Yeteneklerinizi Farkedin...!

• Konbuyu başlatan gökteki yıldız
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde gökteki yıldız tarafından oluşturulan Yeteneklerinizi Farkedin...! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,188 kez görüntülenmiş, 22 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Yeteneklerinizi Farkedin...!
Konbuyu başlatan gökteki yıldız
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan gökteki yıldız
G

gökteki yıldız

Kullanıcı
13 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Genç adam,bir kartal yumurtası bulur.Onu,zayi olmasın diye kır tavuklarının yuvasına koyar.Tavuk da bu durumun farkına varmaz.Belli bir süre geçtikten sonra,kartal yumurtasından çıkan kuş,tavuk yumutlarından çıkan civcivlerle atılır hayata.Mükemmel tüy rengiyle,iri ve güçlü kanatlarıyla,sağlam pençeleri ve keskin gagasıyla diğerlerinden farklıdır.Ama o bunun farkında değildir.
Diğer tavuklardan biri olduğuna inanarak büyür.Pislikleri eşeler ,tohumları gagalargıdaklar,birkaç santim zıplayıp yere iner.Çünkü tavuklar böyle yaparlar...Bir gün gökyüzüne bakar ve inanılmazbir yetenekle yelken uçuşu yapan bir kuş görür.''Ne güzel bir kuş!Nedir bu?''diye sorar.''O bir kartal ...''cevabını verir tavuklardan biri.Ve ardından şöyle devam eder:
''Bütün kuşların reisidir o.Sakın onun gibi uçabileceğini hiç düşünme.Sen onun gibi uçamazsın...'' der.Tavukların içinde yaşayan kartal,tavukların içinde ölür,hem de hiçbir zaman kartal olduğunun farkına varamadan...
---Acaba siz hiç kartal olup olmadığınızı düşündünüz mü?---Sözün özü;kartalsanız yerlerde sürünmeyin.Potansiyel olarak taşıdığınız kabiliyetlerin üzerinde birikmiş tortuları temizleyin;bakın nasıl gökyüzüne doğru süzüleceksiniz....

P

prenses35

Kullanıcı
23 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Hayatta nerede olursak olalım,hangi sartlar altında bulunursak bulunalım İmkansızı basarabiliriz.Yeter ki hayalini kuralım ve yürekten isteyelim...tabi kartal gibi havalarda kanat cırpmak varken ,tavuk gibi yerlerde ölmeyi istemiyorsak.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Ya bu denli kesin yargılara insaoğlunu ne itiyo anlamış değilim.
İmkansızı başarmak ne şartta yada nasıl olursa olsun.
Hani kısaca bir düz mantık yürütebilsek içerisinden çıkabileceğimiz bir durum.
İmkansız denen bir gerçek vardır. Ve ne şartta olursa olsun yadsınamaz. Yadsıyan kendisini kandırır o kadar.
Neyse.. Konuya dönücek olursak. Tavukların içerisinde dahi büyüse "kartal"  kartaldır. Onu geçtim, iç güdüleri ona birçok şeyin farkına varması için yardım eder. uçmak dahil.
Ve evrende tavuklarada ihtiyaç var..
Bknz: Kendileri doğal bir kene savardır.

G

gökteki yıldız

Kullanıcı
13 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Evet imkansız denen birşey vardır ama neyin imkansız olduğunu anlayabilmemiz için denememiz gerekir...
Evet elbette evrende tavuklara da ihtiyaç vardır...Bi örnekle açıklayayım mı...Bir şirkette çok düşük bir ücretle çalışan bir işçi mi olmak istersin yoksa patron olmak mı?

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
İmkansız olduğunu denemeden bileceğimiz o kadar çok şey varki sıralamakla bitmez.
Sorun kesin yargı.
Şunun gibi :
Hayatta nerede olursak olalım,hangi sartlar altında bulunursak bulunalım İmkansızı basarabiliriz

Bunun gerçekle uzak yada yakın bir ilişkisini kurunsana bana. Örnekte kabul edebilirim.

Ve patron örneğine gelelim.
Peki herkes patron olursa nolucak. O düşük ücretli işçinin yaptı işi kim yapıcak ? Uzaydan emek transferi demeyinde.
Örnekle cevaplasana bana ?

G

gökteki yıldız

Kullanıcı
13 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Ben herkes patron olsun demiyorumki...Demek istediğim şu örnekle açıklayayım...Mesela benim için üniversite...İstediğim yerde istediğim bölümde okumak varken istemediğim yerdeyim...Ve aslında istediğim yere ulaşabilirimde haberim yok...

M

M e l i k e

Kullanıcı
11 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
Çünkü tavuklar böyle yaparlar...

bizde aslında o veya başka biri ne der toplum beni dışlar diye çoğu zaman istediklerimizi yapamıyoruz ve belki de bu şekilde yeteneklerimizi farkedemeden büyüyoruz.aslında bazen dışlanmayı göze alarak kendi seçimlerimizi özgürce yapabilmeliyiz bence..

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Bende diyorumki. Çoğul eki kullanılmış o kesin yargı, herkesin patron olabileceğine işaret ediyor.
Herkes istediği ünide okuyup istediği işi yapabilir diyor. Hangi şartta olursa olsun diyede belirtiyor.
Sadece istemenin yeterli olacağıda kısmen betimlenmiş.
Konu sen yada ben, yada ahmet, mehmet değil. Genel bir kanı gibi yazılınca bende itiraz ediyorum işte.

G

gökteki yıldız

Kullanıcı
13 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
orda tavuklar kartal olmak istiyor....Ve bende diyorumki eğer kişide yetenek varsa onu dışarı çıkarmalı...Hikayedeki gibi kartal olmak isteyenler bi denemeli ve neyin imkansız olduğuna karar vermeli...

G

gökteki yıldız

Kullanıcı
13 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Ki bir toplulukta en iyi olmak genelde herkese cazip gelir... hikayede de tavuklar için en iyisi kartal gibi olmak...

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
gökteki yıldız' Alıntı:
orda tavuklar kartal olmak istiyor....Ve bende diyorumki eğer kişide yetenek varsa onu dışarı çıkarmalı...Hikayedeki gibi kartal olmak isteyenler bi denemeli ve neyin imkansız olduğuna karar vermeli...
İyi yere temas ettin. Orada tavuklar kartal olmak istiyor. Bunun imkanı varmı ?
Benim anlatmak istediğim. Orada istedikten sonra, her tavuğun gökyüzüne süzülebileceği durumudur.
Bu imkansızdır. Tekrar ediyorum "İmkansızdır"..

G

gökteki yıldız

Kullanıcı
13 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Neyin imkansız olduğunu anlamak gerekir diyorum demeye de devam edeceğim...Belki o tavuklara bu havadaki ne diye sormasa idi...Deneyecekti...Ve neyin imkansız olduğunu anlayabilecekti...

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Ayrı telden çalıyoruz. :d Sen demeye devam et saygı duyarım. Bende bazı şeylerin hatat bir çok şeyin denemeye gerek duymadan imkansızlığını söylemeye devam edeceğim.
Kelime anlamlarını az biraz araştırsa idiniz. Neye imkansız denir imkansız nedir felan gibi.
Dediğim gibi aytı yerden gidiyoruz.

G

gökteki yıldız

Kullanıcı
13 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Sağol araştırmaya gerek yok...Kelime bilgim yeterli ;)...Bilmem bilirmisin sağır kurbağa hikayesi vardır...Etraftan gelen sesleri duymadığı için en yükseğe çıkabilmiştir...O kartal da deneyebilirdi...ki unutma bu hikayede kişileştirme var...Vermek istediği mesajda kendini tanıman imkansızın ne olduğunu belirlemeyemeyeceğin...

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Valla bir sürü  imkansız belirlerim. Hem kendime dair hem insanlara hem doğaya.
Müsait zamanında bana ulaş. Sana belirlenmiş imkansızlarımı yazayım.

Sağır kurbağa hikayesini biliyorum.  Sanırım vardı burada öyle bir konu. Onun altınada kişisel görüşümü belirtmiştim.

G

gökteki yıldız

Kullanıcı
13 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Bu örneği bi çalışma dergisinin arkasında vermişlerdi...Çok doğru bir örnek...Denemeden bilemeyeceğin şeylerde var elbette denemeye gerek olmadan bilebileceğin şeylerde var...Ama hikayede kuş en azından kendini inceleyebilirdi...Farklı olduğunun farkına varabilirdi...

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
gökteki yıldız' Alıntı:
Çok doğru bir örnek...Denemeden bilemeyeceğin şeylerde var elbette denemeye gerek olmadan bilebileceğin şeylerde var...
Mesele anlaşılmıştır. Kesin yargılı her anlatıma az bi karşı duruşum var.
Hani buradaki bir mesajdan yola çıktım ama. Olacak gibi değildi..
Neyse sonunda kısmende olsa anlaşıldığım için sevineyimaz :d

G

gökteki yıldız

Kullanıcı
13 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Bir sürü imkansız belirlerim dedin değil mi? bu imkansızları nasıl belirlersin çünkü kendini tanıyorsun sen bir insansın bende öyle bak bende tanıyorum...İstersen imkansızları sayabilirim...Ama düşün bazı örnekler var isimleri aklımda değil ama eski zamanlarda uçmayı deneyenler oldu bunun imkansız olduğu düşünülüyordu değilmi denendi belirlendi...Aslında şu an benim imkansız saydığım şeylerde kimbilir ilerde çok normal şeyler olacak...

G

gökteki yıldız

Kullanıcı
13 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Son mesajda umarım bende düşüncelerimi açıklayabilmişimdir :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Kim bilir. Belkide olmayacak.
Umarım olur. Ama ben daha net duruyorum. Olmayacak şeyleri imkan dahiline hiç sokmuyorum.
Aradaki fark o.
Ben. Her şeyi elde edebilirim benim için imkansız yok. Yeterki isteyeyim den ziyade.
Elbette  gerçekleştirebileceğim şeyler var ama gerçekleştiremeyeceğim şeylerde diyorum.
Kendimi öyle ben benim ben kimim durumlarına sokupta hayali bir üstünlük durumuna girmiyorum o kadar.
Bu "Her" kelimesine bu aralar karşıyım :d her şartta her zaman her şey  vs vs vs  :d
Çoğu şartta çoğu zaman çoğu şey çoğu kere felan gibi anlatılsa aklıma ve mantığıma daha müsait bir anlatım olabilir.
Teşekkür ederim.