Vakit kazandıran uygulamalar

  • Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde İş Dünyası Yazıları kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Vakit kazandıran uygulamalar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,434 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı İş Dünyası Yazıları
Konu Başlığı Vakit kazandıran uygulamalar
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
1.Toplantılar

Sadece faydalı toplantılara katılın. Toplantının mutlaka gündemi olsun. Zamanında başlayın, zamana sadık kalın, zamanında bitirin. Toplantı konularını ilgili kişilere devredin. Görüşülecek konuları arka arkaya ele alın.

2.Bugünün İşini Yarına Bırakmamak

Bitiş zamanını koyun, öncelikleri netleştirin. Sonuçları başkalarına yazılı olarak verin. Büyük projeleri küçük parçalara ayırın.


3.Telefon Engellemeleri

Bir proje veya bir problem üzerinde çalışırken telefon konuşmaları işi böler. Ofisinizi terkedin. Rutin telefon bağlantılarının zamanını sınırlayın.

4.Davetsiz Misafirler

Ayağa kalkın ve ziyaretçi ile konuşun. Konuşmak istediğinizi, fakat şu an mümkün olmadığını söyleyin. Doğrudan, fakat kibarca söyleyin. Açık kapı bırakmayın.

5.Günlük Plan

Günlük plan kullanın, fakat çok karışık olmasın. Bu teknik, bu kitaba yaptığınız yatırıma değer. Her gün, akşam veya sabah,yapılacak altı tane şey yazın. Çalışmaya bir numaradan başlayın. Bitiremezseniz endişelenmeyin. Bitmeyenleri bir sonraki güne erteleyin.

6.Hedefler

İşle ilgili ve kişisel hedefler koyun. Bu, sizin daha üretken olmanıza yardım edecektir. Yönetim eksikliği zaman ve çaba kaybına sebep olur. Hedef belirleme her zaman başarının en büyük sırrıdır.


7.Rutin ve Sıkıcı İşler

Bu işleri bir programa göre yapın. Sadece ortaya çıktıkları zaman yapmayın. Önemsiz yazışmaları, telefon konuşmalarını ve okumayı enerjinizin düştüğü veya boş, önemsiz zamanlara saklayın.

8.Karışık Masa

Ünlü bir perakende satış mağazasının yöneticisi masasında her zaman üç parça kağıt bulundururdu. Her biri ele alması gereken öncelikli işler içindi. Her seferinde bir tanesini yapardı. Masanızı temiz tutun, görüş alanınızda dikkatinizi dağıtacak şeyler olmasın. Bir seferde önceliği olan tek şey yapın.

9.Kararsızlık

Bilgi toplayın ve harekete geçin. Hesaplanmış riskler alın; bu yöneticinin görevidir. Başkalarının kararlarınıza uygun şekilde katılmasını ve bilgilenmesini sağlayın.

10.Talimatlar

Açık olun ve gerekirse, size talimatlarınızı daha kolay anlaşılır şekilde tekrar anlatmalarını veya  tekrar etmelerini söyleyin. Her zaman sonuçların kontrolunun takipçisi olun. Eğer yapabilirseniz talimatları yazılı verin.

11.Yazışmalar

Not yazmak yerine, telefon edin. Yeni bir mektup veya not yazmak yerine, notları gelen mektup veya not üzerine yazıp geri gönderin. Hiçbir zaman kağıt parçalarını saklamayın.
 
Üst