Vücudunuz kanser tipini belirliyor

  • Konbuyu başlatan agokalper
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde agokalper tarafından oluşturulan Vücudunuz kanser tipini belirliyor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,074 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Vücudunuz kanser tipini belirliyor
Konbuyu başlatan agokalper
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan spiritualsigns
A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Kore Cumhuriyeti'nin başkenti Seul'daki Sungkyunkwan Üniversitesi Tıp Fakültesi doktorlarının yaptığı bir araştırmaya göre vücut ölçüleri kişilerin olası sağlık durumları ile ilgili de bilgi veriyor.

El ve ayak büyüklüğünden, boyun kısalığı ve uzunluğuna kadar her ayrıntı bir insanda görülebilecek olan kanser, kalp ve bunama hastalıklarının öncüsü olabiliyor.

Araştırmayı yürüten doktorlardan Roger Dobson'ın yaptığı açıklamaya göre;

BOYUNUZ UZUNSA;

Göğüs kanseri
Boyu 1.75'in üzerinde olan kadınların göğüs kanseri olma ve bu nedenle ölme olasılığı yüksek ve giderek artıyor. Kadınların boylarının uzun olmasının süt bezlerinin sayılarının artmasına neden olduğu ve bunun da  kanser riskini arttırdığı düşünülüyor.

Prostat kanseri
Boyu 1.85'i geçen erkeklerde prostat kanseri görülme olasılığı yüksek. Bunun androjenin, büyüme hormonunun ve insüline benzer büyüme faktörünün artmasına bağlı olduğu söyleniyor.

ABD'de 12 yıldır yürütülen bir araştırmada boyu uzun olan erkeklerin prostat kanseri olma olasılığı boyu 1.75'ten kısa olanlara oranla yüzde 59 fazla oldu ğu ortaya çıktı.

Pankreas kanseri
Boyu 1.75'i geçen kadın ve 1.85'i geçen erkeklerin pankreas kanseri olma olasılığı, daha kısalara oranla yüzde 81 daha fazla.

AYAKLARINIZ BÜYÜKSE;

Göğüs kanseri
Büyük ayakları ve geniş omuzları olan kadınların göğüs kanseri olma olasılığı yüksek. Ayak büyüklüğü çocuklukta alınan kalorinin fazlalığı ile doğru orantılı gidiyor ve bu da göğüs kanseri olma riskini arttırıyor.

AYAKLARINIZ KÜÇÜKSE;

Doğum zorluğu
Küçük ayaklı kadınlar doğum sırasında daha sık sorunla karşılaşıyor. Kadınlarda küçük ayakların, leğenkemiğinin dar olduğuna işaret ettiği, dar leğenkemiğinin de doğumu zorlaştırdığı belirtiliyor.

BACAKLARINIZ KISAYSA

Kalp hastalıkları riskini artırıyor. Doğumdan ergenlik çağına kadar yeterince sağlıklı beslenmeyen insanlar genellikle daha kısa bacaklı olurken, bu dönemdeki beslenme şekli kemik gelişimi ve kalp sağlığı üzerinde de rol oynuyor.

PARMAKLARINIZ UZUNSA;

Depresyon
Boylarına oranla uzun parmaklı olan erkekler depresyona girmeye daha yatkın oluyor. Bu durumun, ana rahmindeyken üretilen testosteron seviyesiyle ilgili olduğu sanılıyor. Fazla testosteron, sinir sistemini etkileyerek depresyon ihtimalini artırıyor, aynı zamanda parmakların gelişimini de etkiliyor


kaynak: veteknoloji
 
A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
ben sınırdayım ya boy 1.76  ;D
 
S

spiritualsigns

1.74 le sıyırmışım ben :p yani neyle ilişkilendireceklerini şaşırdılar.
 
Üst