Yeteri kadar uyuyan daha az yemek yer

• Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan Yeteri kadar uyuyan daha az yemek yer başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,063 kez görüntülenmiş, 13 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Yeteri kadar uyuyan daha az yemek yer
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan su perisi
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0

Yeniden çocuk olsak ne muhteşem olurdu! Yemekleriniz sizin için hazırlanır, günün en büyük krizi paylaşma savaşıdır, tonlarca uyku çekebilirsiniz... Ayrıca çamaşır yıkamak ve fatura ödemek zorunda kalmazsınız. Nostaljinin getirdiği hazzın, şu anda kimin esnediğine dair gerçeği gölgelemesine izin vermeyin. Bugünün çocukları, tehlikeli bir şekerleme boşluğuna düşmüş durumda.

ŞİŞMANLIK YAPAR

Eğer uyuklamalarınızın üstünüzde yarattığı ağırlığı, kahve alımına ayırdığınız bütçeyi ve içinde olduğunuz ruh halini düşünüyorsanız; bir de gelecek neslin kalın beline ve sağlığına bakın! Her gece 6.5 saatten az uyuyan 20 yaş altı gençlerin, yüksek tansiyon problemiyle karşılaşma riski iki kat fazla... Case Western Reserve'deki bilim adamları; gecede bir saat az uyumanın, bir çocuğun kilolu olma riskini ikiye katladığını (Evet bu doğru!) gösteriyor. Zaten şartlar onların aleyhine gelişiyor. Ve bu tıp dilinde dediğimiz gibi 'beklenen bir durum...'

BEYNİN EN İYİ BESİNİ

Çünkü uyku, yiyecek, seks ve susuzluk; beynin aynı bölümünü paylaşıyor. Eğer yeteri kadar uyku uyunmuyorsa, insanlar bu açığı yiyeceklerle kapatıyor. Sonuç olarak; vücutlarımız ve beyinlerimiz, trenler raylara ne kadar ihtiyaç duyuyorsa uykuya o kadar ihtiyaç duyuyor. O olmadan çalışamıyor!

* Uykuya beyin hücrelerinin fonksiyonunu yerine getirmesi için de gereksinim duyuyoruz. Çocukların ise fiziksel ve zihinsel aktivitesi için uykuya ihtiyacı var. Koordinasyon ve sağlıklı düşünce yetilerini geliştirmek için beyin hücrelerinin iyi çalışması gerekiyor.

* Uyku, çocuklarınızın gelişmesini sağlayan büyüme hormonunun da doğru miktarlarda salgılanması için gerekli. Ama birçok çocuk (çok küçük olanlar bile) yeteri kadar dinlenemiyor.

* Her gece dokuz saat uyumaları gerekirken, araştırmalar çoğunun yedi saatten az uyuduğunu gösteriyor. Bu arada, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin yüzde 62'si her gece en az bir saat uyku bozukluğu yaşıyor.

Sabah gazetesi

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Her gece 6.5 saatten az uyuyan 20 yaş altı gençlerin, yüksek tansiyon problemiyle karşılaşma riski iki kat fazla... Case Western Reserve'deki bilim adamları; gecede bir saat az uyumanın, bir çocuğun kilolu olma riskini ikiye katladığını (Evet bu doğru!) gösteriyor.
O zaman 6,5-8 arası mı uyuyacağız?
Ben anlamadımki! Biri öyle diyor, biri böyle diyor.:))

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Ben hafta içi 6.15 de kalkarım gerisine karışmıyorum :)

Çok uyuyan daha az yemek yer tabi normal yani. Pazar günleri 12.00 de uyanıyorum iki öğün yetiyor.

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
maxMESA' Alıntı:
Çok uyuyan daha az yemek yer tabi normal yani. Pazar günleri 12.00 de uyanıyorum iki öğün yetiyor.
Dogru bı yaklasım olmuş 3. öğününü yemeye zaman kalmıyorkı :D

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Normal uyuyorsun yav ne azı. Yeter da, 8de uyuyacak halin yokya.

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Genelde en fazla 6 en az 5 saat uyuyan biri olarak kilo sorunu yaşamasamda işi garantiye alayım yinede.
Ben uyumaya gidiyorum :)

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
onu bilmem ama
ofiste işi az olan daha çok atıştırıyor onu biliyorum
nerden mi ?kendimden :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ebruliyn' Alıntı:
onu bilmem ama
ofiste işi az olan daha çok atıştırıyor onu biliyorum
nerden mi ?kendimden :)

:ahah

Bende canım sıkıldıgı zaman uykum kaçıyor bulamıyorum,ararkende kendimi buzdolabının başında buluyorum  ;D

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bu gün 'Mutluluk hormonu' olarak tanınan serotonin hormonunun ne kadar etkili olacagını bir kez daha gördüm.. ::) bu hormonun kanda seviyesi düşdügünde  yeme bozuklugu  ve uykusuzlukdan Serotonin yükseldiğinde ise moraliniz ve enerjiniz yükselir, iştahınız ise azalır..Ama ben çok mutlu ikende yemek yerim,çok sinirli ikende  ::)
e şimdi ne olacak :)
ortasını bir türlü bulamıyorum  ::)