zülfü livaneli....mutluluk

• Konbuyu başlatan kocatepeli
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde En Son Okuduğum Kitap kategorisinde kocatepeli tarafından oluşturulan zülfü livaneli....mutluluk başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 12,134 kez görüntülenmiş, 37 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı En Son Okuduğum Kitap
Konu Başlığı zülfü livaneli....mutluluk
Konbuyu başlatan kocatepeli
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan özlem1980
K

kocatepeli

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
adana
bilmiyorum okuyan yada filmini izleyen varmı? eğer yoksa anlatayım ben... doğu anadoluda yaşayan ve tacavüze uğradığı için töreler gereği öldürülmesi gereken bir gençkız:MERYEM.. ve meryemin amcasının oğlu, gabar dağlarında komando olarak çarpışmış defalarca ölümle burun buruna gelmiş meryemin öldürülmesi görevi kendisine verildiği halde yapamamış:CEMAL... ve istanbulda yaşadığı hayattan sıkılan hemen hemen herkesin ekranlardan tanıdığı ve hayatını değiştirmek için deniz yolculuğuna çıkan bir profesör:İRFAN KURUDAL... sizce hayat bu üç kişinin yollarını nasıl birleştirip nasıl ayırır? sanki sonu birazda okuyuca bırakılmış bir kitap... okurken azçok bildiğimiz doğu anadoludaki o acımasız törelerin farklı boyutlarınıda göreceksiniz...

A

ayben

Teşekkürler paylaştığın için bu kitabı okuyalı çok uzun zaman geçti galiba, bana okumayı sevdiren birkaç kitaptan biri nedense çok ilgimi çekmişti ben de tavsiye ederim gerçektende Zülfü Livaneli'nin elinden çıkan güzel bir başka eser ;)

A

angel_in_me

Kullanıcı
22 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
  Ben de okudum gerçekten çok güzel bir kitap.. Zülfü Livaneli'ne bi kez daha hayran kalmıştm:)

S

sude19811981

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
onun filmi de vardı.hatta  kanal d reklamını yapıyordu.belki de film tv de yayınlanmıştır.

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
evet arkadaşlar onun filmini çektiler hatta bu akşam kanla d de reklem yapar gibi oldu ama neyse izleyin mükemmel bir film sonunu söylemiyim kitaplarla filmler genelde aynı tadı vermez çünkü kitabı okurken kafanızda kurduğunuz hayaller kimlik değiştirir filmi izlersiniz umarım  ;)

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
.gözde.' Alıntı:
evet arkadaşlar onun filmini çektiler hatta bu akşam kanla d de reklem yapar gibi oldu ama neyse izleyin mükemmel bir film sonunu söylemiyim kitaplarla filmler genelde aynı tadı vermez çünkü kitabı okurken kafanızda kurduğunuz hayaller kimlik değiştirir filmi izlersiniz umarım  ;)
arkadaşlar düzeltiyorum film pazar akşamıymış özür dilerim  :-[

K

kamuran

Harika, Livaneli'yi severim ve bu kitabı okumalı hatta bir daha okumalı...

M

metanoya

Kullanıcı
8 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
ankara
Zevk alarak okuduğum en güzel kitaplardan biriydi.Ancak filmine aynı şeyi söyleyemem hatta hayal kırıklığı yarattı diyebilirim.Okumayanlar mutlaka okumalı.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Sorum "Mutluluk" için değil, genel bir soru?
Önce kitabı okuyup daha sonra filmi mi izlemeli, yoksa tam tersi mi daha doğrusu?

A

altyy

Kullanıcı
31 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
konya
evet biliyorum ve Zülfü livaneli seveniyim teşekkürler

A

altyy

Kullanıcı
31 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
konya
Zeynep bence kitabı okumalı ilk önce sonra isterse kişi filmi izlemeli sebebinide soracak olursan herzaman birinci ağızdan dinlemek veya okumak olayın gerçekciliğini ıspatlar en azından ben öyle düşünüyorum ve okurken ilk önce kendin hayal ediyosun bana okumak daha cazip geliyor

K

Kristal

Zynep' Alıntı:
Önce kitabı okuyup daha sonra filmi mi izlemeli, yoksa tam tersi mi daha doğrusu?
Bence kitap önce okunmalı.Okurken karakterlerin neler düşündüğünü ve hissettiğini anlayabiliyorsun.Film görsel olduğu için,duygular yansıtılamadığında aynı etkiyi yapmıyor.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Kristal' Alıntı:
Zynep' Alıntı:
Bence kitap önce okunmalı.Okurken karakterlerin neler düşündüğünü ve hissettiğini anlayabiliyorsun.Film görsel olduğu için,duygular yansıtılamadığında aynı etkiyi yapmıyor.
O zaman da film beğenilmiyor ama?:)

K

Kristal

Okuduğum kitapların filmlerini izlerken bir sonraki adımı ve o esnada ki düşüncelerini biliyorum.Geriye de benim hayalgücümün yetmediği bölümleri izlemek kalıyor. :)

N

Neşe Demirhan

Kullanıcı
28 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
KAYSERİ
Ben filmini izledim ve çok beğendim.Ama kitabınıda en kısa zamanda okuyacağım.Filmden anladığım kadarıyla toplumun acı bir gerçeğini anlatan güzel bir filmdi.Ayrıca eğitimli bir insanla karşılaşmaları ve hayatın güzelliklerini keşfederek yaşadıkları kötü olayı çözmeleri beni çok etkiledi.Ve birkez daha eğitimin önemini göstermiş diye düşünüyorum.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
bazen film karelerinde kitapta okuduğumuz detayları bulamıyoruz galiba kitaplarda hayal gücü daha sınırsız ve sinemaya aktarmaya geldiği zaman konu sınırlı olabiliyor kitapta anlatılan dünya