Yaşam Koçluğu

• Konbuyu başlatan hayatcilingiri
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mesleğiniz kategorisinde hayatcilingiri tarafından oluşturulan Yaşam Koçluğu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,604 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mesleğiniz
Konu Başlığı Yaşam Koçluğu
Konbuyu başlatan hayatcilingiri
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan dantes
H

hayatcilingiri

Kullanıcı
20 Kas 2010
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
www.tamerakin.com
Yaşam Koçluğu Nedir?

Yaşam koçluğu,sizi bulunduğunuz noktadan gitmek istediğiniz noktaya götürmeyi hedefleyen,hayatınıza anlam katmanızı ve başarılı olmanızı sağlayacak yetenekleri geliştirmenizi sağlayan,geleceğe odaklı bir desteği ifade etmektedir

Yaşam Koçluğu Kimler İçindir?

Hayatlarına yeni bir yön vermek isteyenler,

Hayatta geldikleri noktadan mutsuz olan ve bunu değiştirmek için arayış içerisinde olanlar,

Yaşamdan daha fazlasını isteyenler,

Yaşamında olumlu yönde bir değişiklik yapmak isteyenler,

İçindeki potansiyeli açığa çıkarmak isteyenler

Eğer aşağıdaki durumlar size tanıdık geliyorsa birlikte çalışmayı düşünebilirsiniz:

Hayat adil değil diye düşünüyorum.

Çok şanssız olduğumu düşünüyorum.

Karşıma hep yanlış insanlar çıkıyor.

Pozitif düşünerek hayatımın değişeceğini düşünüyorum ancak değişmesi için hiçbir adım atamıyorum.

Yoğun olmaktan şikayetçiyim ancak bunu değiştirmek için hiçbir şey yapamıyorum.
             İnsanlara hayır diyemiyorum.

Koçluğun danışmanlıktan ve terapiden farkı nedir?

Danışman, danışanın konusuyla ilgili birikim ve deneyime sahiptir koçun ise danışanın konusuyla ilgili birikim ve
    deneyime sahip olması gerekli değildir.

Danışman ve terapist problem odaklı iken koç çözüm odaklıdır.

Danışman çözümleri söyler koç ise çözümlerin bulunmasına yardım eder.

Terapist geçmişle ilgili derin analizler yaparken koç bugün ve gelecekle ilgilenir.

Koçunuz olarak size nasıl destek vereceğim ?

Gerçekten ulaşmak istediğiniz hedefleri belirlemeniz için sizi teşvik edeceğim.

Belirlediğiniz hedeflere daha çabuk ulaşmanız için odaklanmanıza yardımcı olacağım.

Bugüne kadar kendi başınıza yaptığınızdan daha fazlasını yapmanızı isteyecek ve ihtiyacınız olan araçları, yöntemleri ve desteği vereceğim.

D

dantes

Kullanıcı
30 Eki 2011
En iyi cevaplar
0
0
Konya
Bence ülkemizde önem verilmesi gereken bir meslek ama başaksından yardım almayı acizlik olarak algılayan arkdaş grubu yüzünden olması gereken yerde değil.Benim ilgilendiğim bir konu yazı için teşekkürler

E

eniseoz

Kullanıcı
27 Eyl 2010
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
İçindeki potansiyeli açığa çıkarmak isteyenler

Çok şanssız olduğumu düşünüyorum.

Pozitif düşünerek hayatımın değişeceğini düşünüyorum ancak değişmesi için hiçbir adım atamıyorum.

İşte bunlar beni anlatıyor şansızım diye diye iyice uğursuz biri oldum çıktım :)

D

dantes

Kullanıcı
30 Eki 2011
En iyi cevaplar
0
0
Konya
bende aynı durumdayım fakat ben şansa inanmıyorum niye dersen aykut un kitabından sonra böyle bir kanıya ulaştım ama değişimler yavaş yavaş oluyor.Zaten değişimin bir anda olmasını beklemek ki bende beklemiştim değişen bir şey olmadı en iyisi kendimi daha iyi tanıyıp değişmem gereken konuları belirledim ve kendimi olumlu düşünmeye odaklayarak hayatımda birçok şey değişti sende değişebilirsin yeter ki kendine inan  ;)