Yabancı dil öğrenmek

• Konbuyu başlatan be yourself
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim, Neyi, Nasıl Başardı? kategorisinde be yourself tarafından oluşturulan Yabancı dil öğrenmek başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,020 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim, Neyi, Nasıl Başardı?
Konu Başlığı Yabancı dil öğrenmek
Konbuyu başlatan be yourself
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan MURATURAN
be yourself

be yourself

Kullanıcı
14 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
Merhabalar... :)

Yabancı dil öğrenmenin en etkili şekli sizce nedir? Nasıl bir yol izlemek, nasıl planlamak gerekir? Öğrenmek istediğiniz dili burada mı öğrenmek yoksa yurtdışında mı eğitim almak daha iyidir? Tecrübelerinizi paylaşır mısınız?  :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Yani iyi eğitmenler tarafından öğretilirse burada da öğrenilebilir... Mesele işinin uzmanı eğitmeni bulabilmekte... Ama,hem daha kısa sürede,hemde daha doğru öğrenmek için, imkanlar da müsaitse elbette yurt dışı...

A

altın dişteli

Kullanıcı
10 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
Dili konuşulduğu yerde öğrenmek her zaman en güzeli. Sadece dil öğrenmek anlamında değil; başka bir ülkede yaşama tecrübesi olarak da bakmak lazım olaya. Özellikle genç yaşlarda böyle bir fırsat varsa mutlaka düşünülmeli. Öğrencilikteki yurtdışı tecrübesi hayatın geri kalanında da başka kapılar açabilir ayrıca.

A

asukaki

Kullanıcı
23 Eki 2009
En iyi cevaplar
0
0
Trabzon
be yourself' Alıntı:
Merhabalar... :)
Yabancı dil öğrenmenin en etkili şekli sizce nedir? Nasıl bir yol izlemek, nasıl planlamak gerekir? Öğrenmek istediğiniz dili burada mı öğrenmek yoksa yurtdışında mı eğitim almak daha iyidir? Tecrübelerinizi paylaşır mısınız?  :)
En başta öğreneceğiniz dili Türkçe ile ayırt etmesini bilmeniz gerekli bence. Önce beyninize söz geçirmeniz gerekli yani yeni doğmuş bebek gibi öğrenmeye çalışmalısınız dili.
Türkçe diğer dillere göre çok farklı ve karıştırısanız yine öğrenirsiniz şu vardır ama;0-10 yaş arası bir çocuğun öğrenmesi vardı 20-30 yaş arası birinin öğrenmesi vardır. Yaşınız ne kadar yaşlı olursa olsun dil bilmediğinizi varsayarak öğrenmek en etkili yoludur.

D

deli

Kullanıcı
10 Mar 2010
En iyi cevaplar
0
0
�stanbul
Onu sevdirebilecek ,'öğrenme' baskısı olmadan,daha doğrusu,öğrenilcek bir şey değilde ,öylesine, sıradan,keyifli bir şey gibi kamufle eden bir uygulama diyorum.

Farklı ülkeden edindiğiniz bir arkadaşınızla sohbet ederken ,zaten bir bakmışsınız ki tamamiyle sıradan olmuş alışmışsınız.. Hem de bu süreç hiç sıkıcı baskıcı geçmemiş,keyifliymiş..
Hızlı öğrenmek istiyorsanız,hızlı öğrenmek,yavaştan öğrenmek ,pratik olmadıktan sonra hiç farketmez..

be yourself

be yourself

Kullanıcı
14 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
Burada bile olsa öğrenilecek dili öğrenme sürecinde kullanmak önemli görünüyor. Pratik yapma şansı olmayınca ne derece öğrenildiğini anlamak da çok kolay olmaz sanırım. Başka ülkelerden arkadaşlarla yazışmak evet çok işe yarayabilir ve doğallaştırır gerçekten.

Peki yurtdışında dil eğitimi almak için nasıl bir plan yapmak lazım? Bu konuda danışmanlık veren şirketler hakkında fikri olan var mı, nasıl çalışıyorlar? Herşeyi baştan buradan ayarlamak mümkün mü?

A

altın dişteli

Kullanıcı
10 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
Bildiğim kadarıyla burada bu konuda danışmanlık veren, okulu ve kalınacak yeri bile ayarlayan şirketler var. Kardeşimin bir arkadaşı Boa Lingua adında bir yurtdışı eğitim şirketiyle görüşüyordu. Galiba yaz başı Amerika'ya gidecek. Hangi okulu seçeceklerine karar vermeye çalışıyorlardı, belki de seçmiştir artık. Şirket birsürü seçenek sunmuştu onlara, çoğu cazip gelmişti.

be yourself

be yourself

Kullanıcı
14 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bugün Boa Lingua'yı aradım. internetten buldum telefonunu. Yalnız bu iş çok detaylı düşünülmesi gereken bir işmiş onu anladım. Hiç aklımda olmayan birsürü şey anlattılar, çok fazla şey sordular. Bakalım yüzyüze de görüşeceğiz. Bu kadar detaylı düşünmelerine şaşırdım açıkçası. Ben sadece ne istediğimi söylicem gerisini onlar hallediyormuş gibi anladım. Süper bişi yani. Hafta başı da gitmeyi düşünüyorum görüşmeye. Söyleyen arkadaşa teşekkürler... :)

A

altın dişteli

Kullanıcı
10 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
Gidip görüştüm Boa Lingua'yla, sizi de habersiz bırakmiim dedim. Herşeyi konuştuk. İngiltere'de birçok okul önerdiler dil için. Kalacak yer konusunu çok problem yapmıştım ben. Onu da çözüyorlarmış neyse ki. Bir de fiyat konusuna çok şaşırdım açıkçası. Kesinlikle buradaki okullardan daha ekonomik geldi bana. Hiç beklemiyordum böyle olmasını. Şimdi karar vermem lazım artık.  :)

MURATURAN

MURATURAN

Kullanıcı
24 Mar 2015
En iyi cevaplar
0
0
ERZURUM
Türkiye standartlarını ve genel olarak insan seviyesini düşünürsek hem maddi hem gayret gösterme açısından sistemli programlı ve doğru insanlar ve çevreyle mümkün olur.