101 yıllık telefon

• Konbuyu başlatan senarist081
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde senarist081 tarafından oluşturulan 101 yıllık telefon başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,828 kez görüntülenmiş, 23 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı 101 yıllık telefon
Konbuyu başlatan senarist081
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan efsane_18
S

senarist081

GRAHAM Bell'in 1876'da icat ettiği telefon teknolojisinde baş döndürücü bir gelişim yaşanırken, Yatağan Termik Santrali girişinde bulunan 14 kilo ağırlığındaki telefonun 101 yıldır çalıştığı ortaya çıktı. "ZWUS" marka Polonya yapımı telefon, 1982'de santralle birlikte kullanılmaya başlandı.

ÜZERİNDEKİ levhadan en son 1950'de bakım gördüğü anlaşılan 1905 üretimi telefonun dahili görüşmelerde kullanıldığını ve büyük ilgi gördüğünü belirten santral yetkilileri, "Santral içinde yoğun kullanılan bu telefonlardan 4 adet var. 24 yıldır arıza yapmadan hizmet veriyor" dediler.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Affınıza sığınarak; buraya bir Yiğit Özgür'ün konuyla ilgili bir karikatürünü ekleyebilir miyim?
Konuyu okurken aklıma geliverdi.

S

senarist081

Tabi buyrun Zeynep hanım,memnuniyetle..Zevk duyarım,lütfen..

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Sözcükleri silmedim değiştirmedim, affınıza sığınarak;
Bu arada Hoca'nın dediğini yapın, yaptığını aman aman yapmayın sözünü hatırlatayım da! :)

B

Bülent

senarist081,
Bahsi geçen telefonun resmi var mı?

Karikatür de iyiymiş bu arada.  ;D

S

senarist081

Zynep' Alıntı:
Sözcükleri silmedim değiştirmedim, affınıza sığınarak;
Bu arada Hoca'nın dediğini yapın, yaptığını aman aman yapmayın sözünü hatırlatayım da! :)

Konu çok daha renkli olmuş oldu sayenizde Zeynep hanım ;)

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
Bilgi müthiş... tüketim çağındayız o kadar sağlam yapsalar kim yenisini alacak...
karikatürde müthiş ...

S

senarist081

Normalde unutkan değilimdir aslında,çok düşünceli ve aciz kaldığım durumlarda olur genelde bu.

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Nedense bir çok şeyin eskisi daha güzel ve dayanıklı oluyor şarap misali :)
2-3 gün önce bir yakınım İstanbul'a Samsunda üretilen :) (Samsun'da satışı olmadığından) silahı almak için gelmişti.. Silahı alırken satıcılar arasında geçen bir diyaloga şahit olmuş ve nasıl derler pinpiriklenmiş.. Ücretini öderken kasaya sormuş.. Yukarıdakiler bu silahın fabrikanın ilk silahlarından olduğunu söylüyordı felan deyince kasiyer daha ne istiyorsun demiş :)

Sadece paylaşmak istedim..

Teşekkürler.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Safari' Alıntı:
Nedense bir çok şeyin eskisi daha güzel ve dayanıklı oluyor şarap misali :)
2-3 gün önce bir yakınım İstanbul'a Samsunda üretilen :) (Samsun'da satışı olmadığından) silahı almak için gelmişti.. Silahı alırken satıcılar arasında geçen bir diyaloga şahit olmuş ve nasıl derler pinpiriklenmiş.. Ücretini öderken kasaya sormuş.. Yukarıdakiler bu silahın fabrikanın ilk silahlarından olduğunu söylüyordı felan deyince kasiyer daha ne istiyorsun demiş :)

Sadece paylaşmak istedim..

Teşekkürler.
Hoştu:)
Bu arada Samsun'da silah satışının yasak olduğunu bilmiyordum.
Eski oturduğum ev bahçeli müstakil evler olan bir siteydi ve Karadenizli komşularımız vardı.
Akşamları silah sesleri duyardık. Sonunda durum anlaşıldı. En ön evlerde oturan  ve arka taraflarda oturan Karadenizliler aralarında silahla iletişim kuruyorlarmış. Bir el silah, "Evdemisiniz?", yanıt olarak iki el "evet" bir el" hayır anlamındaymış. Samimiyetimiz ilerledikçe bir de ne görelim? Hanımların bile çantalarında silahları vardı, elbette ruhsatlı.

B

Bülent

Zynep' Alıntı:
Bir el silah, "Evdemisiniz?", yanıt olarak iki el "evet" bir el" hayır anlamındaymış.
Evde olmadıklarında "hayır" anlamındaki atışı komşudan mı yapıyorlar? ;D