Yalnızlık Duası

  • Konbuyu başlatan Kristal
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Kristal tarafından oluşturulan Yalnızlık Duası başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,055 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Yalnızlık Duası
Konbuyu başlatan Kristal
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan asukaki
K

Kristal

'Tanrım, acı bana: yalnızlık zor geliyor. Beklediğim hiçbir şey.
Hiçbir şeyi bana bir şey demeyen şu odadayım işte. Ama varlıklar da değil istediğim, kalabalığa gömülünce daha da kimsesiz buluyorum kendimi. Oysa benim gibi bir başkası, böyle bir odada yalnız kalmış kadın, sevdikleri bulunduğu evin başka bir yanında otursalar da mutludur. Ne duyar, ne görür onları. O anda hiçbir şey almaz onlardan. Ama evinin boş olmadığını bilmesi mutlu olmasına yeter.

Görülecek, işitilecek bir şey de istemiyorum, Tanrım. Duyulara göre değil senin mucizelerin. İyileşmemi istiyorsan, beni konutum konusunda aydınlat, yeter!

Tanrım, çöl ortasındaki yolcu, oturulan bir evdense, onun dünyanın ta öbür ucunda bulunduğunu bilse de sevinç duyar gene. Hiçbir uzaklık önlemez onunla beslenmesini, ölürse de aşk içinde ölür… Benim istediğim konutumun yakın olması bile değil, Tanrım!

Kalabalıkta bir yüze vurulan kişi, bu yüz kendisine hiç yönelmeyecek de olsa, değişiverir. Kraliçeye vurulan şu asker de böyle. Bir kraliçenin askeri olur. Öyleyse benim istediğim bu konutun bana adanmış olması bile değil, Tanrım!

Açık denizlerde, var olmayan bir adaya adanmış, yanık yazgılar vardır. Gemidekiler adanın ilahisini söyler ve bununla mutlu olurlar. İlahidir onları mutlu eden, ada değil. Öyleyse istediğim bu konutun bir yerlerde bulunması bile değil, Tanrım!

Yalnızlık yetersiz bir ruhun meyvasından başka bir şey değil, Tanrım. Ruh bir yurtta oturur yalnız, nesnelerin anlamı olan bir yurtta. Tapınak da taşların anlamı olunca böyledir. Kanatları yalnız bu uzaklık içindir. Nesnelerle değil, yalnızca içinde okunan ve nesneleri birbirine bağlayan biricik yüzle gönenir.
Okumamı öğrenmemi sağla, yeter.''

''Yalnızlığım işte o zaman sona erecektir, Tanrım''


Saint Exupery
 
crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
"Ne yaşamı önemse çılgınca .. Ne de hafife al aptalca..! Onursuz birliktelikler yerine, onurlu bir yalnızlık yaşa.."
Felsefesinden hareket ediyor  sahte dostlardan yalan sevgi namelerinden uzak tek başına özgürlük yaşamayı tercih ediyorum..
Tanrım acımaktanda öte güç ver bana asla aciz kalmak istemiyorum..

  Gerçekten güzel bir paylaşımdı tşekkürler..
 
A

asukaki

Kullanıcı
23 Eki 2009
En iyi cevaplar
0
0
Trabzon
Kristal' Alıntı:
"Ne yaşamı önemse çılgınca .. Ne de hafife al aptalca..! Onursuz birliktelikler yerine, onurlu bir yalnızlık yaşa.."
Kesinlikle katılıyorum...
 
Üst