıntı:
Bir ulusu küllerinden yeniden çekip çıkarttı.. Gerçek bir lider oldu.. Düşmanlarımız bile örnek aldı.. Adı her anıldığında gurur duyduk.. Yaptığımız yanlış seçimlerle emeklerini boşa çıkarttık.. Çıkarcı davrandık , küllere tekrar gömülüyoruz.. Bu ülkeye 2. bir Atatürk gelmez! Her zaman kalbimizde olacak.. Ne Mutlu Türküm Diyene!
:turk