Windows 7 Hakkında

  • Konbuyu başlatan agokalper
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Teknoloji Dünyası kategorisinde agokalper tarafından oluşturulan Windows 7 Hakkında başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,794 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Teknoloji Dünyası
Konu Başlığı Windows 7 Hakkında
Konbuyu başlatan agokalper
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Safari
A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
5 mayısta internetten download edilebilecek olan microsoftun son işletim sistemi WİNDOWS 7 nin masa üstü temalarına Ülkemizden KIZ KULESİ ve NEMRUT DAĞI nın görüntüleri var..

Not:
*İlkez bir windows ürünü Türkçe olarak çıkmış olacak.
*Yapılan testler sonuncunda microsoftun şu ana kadar çıkarmış olduğu işletim sistemleri içerisnde en hızlısı ve en sorunsuz olanıymış..[eklenti yönetici tarafından silindi]
 
B

barisya

Kullanıcı
21 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
16
neye göre hızlıymış merak ettim, 4 ay önce indirip test için kurup kullanmıştım. 1 gb ramli bir bilgisayarda kullandım ve hiçte hızlı değil, vistaya göre hızlı o konuda birşey söylemiyorum fakat yine de en hızlı işletim sistemi yakıştırmasına inanmıyorum. ek olarak 5 mayısta indirileceği yazılmış. indirilecek sürüm yine beta versiyonu olacak. tam sürüm olarak 2009 sonları düşünülüyor.
 
A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
1.Sanal XP Modu:
Birçok kullanıcı ve şirketin Windows XP'yi yükseltmek veya Windows Vista'ya geçmek konusundaki isteksizliği üzerine Microsoft, Windows XP'ye verdiği desteği uzatma kararı alırken, aynı zamanda yeni işletim sistemi Windows 7'ye "Sanal XP" modu ekledi. Bazı programlarınız XP'de daha mı iyi çalışıyor? Windows 7 kullanmanızda bir sakınca yok, "Sanal XP Modu" ile XP'yi kullanmaya devam edebilirsiniz.

2.Çok daha hızlı yükleme ve sistem açılış süresi :
Windows 7 Beta sürümünün normal düzeyde bir sisteme kurulumu yaklaşık 15 dakika sürüyor. Ayrıca sistemin açılış zamanı hem XP, hem de Vista'ya oranla çok daha hızlı.

3.Netbook desteği:
Windows 7, düşük güç tüketimi ve taşınabilirliği gibi özellikleri ile ön plana çıkan Netbook'lar için de uyumlu bir işletim sistemi. Elbette ilerde de Netbooklar ile ilgili gelişmeleri görebileceğiz.

4.Artık IE 8 ve diğer Windows bileşenleri kaldırılabilir:
Yıllardır, Internet Explorer 8'in Windows'tan tamamen kaldırılabilir olmayışı şikayet konusu olmuştur. Windows 7 ile birlikte artık sorun olmayacak. IE 8 ve Windows Media Player gibi diğer bileşenleri kaldırmak mümkün oluyor.

5.Daha iyi sürücü ve program desteği:
İlk Vista yüklediğimizde çoğu donanım "Bilinmeyen aygıt" olarak çıkmış, manuel olarak sürücüleri kurmak zorunda kalmıştık. Windows 7 daha geniş bir sürücü desteği ile geliyor. Ayrıca Vista ile çalıştırabildiğimiz tüm uygulamalarımızı Windows 7 ile sorunsuz çalıştırabileceğiz.

6.Hesap makinesi, Paint ve Wordpad'de Güncelleştirmeler:
Microsoft nihayet Hesap Makinesi, Paint ve Wordpad dahil olmak üzere birçok programı güncelledi. Bu programların arayüz ve kullanımlarındaki iyileştirmeler çok iyi.

7.Daha az Eklenti:
Windows Vista az kullanılan birçok eklenti ile birlikte kuruluyordu. Bu da sistemin daha yavaş çalışmasını sağlıyordu. Artık Windows 7'de kullanıcı istediği taktirde bu eklentileri internetten indirip sisteme daha sonradan ekleyebilecek.

8.Daha iyi ve gelişmiş UAC (Kullanıcı Hesabı Denetimi):
Kullanıcı Hesabı Denetimi Windows Vista'da çok can sıkıcı olmuş, birçok kullanıcı bunu kapatmak zorunda kalmıştı. Microsoft, Windows 7 ile bu konuda daha iyi geliştirmeler yaptı. Artık UAC'ü kaldırmak zorunda kalmayacağız.

9.Yeni Aero özellikleri:
Windows 7; Aero Snap, Aero Peek ve Aero Shake gibi bazı yeni Aero özellikleri ile birlikte geliyor. Bu özellikler, çok daha hızlı ve aktif pencere kullanımı, pencereleri yan yana dizme, simge durumuna getirilmiş pencerelere hızlı bakış gibi çok kullanışlı imkan sağlayacak.

10.Probleminizi adım adım kaydedin:
Hiç bilgisayarınızla ilgili bir sorunu çözmek için, sohbet programından, telefondan veya e-posta aracılığı ile yardım istediniz mi? İstediyseniz sorunu görmeden yardımcı olmaya çalışan kişi ne kadar yardımcı olabildi? Artık çok kullanışlı küçük bir araç sayesinde, size yardımcı olmak isteyen kişiye sorununuzla ilgili ayrıntıları, HTML dosyası olarak gönderebileceksiniz...


alıntıdır..
 
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
10.Probleminizi adım adım kaydedin:
Hiç bilgisayarınızla ilgili bir sorunu çözmek için, sohbet programından, telefondan veya e-posta aracılığı ile yardım istediniz mi? İstediyseniz sorunu görmeden yardımcı olmaya çalışan kişi ne kadar yardımcı olabildi? Artık çok kullanışlı küçük bir araç sayesinde, size yardımcı olmak isteyen kişiye sorununuzla ilgili ayrıntıları, HTML dosyası olarak gönderebileceksiniz... 8)


problemlerimde destek ve yardım aldıgım bir gerçek...Bu fikri sevdim ama şu anki windowsumdan memnunum.. 8)
Yalnız şu an windows kaçı kullanıyorum,onu bilmiyorum desem :) otomatik bir cdim var,hepsini kuruyor ve yeni sürümlerini asla yüklemiyorum,güncellemelerim ise hepsi kapalı :) pc deki parçaların kapasitesi normal degerlerinde olunca,yeni sürümlerini yükleyip,
kasmak istemiyorum,sonra ben kasılıyorum :)
 
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Beta sürümlerinden nefret ediyorum!
 
Üst