Yerli filmlerin 'En'leri

  • Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Sinema kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan Yerli filmlerin 'En'leri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,956 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Sinema
Konu Başlığı Yerli filmlerin 'En'leri
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ebruliyn
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
2008-2009 mayıs tarihlerinde vizyona giren 83 yerli film değerlendirildi, Türk Sineması'nın 'en'leri belirlendi: Listede 'Issız Adam', 'Nekrüt', 'A.R.O.G' ve 'Mustafa' gibi yapımlar yer aldı .İletişimci Nizam Eren, 2008 yılından 2009 Mayıs ayına kadar vizyona giren 83 Türk filmini değerlendirerek Türk Sineması'nın 'en'lerini belirledi. Eren'in raporuna göre; 1 Ocak- 31 Aralık 2008 tarihleri arasında 51 film gösterime girerken, 2009'un ilk beş ayında toplam 32 film sinemaseverlerle buluştu. 37 milyon biletin satıldığı 2008 yılında; 23 milyon 207 bin 802 kişi yerli filmleri tercih etti. İşte rakamlarla beyazperdenin durumu:En kötü ilk gün gişesi: Kopya başına 24 kişi ile 'Pazar: Bir Ticaret Masalı'.
En zarar eden film: 53 kopya ile 4 bin 950 kişi tarafından seyredilen 'Nekrüt'.
En kâr eden film: 'Recep İvedik'. İki filmin hafta sonu açılış rakamı; 2 milyon 939 kişi.
En düşük ilk üç gün rakamı: 'Taş Yastık' isimli filmi ilk üç günde sadece 180 kişi izledi.
En uzun gösterimde kalan film: Tam 22 hafta vizyonda kalan 'Issız Adam'... Filmi, ilk hafta 55 bin 987 kişi izlemesine rağmen, sonradan bu rakam 2 milyon 780 bin seyirciye ulaştı.
En cesur film: Mustafa Üstündağ'ın oynadığı 'Muro: Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine' filmi. Yapım, Cem Yılmaz'ın 'A.R.O.G'u ile aynı tarihte çıkma cesaretini gösterdi. (Yılmaz'ın A.R.O.G'dan önceki filmi olan G.O.R.A tam 4 milyon kişi tarafından izlenmişti.)

Komedi Tercih Edildi

En çok ilgi gören belgesel: 'Mustafa'; 'Hititler', 'Gelibolu', 'Mevlana', 'Yaşam Arsızı' gibi belgeselleri geçerek 1 milyon 100 kişi ile sinema tarihinin en çok izlenen belgeseli oldu.
En çok izlenen tür: Komedi
En çok kopya ile çıkan film: 406 kopya ile A.R.O.G.
En çok salonda oynayan film: 'A.R.O.G' tam 685 salonda oynayarak gösterime girdiği hafta, sinema salonlarının yüzde 80'ini kapattı.
En pahalı proje: 'A.R.O.G' ve 'Güneşi Gördüm'.
En çok film dağıtan şirket: 17 film dağıtan Özen Film.


E-kolay
 
H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Neyse kalsın vazgeçtim. Mustafa Topaloğlu, Nuri Alço kadrodaymış. ;D ;D ;D


Nekrüt adlı gezegenin yönetim konseyi, gezegenin adının tersten okunduğunda Türken olduğunu fark edince, özel bir ekibi dünya gezegeninde Türkiye'ye gönderme kararı alır. Üç kişiden ve bir çocuktan oluşan ekibin başından, Türkiye'ye ayak bastığı ilk andan itibaren olmadık olaylar geçer. Olayların kendi içinde komik akışı sona doğru, Nekrütlülerin yaşadıkları gezegende bilmedikleri duyguları öğrenmeleri ile sonuçlanır: Sevgi, aile ve fedakârlık...


Konuya bak  ;D ;D ;D ;D
 
E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Nekrüt ya  hahahhahahahah sağol harun bilgi için ;D ;D
 
Üst