YARIŞMA : Yaratıcılığın ufkuna yelken aç

  • Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Codex tarafından oluşturulan YARIŞMA : Yaratıcılığın ufkuna yelken aç başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,901 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı YARIŞMA : Yaratıcılığın ufkuna yelken aç
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Gozde
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com

Bosch'un düzenlediği "İçindeki Çocuğu Uyandır Oyuncak Tasarım Yarışması" bu yıl “Yaratıcılığın ufkuna yelken aç!” sloganı ile dördüncü kez gerçekleştiriliyor. "Herkesin içinde bir çocuk saklıdır" düşüncesinden yola çıkılarak düzenlenen yarışmaya, üniversitelerin mimarlık, mühendislik, endüstriyel tasarım, güzel sanatlar fakültelerine kayıtlı lisans, yüksek lisans öğrencileri katılabiliyor. 15 Ocak'ta başlayan dördüncü dönem 15 Mayıs’ta projelerin teslimiyle sona erecek. Finalistler jüri değerlendirmesiyle belirlenecek. Aralarında ünlü tasarımcıların da bulunduğu 7 kişilik jüri, yarışmaya katılan projeleri, yenilik boyutu, kullanıcı ile girdiği etkileşim zenginliği, farklı kesim ve yaş gruplarına hitap edebilirliği, kolay algılanabilirliği ve oynanabilirlik özellikleri ile değerlendirilecek. 20 Haziran’ da ödül töreni gerçekleştirilecek yarışmaya bireysel başvurular kabul edilebiliyor; özgün, daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış, görülmemiş tasarımlar aranıyor.

Yarışmanın sonunda ilk üç finalist İtalya’nın Milano şehrinde bulunan dünyaca ünlü tasarım okulu Domus Academy’de iki haftalık yaz okuluna katılma şansı kazanıyor. Jüri tarafından mansiyon ödülüne layık bulunan proje sahibi öğrenciler ise Bosch’un Almanya’da bulunan ar-ge merkezinde staj yapma fırsatını yakalıyor.

Yarışma başvuru formları Şubat ve Mart ayları boyunca aralarında İTÜ, Boğaziçi, Yıldız Teknik, Mimar Sinan Üniversitesi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, ODTÜ, Dokuz Eylül, Doğuş ve İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin de bulunduğu okullarda tanıtım toplantıları gerçekleştirilecek.

Detaylı bilgi için: www.bosch.com.tr, www.etmk.org, www.icindekicocuguuyandir.com / 0212 335 06 00
 
Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Harika :)
Benim de içimde bir çocuk var.
Ama malesef onu taşıyan kişi bir mimar, mühendis ya da tasarımcı değil.
Bireysel derken acaba bunun dışındakileri kapsıyor mu?
 
G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
teşekkürler Özgür.
önce kapağı üniversiteye bir atalım da
sitemizden biri katılır da kazanırsa ,ne kadar güzel olur  ::)
 
Üst