YBS için sizce hangi üniversite?

• Konbuyu başlatan IceMan
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Meslekler Rehberi kategorisinde IceMan tarafından oluşturulan YBS için sizce hangi üniversite? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,163 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Meslekler Rehberi
Konu Başlığı YBS için sizce hangi üniversite?
Konbuyu başlatan IceMan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan IceMan
I

IceMan

Kullanıcı
20 Şub 2011
En iyi cevaplar
0
0
Aydın
www.kadirsenkaya.com
11. sınıf Anadolu Lisesi öğrencisiyim. Geçen sene sayısaldaydım, bazı sebeplerden ötürü Eşit Ağırlığa geçtim. Alanlar kalktı ama hâlâ geçerli aslında.

bu sene adam akıllı ders çalışıyorum. Kendime birkaç bölüm belirledim. Ama net hedef koymak istiyorum önüme.

Bilişim teknolojilerine ilgim var, web sitem var, teknolojiyi yakından takip ediyorum, programladan da biraz anladım. Donanımın hastasıyım.

Yönetim Bilişim Sistemleri düşünüyorum. En iyi Boğaziçi'de. Ama hem puanı çok hem de maddi şartlar elvermez.

İstanbul'da ancak burslu okuyabilirim. Ben bu üniversiteleri düşünüyorum. Sizce bunlardan hangisi?

Başkent Üniversitesi (tam burslu): 412 puan
Yeditepe(tam burs): 436
Kadir Has: 445

*Sıralama puandan daha önemli ama net veriler elimde yoktu.

Burdur M.Akif'te var ama bana yetersiz gelecektir. Sınavda 400'ü rahat aşarım. Kadir Has'ın yardımları bayağı iyiymiş. Yeditepe hakkında olumsuz görüşler okudum burada.
Başkent hem puan olarak daha makul, hem de Ankara'da olması daha iyi gibi gözüküyor.

Özellikle bu üniversitelerde okuyan arkadaşlar varsa, onların görüşlerini merak ediyorum.