Zorunlu "HES" Kodu. "HES" Kodu nedir? "HES" Kodu Nasıl Alınır?

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Sağlık kategorisinde Emre tarafından oluşturulan Zorunlu \"HES\" Kodu. \"HES\" Kodu nedir? \"HES\" Kodu Nasıl Alınır? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,608 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Sağlık
Konu Başlığı Zorunlu \"HES\" Kodu. \"HES\" Kodu nedir? \"HES\" Kodu Nasıl Alınır?
Konbuyu başlatan Emre
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Emre
Emre

Emre

Yıldırmaz
Geliştirici
29 Eyl 2006
En iyi cevaplar
0
18
Alanya
emreallison.com
Zorunlu "HES" Kodu. "HES" Kodu nedir? "HES" Kodu Nasıl Alınır?

5ece123455428119041f5d62.jpg

Tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virus nedeniyle ülkemizde kullanılmaya başlanan ve son zamanlarda kullanımı artan Hayat Eve Sığar (HES) mobil uygulamasına dair tüm gelişmeler haberimizde…

Pandemi ile birlikte ülkemizde kısıtlamalar ve yeni düzenlemeler gerçekleşti. Bunlardan biri belki de en önemlisi olan Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasıdır. HES uygulaması ile vatandaşların corona virus kontrolleri ve takipleri yapılmaktadır. Sağlık Bakanlığı, salgının kontrolünü yapabilmek için “HES kodu” uygulamasını başlattı.

HES KODU NASIL ALINIR?

Birkaç yöntem ile HES kodunuzu alabilirsiniz. Bunlardan biri, kısa mesaj (SMS) ile HES kodu almak için HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazıp, 2023’e gönderilir.

Diğer bir yöntem Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasını telefonlarınıza indirip HES kodu işlemleri bölümünden HES kodu oluştur butonuna tıklanarak kod kullanım süresi seçilerek alınabilir.

Dilerseniz E-devlet üzerinden de HES kodu oluşturabilirsiniz.

HES KODU NERELERDE KULLANILIYOR?

HES kodu artık birçok yerde kullanılması zorunlu hale geldi. İş yerlerinde, Şehirler arası seyahatlerde ( otobüs, tren, uçak ). Tüm kamusal mekanlarda kullanılmaya başladı.

Hes kodu almak için E-DEVLET resmi Android Uygulaması - İNDİR
Hes kodu almak için E-DEVLET resmi iOS Uygulaması - İNDİR

HES kodu almak için "HAYAT EVE SIĞAR" uygulaması Android için; İNDİR
HES kodu almak için "HAYAT EVE SIĞAR" uygulaması iOS için; İNDİR
 
Üst