ZEKİLER DEĞİL ISRARCILAR BAŞARILI......

• Konbuyu başlatan re-Member
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde re-Member tarafından oluşturulan ZEKİLER DEĞİL ISRARCILAR BAŞARILI...... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,740 kez görüntülenmiş, 25 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı ZEKİLER DEĞİL ISRARCILAR BAŞARILI......
Konbuyu başlatan re-Member
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Gozde
R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Yapılan araştırmalarda okuma yazmayı ilk öğrenenlerin zekiler değil ısrarcı çocuklar olduğu gözlemlendi

Hamburg'da yayınlanan 'Vital' dergisinin Amerika'da yapılan araştırmalara dayanarak verdiği haberine göre hayatta zeki veya yetenekli olanlar değil, ısrarcı ve istikrarlı olanlar başarılı oluyor.

Dergide altı yaşındaki çocuklarda bile okuma yazmayı ilk öğrenenlerin zeki çocuklar değil ısrarcı çocuklar olduğunun gözlemlenebildiği kaydediliyor. Israrcılığın öğrenilebildiğine de dikkat çekilen haberde, bunun için en önemli şartın ilgi olduğu belirtiliyor. Zira ancak ilginin olması durumunda insanlar bir konuda ısrarcı oluyor. İlginin azalmaya başladığı durumlarda ise yeni antrenman metotları veya mekan değişikliğine gidilmesi tavsiye ediliyor. Ayrıca ilginin sürekli olması için motivasyonun belirli aralıklar ile ödüllendirilmesi tavsiye ediliyor. Araştırmanın kaç kişi arasında yapıldığı konusunda ise detaylı bir bilgi verilmedi..

D

diloş

Kullanıcı
8 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
evet örneklerinide gördüm ama ikiside olursa daha süper olur zannediyorum ki ;)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Demekki hayatta hem zeki hem ısrarcı olmak gerekiyormuş. Başarı için tabi

B

berrak

Kullanıcı
28 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
pembe...
İnsan doğası duyguların gücünden soyutlayarak anlamaya çalışmak, üzücü bir dar görüşlülüktür. Salt zekâya, yani IQ’nun ölçtüğü şeye verdiğimiz değer ve önemde çok aşırıya gidildiği uzmanlarca belirtiliyor. Duygular bize hakim olduğu sürece, zekâ-iyi yada kötü-hiçbir yere varamaz.
bu arada formdaki diğer yazıyı DUYGU NEDİR? okumuştum sizin yazınızdan sonra çok iyi bir bakış açısı oluşturdu ;)

B

buLut

Kullanıcı
29 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
insanın içindeki başarılı olma isteği ve bu istek doğrultusundaki ısrarıdır insanı başarıya sevk eden.zeka ısrardan sonra gelir.başarıyı kamçılayan ısrardır.misal veriyorum ben.çok zeki olduğumu düşünmüyorum ama yapmam gerekenler konusunda istediğim sürece başarıyı elde ettim ve ısrarcılığım sayesinde başarılı olmaya da devam ediyorum inş..yeterki istek olsun.güzel bir paylaşım.teşekkürler. ;)

B

buLut

Kullanıcı
29 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
berrak' Alıntı:
İnsan doğası duyguların gücünden soyutlayarak anlamaya çalışmak, üzücü bir dar görüşlülüktür. Salt zekâya, yani IQ’nun ölçtüğü şeye verdiğimiz değer ve önemde çok aşırıya gidildiği uzmanlarca belirtiliyor. Duygular bize hakim olduğu sürece, zekâ-iyi yada kötü-hiçbir yere varamaz.
bu arada formdaki diğer yazıyı DUYGU NEDİR? okumuştum sizin yazınızdan sonra çok iyi bir bakış açısı oluşturdu ;)
      ::)
bu arada DUYGU NEDİR adlı yazıyı okumamıştım forumda.siz söyleyince döndüm okudum.bende de güzel bir bakış açısı meydana geldi.teşakkürler

L

Lier22

evet bende çevremde böyle gözlemledim. zekilerden çok azimli ve isteyenler başarılı oluyor..

K

Kristal

Zeka, azim ve istekle beslenmedikçe  tek başına yeterli değildir.

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
zekii olup kullanmayanlar vardır..ki cogu insan böyledir..ZEKİLER DEĞİL ISRARCILAR BAŞARILI.., kesinlikle bu arastırmaya katılıyrum ısrarcı olunca zaten insan hersey yapabilir..

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
::)  evet esranur ben de senin gibi düşünüyorum ;) başarıda gerekli koşullardan olan zekadanda  önce ısrarcılık ön planda bnce de..

Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
İnsan Kaynakları'nın en büyük gerçeği şudur :

Başarı, ısrardan geçer.

Yalnız burada dikkat edilmesi gereken şey, ısrar hep aynı şeyi yinelemek değildir. Sadece aynı amaç için, farklı bir çok yolu denemektir.

...

Yeter ki ısrarcı olun(!)
İstediğiniz her şey sizin olabilir.

P

Paradoks

ISRAR ETMEKK... BANA COKKKK UZAK BİR KELİME. :( CABUCAK PESS EDENLERDENİMM.. :-[