Yüzüklerin Efendisi'nin çekildiği yer 1'inci oldu

  • Konbuyu başlatan GulsahToptas
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde GulsahToptas tarafından oluşturulan Yüzüklerin Efendisi'nin çekildiği yer 1'inci oldu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,014 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Yüzüklerin Efendisi'nin çekildiği yer 1'inci oldu
Konbuyu başlatan GulsahToptas
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan özlem1980
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
İnternet üzerinden seyahat tavsiyesinde bulunan bir sitenin yaptığı araştırmaya göre, dünyada turistlerin en çok tercih ettiği yerlerin başında Yeni Zelanda gelirken, Efes de en çok ilgi çeken ilk 100 yer arasında bulunuyor.

Tripadvisor.com adlı internet sitesinin anketinde, turistlerin en çok tercih ettiği dünyanın 100 yeri içinde birinci ve ikinci sırayı Yeni Zelanda'dan Milford Sound ile Quenstown, üçüncü sırayı St. Marteen'den Philipsburg, dördüncü sırayı Küba'dan Cayo Largo, beşinci sırayı Yunanistan'dan Rodos aldı.

Sıralamada, Avusturya'dan Salzburg 11'inci, Belçika'dan Bruges 20'nci olurken, İtalya'nın Venedik'i 50'nci, Rus kenti St. Petersburg 63'üncü, Türkiye'den Efes 70'nci, Hollanda'dan Amsterdam 80'inci, Peru'dan Machu Picchu 97'nci, ABD'den Monterey 100'üncü oldu.

Araştırmada, turistlerin en çok tercih ettiği yerler kıtalara göre de değerlendirildi.

Buna göre Avrupa'da en çok tercih edilen yerlerin başında Yunanistan'ın Rodos adası geliyor. Bunu, Avusturya'nın Salzburg kenti ve İtalya'daki Amalfi izliyor.

Asya'da ise Japonya'nın Kyoto kenti ilk sırayı alırken onu Maldivler'deki Male ile Endonezya'da Ubud izliyor. Afrika'da da Güney Afrika'dan Cape Town birinci, Mısır'dan Ebu Simbel ikinci, Luksor üçüncü sırada yer alıyor.

Dünyanın en çok tercih edilen turistik yeri Yeni Zelanda, Quenstown'daki Milford Sound seçildi. Milford Sound, The Lord Of The Rings (Yüzüklerin Efendisi) üçlemesinin çekildiği yer.

cnnturk.com
 
Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
yüzükleri efendisini çok beyendiğim fantastik filimlerin başında gelir çekildiği yeri bende görmek isterdim doğrusu sıralamada 70. sırada efesin olmasıda çok güzel aslında daha keşfedilmeye değer nice yerlerimiz var bilgi için teşekkürler :)
 
Üst