Youtube Jacker - Youtube Engel Kaldırıcı

• Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Teknoloji Dünyası kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan Youtube Jacker - Youtube Engel Kaldırıcı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 17,043 kez görüntülenmiş, 33 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji Dünyası
Konu Başlığı Youtube Jacker - Youtube Engel Kaldırıcı
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan su perisi
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Dil                   :Türkçe
Boyut              :620kb
Lisans              :Ücretsiz
İşletim sistemi   :Windows tümü
Üretici            :Ceyka

Program hakkında bilgiler:

YouTube video paylaşım sitesine girmek için kullanabileceğiniz bu küçük ve tamamen ücretsiz olan yazılım ile hiçbir proxy sitesine uğramadan yada hiçbir proxy yazılımı kullanmadan YouTube'a girebilirsiniz. Bir yama olarak adlandırılabilecek bu yazılım ile Windows klasörünüz içerisindeki Hosts dosyasına YouTube ip adresleri otomatik olarak ekleniyor ve YouTube'a başka hiçbir işlem yapmadan normal bir internet sitesi açar gibi girebiliyorsunuz.

Önemli! Bu yama hiçbir zararlı yazılım içermemekte ve YouTube'a girmek için sürekli kullanılmasına gerek olmayan bir yazılımdır. İndirdiğiniz exe uzantılı dosyayı bilgisayarınıza kurun ve sonra YouTube'un keyfini çıkartın.

Yapımcısı Olan Ceyka arkadaşımın açıklamalarıdır.
Bazı siyasi olaylar neticesinde Youtube kurban vermemizle beraber daha da hızlanan sayfa bloklama aldı başını gitti son dönemlerde. Sabahtan kalkan mahkeme kapatma kararı almaya başladı. Bu süreçte bazı kişisel gelişime engel olabilecek, terror içerikli ya da +18 diye nitelendirebileceğimz sitelerin kapatılmasını ben de desteklerken bazı siteler var ki hangi amaç doğrultusunda kapatıldığını anlamak cok güç oluyor. Bu bağlamda yukarı da belirttiğim sitelerin dısında kalan diğer sitelerden bircoğunu yeni versiyona eklenmiştir. Ayrıca Youtube için özel dosya indirme yönetici ekledim kuruluma. Daha da genişletilmiş bir web site tabanı oluşturmak zorunda kaldığımı belirtmiştim.

Ceyka

Ayrıca tüm sürümlerde olduğu gibi tunnellerde olmayan 3.cü sitelerdeki youtube videolarını da izlemeniz mümkün.

Yalnız bu sefer farklı olarak iki tane versiyon yapımının daha uygun olabileceğini düşündüm. Birisi 118 kb olan ve MSN,ICQ gibi veri dolaşımının oldukça yavas olduğu bir sürümle diğeri ise içerisine ayrıca bir de Youtube Video Indırme Yöneticisi Eklenmiş ve Diğer Sürümler gibi Kurumum Paneli ile kurulan bir sürümle. İki sürümde aynı işlevi görmektedir(Video indirme yönetici haric) fakat bazı dosya yazma izinlernden dolayı Lite olan versiyon sorun verirse diğer ana sürümü deneyebilirsiniz.

youtube.com [ip’ ler genişletildi]

Rarlı Dosya boyutu:7.6 mb tır.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bu proğramı 3 gün önce indirdim ve artık youtube videolarını sorunsuz izleyebiliyorum...
Benim gibi uğraşmayın ıp adresleri ile :)Direk kurun ve rahatlıkla izleyin... :)

K

karagün

İnternet Teknolojileri Derneği’nin, dünyanın en büyük video paylaşım sitesi Youtube’un erişime kapatılmasına ilişkin yargı kararının ortadan kaldırılması için yaptığı girişimler sonuçsuz getirmemiş...
  Engelleme kararıyla insanların iletişim özgürlüklerinin ellerinden alınmıştır.
Youtube yasağı kalkmadığı için dava AİHM’e gidiyor(muş)
Farklı yollardan Youyube'ye yine girebiliyoruz.
Hoş bu nasıl yasaktır anlayamadımya neyse.
  AİHM bakalım neyi nasıl çözecek bekleyelim bakalım... 

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Yasaklar çiğnenmek içindir :)
Al bakalım,kapıdan giremiyorsam peceden gireriz :)

longcoming

longcoming

Kullanıcı
10 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
Teknik olarak engellemeleri mümkün değil.
İnternet kimsenin tekelinde değil çünkü.(Buna bütün internet sağlayacıları dahil.)
Hosts dosyasında ve Dns'de yapılacak değişiklikle istediğiniz siteye girersiniz.Ve de Programsız.

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
ne kötü ya bilgi çağında böle sınırlamaların olması. Tabi sınırladıklarını sananlar için :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
longcoming' Alıntı:
Teknik olarak engellemeleri mümkün değil.
İnternet kimsenin tekelinde değil çünkü.(Buna bütün internet sağlayacıları dahil.)
Hosts dosyasında ve Dns'de yapılacak değişiklikle istediğiniz siteye girersiniz.Ve de Programsız.
Host dosyasında değişiklik hiç yapmadım ve bunu çok kimseninde yapabileceğini sanmıyorum...
Dns de birden fazla değişiklik yaptım,bu da birden çok siteme engelleme yaptı ve ben bunun genel bir sorun olduğunu sandım kaç ay zorlandım..
Bu proğramı kurdum şimdi sitelerime de,video izlemek içinde sorunsuz giriş yapıyorum :)

agokalper' Alıntı:
ne kötü ya bilgi çağında böle sınırlamaların olması. Tabi sınırladıklarını sananlar için :)
Sınırları onlar koyarlar ama biz belirleriz  ;D

longcoming

longcoming

Kullanıcı
10 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
Host dosyasında değişiklik hiç yapmadım ve bunu çok kimseninde yapabileceğini sanmıyorum...
Dns de birden fazla değişiklik yaptım,bu da birden çok siteme engelleme yaptı ve ben bunun genel bir sorun olduğunu sandım kaç ay zorlandım..
Bu proğramı kurdum şimdi sitelerime de,video izlemek içinde sorunsuz giriş yapıyorum :)
Google'dan Hosts dosyasını düzenlemek diye tarattır.Sonuçları incele.
İki tür engelleme var:
1.Dns tabanlı
Bunu aşmak basit.Dns değişikliği yapılarak çok kolay aşılır.Youtube'a bunu yaparak giremezsin,çünkü Youtube'daki engelleme İp tabanlıdır.
Ben Open Dns kullanıyorum.
208.67.222.222
208.67.222.222

Open Dns kullanmak istemeyenler şu numaraları kullanabilirler:
4.2.2.1
4.2.2.2
4.2.2.3
4.2.2.4
4.2.2.5
4.2.2.6
2.İp tabanlı engellemeler.
Youtube bunun bir örneğidir.Hosts dosyasını değiştirerek aşılır.
Hosts dosyasını netten indirebilirsiniz.
İndirdikten sonra,Windows/system32/Drivers/Etc konumuna kopyalayıp değiştir penceresine evet dersin.Hepsi bu kadar.

B

barisya

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
16
longcoming' Alıntı:
2.İp tabanlı engellemeler.
Youtube bunun bir örneğidir.Hosts dosyasını değiştirerek aşılır.
Hosts dosyasını netten indirebilirsiniz.
İndirdikten sonra,Windows/system32/Drivers/Etc konumuna kopyalayıp değiştir penceresine evet dersin.Hepsi bu kadar.

bu bilgiyi paylaşırken; art niyetli biri tarafından modifiye edilmiş bir hosts dosyasının acemi kullanıcıların başına ne gibi sorunlar açacağını düşünerek mi yazdın? bilgisayar konusunda herkesin bilgisi senin bilginle eşdeğer olmayabilir. bu gibi durumlar, bilgisayarı iyi bilmeyen biri için kötü sonuçlar doğurabilir. böyle hassas bilgileri paylaşırken biraz daha dikkatli davranmamız gerekiyor.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Forum kuralları kural 5 ) Hicbir katilimci reklam amacli ve/veya forum disinda ilgisi olmayan sitelere/diger forumlara baglantili yazi ya da referans veremez.

Yukarıdaki kuraldan kaynaklı. Konuda düzenlemeye gidilmiştir.
Teşekkür ederim.

B

Break4Love

Kullanıcı
14 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
0
Adana
www.altarates.com
Youtube kapanma nedeni?
=Mustafa Kemal Atatürk ü bir grub çapulcu insanın photomontajla köpeğin kafasına koymasındandır!
ayrıca bu program yasal değildir! siteye sorun açabilir

E

ehmaydin

Kullanıcı
31 Ağu 2009
En iyi cevaplar
0
0
konya
dns kullanın arkadaslar sizi ysaklar bağlamasın

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Dns değiştirdim bir dönem izlememe olanak verdi sonrasında ne olduğunu anlayamadıgım sitelere engel geldi bu değiştirdigim dns ler yüüznden...
Bende son çare güvenilir bir yerden "host" dosyası alarak Windows/system32/Drivers/Etc dosyasına kopyaladım..Şimdi sorunsuz izleyebiliyorum videoları...

İsteyen arkadaşlar için kendi "host" dosyamı rapite yükleyebilirim...Bunun içinde yasak teşkil ettigini sanmıyorum..Sonuçda kendi programım,kendi pcden yükleme yapıyorum....

B

Break4Love

Kullanıcı
14 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
0
Adana
www.altarates.com
Su Perisi' Alıntı:
Dns değiştirdim bir dönem izlememe olanak verdi sonrasında ne olduğunu anlayamadıgım sitelere engel geldi bu değiştirdigim dns ler yüüznden...
Bende son çare güvenilir bir yerden "host" dosyası alarak Windows/system32/Drivers/Etc dosyasına kopyaladım..Şimdi sorunsuz izleyebiliyorum videoları...

İsteyen arkadaşlar için kendi "host" dosyamı rapite yükleyebilirim...Bunun içinde yasak teşkil ettigini sanmıyorum..Sonuçda kendi programım,kendi pcden yükleme yapıyorum....
Yasak her türlü olur ama sökmez tabi:) rapidlersen sevinirim

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0

Hemen rapitledim....

http://rapidshare.com/files/292796325/hosts.html

Programı indirdikden sonra  içindeki " host" dosyasını Windows/system32/Drivers/Etc konumuna kopyalayıp değiştir penceresine evet dersin ve youtubeyi sorunsuz ve sınırsız izlersin :)

Dosyayi yeniledim..Eskisinin süresi dolmuştu..İyi günlerde izlerken beni unutmayın:p

B

Break4Love

Kullanıcı
14 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
0
Adana
www.altarates.com
Su Perisi' Alıntı:

Hemen rapitledim....

http://rapidshare.com/files/275511847/hosts.rar.html

Programı indirdikden sonra  içindeki " host" dosyasını Windows/system32/Drivers/Etc konumuna kopyalayıp değiştir penceresine evet dersin ve youtubeyi sorunsuz ve sınırsız izlersin :)

teşekkürler bendede jacker vardı fakat dnsyi çözümleyemiyor

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0

Aynen,bende bu dosya değişikliginden sonra jacker programını ortadan kaldırdım :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
longcoming' Alıntı:
Aynen,bende bu dosya değişikliginden sonra jacker programını ortadan kaldırdım :)
Yanlış okumuyorum değil mi?  ;D ;D ;D ;D ;D
Neeee..Buna karşı oldugumu söylediğimi hatırlamıyorum,hem güvenilir kaynakdan aldım dosyasını :)