100 de 100 etkili ikna yöntemi nedir biliyor musunuz?

• Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan 100 de 100 etkili ikna yöntemi nedir biliyor musunuz? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 40,903 kez görüntülenmiş, 18 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı 100 de 100 etkili ikna yöntemi nedir biliyor musunuz?
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan beyazdilekce
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bir tartışmada çok konuşan kişi karşısındakinin zihinsel pillerini tüketiyor. Böylece tartışmadaki sessiz tarafın ‘ikna olmaktan’ başka çıkar yolu kalmıyor

ABD’li sosyal psikoloji uzmanları, en etkin “ikna yöntemlerini” belirlemek için bir dizi araştırma yaptı. Araştırmanın sonuçlarını da New Scientist dergisinde yayımladı.

Uzmanlar, belirli bir konuda tartışan iki kişiden devamlı soru soran ve konuşanın, tartışmadan galip çıkmasının çok büyük bir olasılık olduğunu ileri sürdü.

Devamlı konuşan tarafın karşısındakinin beynini yorduğunu ve “zihinsel pillerini tükettiğini” vurgulayan uzmanlar, bu şekilde çok konuşanın fikirlerine direnme gücü kalmayan sessiz tarafın ikna olmaktan başka şansının kalmadığını söyledi.

Uzmanlar diğer ikna yöntemlerini de şöyle sıraladı: Konu üzerine tereddüt etmeden ve kesin konuşmak. Görüşmeleri yüz yüze yapmak. Kendi fikrine aykırı argümanları tereddütsüz reddetmek.

Uzmanlar, “Eğer zihninizin yorgun olduğunu hissediyorsanız biriyle tartışmaktan kaçının, hatta alışverişe bile gitmeyin. Böyle günlerde istemediğiniz şeyleri satın alma ihtimaliniz çok yüksek” diye konuştu.

Milliyet haber..

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
teşekkürler superisi...
alışverişe çıkmasam iyi olur :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bende bu gün en etkili ikna yöntemini isteyipde ikna edemediğim bir konu üzerinde deneyeyim.. :D sonra sonuçları sizede aktarırım.. :D

S

smaile

Kullanıcı
15 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
evet bayanlar çok kullanıyo bu dırdır yöntemini işede yarıyo hani!! ;)

C

catzilla

ben yapı olarak tartışmayı sevmiyorum zaten, mümkün mertebe uzak dururum.

düşüncelerimi anlatmaya çalışırım belki ama anlatamıyorsam yada anlamak istemiyorsa karşı taraf çok fazla uzatmam. bu durum tükendiğimden değil, uğraşmak istemediğimden ileri geliyor. zeytinyağlarla işim olmaz...  :)

biliyorum ki, ne kadar ikna etmeye çalışsanızda zorla güzellik olmaz... ;)

B

bloodelf

Kullanıcı
23 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
teşekkürler su perisi bilgilendirdiğin için ;)

M

muraturkom

Eğitimde de tavsiye edilen ders sırasında öğrenciye soru sorma yollarını açık tutarak öğrenci katılımını yüksek tutabilen öğretmen modeli tavsiye ediliyor.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
smaile' Alıntı:
evet bayanlar çok kullanıyo bu dırdır yöntemini işede yarıyo hani!! ;)
O işe yaramıyor aslında, sussunlar diye susuyor karşı taraf ve ikna olmuş gibi görünüyor sadece:)
Ben de bu şekilde davranırım. Karşı tarafın yoğun ikna çabaları, benim kafamdaki düşüncem net ise boşa.. Sadece susuyorum!

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Teşekkürler..= )  Sürekli konuşanı dinlemektense onun dediğinin olması karşı tarafın ikna olması iyidir  :)

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Hayatta karşılaşmaktan korktuğum iki şey var.
Biri karşımda konuşan haklı insan,diğeri haksız olduğu halde haklı olduğunu sanan cahil insan
İkinci insan profili karşısında ikna olmasamda yazıda belirttiği  gibi zihinsel pillerim tükenir,aslında yaptığı ikna etmek değil bir çeşit manipülasyon tekniğidir.
Bana mı yazık yoksa ona mı ayrıca tartışılır.
Teşekkürler paylaşım için...

B

blt.cemile

Kullanıcı
11 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Güzelll bu işime yarıyacak ;) :)
Teşekkürler paylaşım için.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
İkinci insan profili karşısında ikna olmasamda yazıda belirttiği  gibi zihinsel pillerim tükenir,aslında yaptığı ikna etmek değil bir çeşit manipülasyon tekniğidir.
Bana mı yazık yoksa ona mı ayrıca tartışılır.
Ne kadar güzel anlatmissin yav. Cok konusmak da degisir bence. Her cok konusan ikna edecek diye bir sey yok; bilmeyen, bildigini sanan veya su üstüne cikmaya calisan insanlar da cok konusur.

B

beyazdilekce

Kullanıcı
1 Ara 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
güzel paylaşım sağolun. bence bu tekniği yapabilmek içinde ikna edene kadar yorulmayan bir  dil ve sürekli soru üreten bir beyin lazım.