YA KADINLAR OLMASAYDI...

• Konbuyu başlatan yasinyarar
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde yasinyarar tarafından oluşturulan YA KADINLAR OLMASAYDI... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 20,248 kez görüntülenmiş, 114 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı YA KADINLAR OLMASAYDI...
Konbuyu başlatan yasinyarar
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Zynep
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Y

yasinyarar

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
YA KADINLAR OLMASAYDI...

Kadınlar yaşam alanlarını kendilerine hayat kazandıracak bir niteliğe çevirirken, erkekler düz yolda bocalıyorlar. Kadınların ömrü, eşini ve evin diğer bireylerini güderek geçiyor. Nitekim İngiltere'de bulunan Surrey Üniversitesi araştırmasına göre, kadınlar ihtiyaç duyduklarından ortalama 90 dakika daha az uyuyorlarmış. Nedeni ise, sürekli kıpırdayan, horlayan ve kendilerini rahatsız eden eşleri, ağlayan bebekler, gece geç saatte eve dönmemiş olan çocuklar için duydukları endişeymiş.

Kadınlar olmasaydı dünyanın hali nice olurdu sorusunu sormak lazım. Erkekler mi? Kadınlar olmasaydı onların hali nice olurdu meselesini düşünmek bile başlı başına bir felaket.

sizce.?

M

mesuna

Kullanıcı
3 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
izmir
yuvayı dişi kuş yapar derler! ???
kadınlar olmasaydı ne bir düzen ne de sıcacık bir yuva olurdu... ::)

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
kadınlar olmasaydı hiçbişey hissetmezdik. Çünki olmayan bişeyi kaybetmiş gibi üzülemeyiz. Örneğin şu an hiçbiriniz " zaman makinası " olmasaydı ne yapardık gibisinden bi hisse kapılmazsınız. Kadınlar yaşamın başladığından beri olmasaydı herşey farklı olurdu ama eksikliklerini hissetmezdik. Ama şu an bütün kadınlar yokolsa 3 güne kalmaz bizde yokoluruz. :)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Hepi topu Doğa'da zaten türümüz olarak 2 cinsiyetiz: kadın-erkek

Neden böyle imkansız sorular sorulur anlayamıyorum.Yani "kadınlar olmasaydı yada erkekler olmasaydı"

Böyle bir şey şuan için bulunduğumuz evrende imkansız gibi bir şey. Sonuçta varız. :-\

Y

yasinyarar

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Gülşah' Alıntı:

Neden böyle imkansız sorular sorulur anlayamıyorum.Yani "kadınlar olmasaydı yada erkekler olmasaydı"

Böyle bir şey şuan için bulunduğumuz evrende imkansız gibi bir şey. Sonuçta varız. :-\
İyi ki varsınız ya olmasaydınız bilemiyorum halimiz nice olacaktı

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Gülşah' Alıntı:

Katılıyorum Gülşah'a.
Ayrıca kadın-erkek ayrımı olmadan, iki cins de birbirini tamamlıyor. Ne kadınsız, ne erkeksiz yürümez..

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
dideM' Alıntı:
Gülşah' Alıntı:

Katılıyorum Gülşah'a.
Ayrıca kadın-erkek ayrımı olmadan, iki cins de birbirini tamamlıyor. Ne kadınsız, ne erkeksiz yürümez..
Aynen bende katılıyorum.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
İnsan neslinin yürümesi açısından katılmamak elde değil ki zaten... :)))
Ama denenmemiş bir şeyi nasıl savunuyorsunuz?
Tek cins olsaydı ve bir üreme yöntemi bulunsaydı?

Kimbilir... ;)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
yasinyarar' Alıntı:
Gülşah' Alıntı:

İyi ki varsınız ya olmasaydınız bilemiyorum halimiz nice olacaktı
Değil mi yasinyarar?:)
Kim yıkardı çamaşırlarınızı? Kim her öğün bıkmadan usanmadan önünüze yemek koyardı? Dağınıklığınızı kim toparlardı? Hatta bazılarının egolarını tatmin etmek için itirazsız dayak yemeye kim razı gelebilirdi edilgen kadınlarımız kadar? Tv kumandası bozulduğunda kumanda olarak kullanabileceği bir kadın elinin altında yoksa napardı bütün gün çalışıp yorulan erkek?
Daha uzarrrr gider bu liste!
Kimse bana kalkıp şimdi, "Estağfurullah" demesin. Ben nerde olduğumun bilincindeyim ve bu Site çatısı altında paylaşımlarda bulunan erkek arkadaşlarım kendilerini aşmış olsalar bile, beni ilgilendiren her zaman toplumun daha büyük kısmı olmuştur.
O nedenle bu mesajınız içten yazılmış bile olsa, bugün ne kadar gelişmekte olduğuna inansam bile ülkem gerçeğidir benim yanıtım!

Y

yasinyarar

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
saygım sonsuz
yazı benden görüş sizden

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
kadınlar olmasaydı.. erkekler zaten olmazdı....

KADINLAR ERKEKSİZ HAMİLE KALACAK...

New Scientist bilim dergisinin haberine göre, Tyne Üniversitesi uzmanları iki ay içinde uygulanmaya başlanabilecek olan bu yeni tekniğin aynı zamanda kısırlık tedavisinde de çığır açacağını söyledi. Profesör Kerim Nayernia kontrolündeki ekibin yöntemine göre, kadının kemik iliğinden kök hücreler alınıyor, daha sonra bu kök hücreler kimyasal madde ve vitaminler bir karışıma konularak dişi sperm hücreleri haline getiriliyor. Bu sperm hücreleri ise tüp bebek tedavi tekniğiyle yumurtayı döllemeye yarıyor. Geçen yıl bu konuyla ilgili ilk bilimsel veriler elde edilmiş ve kemik iliğinden alınan kök hücrelerle olgunlaşmamış sperm üretilmişti. Bilim adamlarının buluşu, etik bir tartışmaya da yol açtı. Çünkü bu yöntem, gelecekte kadınların erkekten alınan sperme gerek duymadan hamile kalmasını mümkün kılabilecek, erkekleri çocuk yapmada devre dışı bırakabilecek. Ancak, bu hücrelerde sadece erkekte bulunan ‘Y’ kromozomu olmadığından kadınlar, sadece kız çocuk sahibi olabilecek.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Acaba daha iyi olurmuyduki :)
Yukarıda gülşaha katılmışım ama beyin jimnastiği yapıyorum yani hem sesli hem yazılı düşünüyorum şu an :)
Bazı zamanlar fena olmazdı gibime geliyor :)

D

DonJuan

bence boş bir anket olmuş .
diğe arkadaşlarıma katılıyorum yani bu bir imkansızlık .
en basitinden nesiller devam etmezdi ...

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
peka1a' Alıntı:
Zaten bir varsayımı tartışıyoruz abi :)
Acaba nasıl olurdu gibi

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ve varsayımlar tartışılırken aslında verilen yanıtlarda "olmasaydı neler olurdu?" şeklinde olmalı galiba? :)
Eksik kalacak şeyleri sıralarsak, ki bunu "Erkekler Olmasaydı" olarakta uygulayabiliriz, listeleri çıkaralım, ve kimin eksikliğinin daha çok olumsuzluğa neden olacağını keşfedelim? :)
Tabi bunu yapmak için "üreme" konusunu bir yana bırakalım ama...  :D :D

D

DonJuan

Korsan' Alıntı:
peka1a' Alıntı:
Zaten bir varsayımı tartışıyoruz abi :)
Acaba nasıl olurdu gibi
tamam abi bir varsayımda ,
o zaman Adem'in tek dünyaya gelmiş olması lazımdı en büyük varsayımda ...
o da ölürdü
sonra hiç bişey olmazdı :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
İş varsayım olunca o zaten varsayımda :)
Abi en iyisi sen açtırma kutuyu söyletme kötüyü diye bir söz var bizim burada :)
Aynen o sözü diyom ben :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...