Yüzyıllık Yalnızlık-G. G. Marquez

• Konbuyu başlatan erhan1067
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde erhan1067 tarafından oluşturulan Yüzyıllık Yalnızlık-G. G. Marquez başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 7,473 kez görüntülenmiş, 25 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı Yüzyıllık Yalnızlık-G. G. Marquez
Konbuyu başlatan erhan1067
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan M
E

erhan1067

Kullanıcı
6 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Yüzyıllık yalnızlık'ı yazmaya başladığımda çocukluğumda beni etk,lemiş olan her şeyi edebiyat aracılığı ile aktarabileceğim bir yol bulmak istiyordum:Çok kasvetli kocaman bir evde,toprak yiyen bir kız kardeş,geleceği sezen bir büyükanne ve mutlulukla çılgınlık arasında ayrım gözetmeyen,adları birörnek bir yığın hısım akraba arasında geçen çocukluk günlerimi sanatsal bir dille ardımda bırakmaktı amacım.... 

G. marquez2in ağzından kitabın kısa tanıtımı mükemmel ve akcı bir dil.Okumayanlara şiddetle tavsiye ederim

C

catzilla

Bu kitabı biri daha tavsiye etmişti.

Sizin gibi çok methetti... ::)

En kısa zamanda okuyacağım, gerçekten merak ediyorum.

Teşekkürler arkadaşım ;)

E

erhan1067

Kullanıcı
6 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
catzilla' Alıntı:
Bu kitabı biri daha tavsiye etmişti.

Sizin gibi çok methetti... ::)

En kısa zamanda okuyacağım, gerçekten merak ediyorum.

Teşekkürler arkadaşım ;)
methedilmeyecek gibi değil ama... :)
buarada ben hepinizin ilgisi için teşekkür ederim

C

catzilla

En kısa zamanda okuyacağım ve düşüncelerimi Sizinle paylaşacağım... ;)

E

erhan1067

Kullanıcı
6 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
okuduğunuzda düşüncelerinizi bu sayfada bekliyorum

C

catzilla

Bu hafta alacağım bu kitabı inş. söz verdiğim gibi paylaşacağım düşüncelerimi  :)

E

erhan1067

Kullanıcı
6 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
alabldik mi kitabı catzilla ;)?

C

catzilla

aldım erhan :) syf 58 lerdeyim....

ama nasıl desem, dili çok ağır geldi bana...  ::)

anlamakta çok zorlanıyorum, bir daha okuyorum bir daha okuyorum...

biraz anlasam, yine anlayamadığım bir cümle geliyor önüme... toparlayamıyorum yani kafamda,

ilk kez bir kitabı okurken bu kadar bocaladım.

yabancı kelimler isimler çok, ondan mı acaba diyorum.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Genelde catzilla o kitabı okuyanların yakındığı tek şey yabancı isimlerin fazlalığı ve devamlı geçmesi :)

Bu yüzden o kitabı okurken sabır gerekiyor galiba ne dersin?

E

erhan1067

Kullanıcı
6 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
evet yabancı isimler gerçekten çok... ama bu kitap için katlanmaya değer!

C

catzilla

Erhan ben kitabın  126 syf.larına geldim.... ::)

konsatrasyon bozukluğu yaşıyorum inan ki, bir türlü adapte olamadım ben bu kitaba.

yanii.. demem o ki arkadaşım bu kitabı herkes okuyamayabilir, herkes rahatlıkla anlayamayabilir.

ben anlayamayanlar grubundayım...  :)

valla almıyor kafam almıyor...  :-\

E

erhan1067

Kullanıcı
6 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
ilk defa biri nette önerdiğim kitabı okumuştu.. :) öncelikle bunun için teşekkür ederim.
kitabın neyini anlamadın ki dili mi ağır geldi?
yoksa konusu mu seni sıktı?
ama eğer kitap sarmıyorsa bence orada bırak  çünkü şimdiye kadar sarması gerekirdi bayağı ileri gitmişsin kitapta da :-\

C

catzilla

erhan1067' Alıntı:
ilk defa biri nette önerdiğim kitabı okumuştu.. :) öncelikle bunun için teşekkür ederim.
kitabın neyini anlamadın ki dili mi ağır geldi?
yoksa konusu mu seni sıktı?
ama eğer kitap sarmıyorsa bence orada bırak  çünkü şimdiye kadar sarması gerekirdi bayağı ileri gitmişsin kitapta da :-\
dilide ağır geldi evet. anlıyorum biraz sonra okuyorum anlayamıyorum. böyle kopuk kopuk, kesik kesik, bir anlıyorum bir anlamıyorum gibi oluyor... ::) haliyle şevkim kırılıyor, tat alamıyorum, keyif alamıyorum okurken. kitabı okuduğum yere kadar %60 anladım diyebilirim. bu yüzdelik oranı taktir edersin ki yeterli değil...
gittim bugün yayın evime, istediğim herhangibir kitapla değiş tokuş yapabiliyorum allahtan, bir nevi kütüphane gibi... iade ettim. tavsiye ettiğin için teşekkür ederim arkadaşım. ben zaten bu kitabı alıp okumayı çok istiyordum. içimde kalmasın diye...  :) kapasite meselesi, sorun benden kaynaklanıyor. anlayan rahatlıkla anlar yani... ;)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
catzilla' Alıntı:
Erhan ben kitabın  126 syf.larına geldim.... ::)

konsatrasyon bozukluğu yaşıyorum inan ki, bir türlü adapte olamadım ben bu kitaba.

yanii.. demem o ki arkadaşım bu kitabı herkes okuyamayabilir, herkes rahatlıkla anlayamayabilir.

ben anlayamayanlar grubundayım...  :)

valla almıyor kafam almıyor...  :-\
Hiç üzme kendini.
Bazen anlaşılır bir gazete makalesinide anlayamaz insan.
Daha sonra yeniden dene okumayı.:)
Ben bugün Site'de paylaşılan ne varsa en az 3 kere okudum ve hala anlayamadığım konuları sordum arkadaşlarıma desem?
Üstelik bu kitap biraz ağır gerçekten.

E

erhan1067

Kullanıcı
6 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
keşke kitabı geri vermeseydin daha sonra tekrar okumayı deneyebilirdin ama sağlık olsun başka bir kitap tavsiyesinde olur inş.;)

yeni kitabın için iyi okumalar catzilla