Yalakalık doğuştan geliyor!

• Konbuyu başlatan waree
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde waree tarafından oluşturulan Yalakalık doğuştan geliyor! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,455 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Yalakalık doğuştan geliyor!
Konbuyu başlatan waree
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan cantuuu
W

waree

Kullanıcı
9 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ABD’deki Brown Üniversitesi’nin araştırması Neuroscience dergisinde yayımlandı: “Bazı insanlar, ‘yalakalık’ geniyle doğuyor.

Beynin bir yanı söyleneni yaptırıyor, diğer yanı tecrübelere dayalı hareket ettiriyor. DARP-32 adlı geni taşıyanlar beyninin sadece söyleneni yapma kısmını kullanıyor.”

A

asukaki

Kullanıcı
23 Eki 2009
En iyi cevaplar
0
0
Trabzon
Ciddi bir araştırma bence :) Ne sinir olurdum ya sen çalış çalış kal öteki gitsin geçsin. Oh ne ala memleket. Ne yaparsın genlerden gelen bir yetenek mi desem ne desem :)

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Yalakalık (yaranma içgüdüsü) bence doğuştan değil ,zaman içerisinde öğrenilen yaşadığı ortamın durumuna göre kendine ayar verme  durumları diyelim :)

A

asukaki

Kullanıcı
23 Eki 2009
En iyi cevaplar
0
0
Trabzon
Kimisi gerçekten iyi ayar çekiyor o zaman :)

C

cantuuu

Kullanıcı
19 Mar 2011
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
  Kendine  özsaygısı olmayan, özünü unutup kişiliği oturmamış ve menfaatleri uğruna yapamayacakları yalan dolan türlü davranış içersine giren kişiler.

Üniversitede sıkça gördüğüm, çalışma hayatında artık bunu yaşam biçimi haline dönüştüren insanlar fazlasıyla mevcut.

Genelde cepleri dolu yada arkasını dayılara dayayanların hemen hemen hergün bu tarz insanlarla muhattap olur. Çok üzülüyorum hallerine gerçeklikten uzak yapay ilişkiler  :'(   :ahah

Yapılması gereken şey basit; hepimiz aklı başı yerinde insanız o halde kimin yalakalık yaptığını anlayabiliriz. Önemli olan bunu hissetiğiniz zaman size yakışan şekilde bu insana haddini bildirmektir.

Yalakalık yapan kadar , yapmasına müdahale eden insan da bence kabahatlidir.

Neyse çok konuştum ama çok önemli bir konuydu benim için.

Saygılar... :^)

T

turtur

Kullanıcı
8 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Yalakacılar...İş yerlerinde sıkça rastlanan bir durum.İnsanı 2 yüzlülüğe ve sahteciliğe iter zamanla ..peki eğer bu deveyi gütmek gerekiyorsa yani yapmak zorundaysak,ne olacak ?

C

cantuuu

Kullanıcı
19 Mar 2011
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
turtur' Alıntı:
Yalakacılar...İş yerlerinde sıkça rastlanan bir durum.İnsanı 2 yüzlülüğe ve sahteciliğe iter zamanla ..peki eğer bu deveyi gütmek gerekiyorsa yani yapmak zorundaysak,ne olacak ?
Eyvallah demeli ve çıkıp gitmelisin... Senin değerini bilmiyorlarsa bundan sonra hiç bilmezler..

Hergün o deveyi gütmek senin mutsuzluğa iter,

iyisimi sen, sana layık olan yerlere yönel derim ben ;)