‘Uzun Hikâye’den duygu yüklü müzikler…

  • Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Sinema kategorisinde Codex tarafından oluşturulan ‘Uzun Hikâye’den duygu yüklü müzikler… başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,528 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Sinema
Konu Başlığı ‘Uzun Hikâye’den duygu yüklü müzikler…
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Codex
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com

“UZUN HİKÂYE”NİN ULAŞ ÖZDEMİR İMZALI MÜZİK ALBÜMÜ RAFLARDA!

İzleyenlerin, Osman Sınav’ın “ustalık eseri” olarak değerlendirdiği “Uzun Hikâye”; 61 şehirde, 433 sinema salonunda vizyona girdi! “Uzun Hikâye”nin, Ulaş Özdemir tarafından hazırlanan 17 eserlik orijinal film müziği albümü, vizyonla eş zamanlı olarak müzik marketlerde yerini aldı!

Ulaş Özdemir tarafından hazırlanan albümde, enstrümantal besteler dikkatçekerken, albümde yer alan tek sözlü eser ise, “Ah Bu Gönül Şarkıları”… Daha önce Safiye Ayla, Melihat Gülses gibi unutulmaz seslerden dinlediğimiz şarkı, “Uzun Hikâye”nin orijinal film müziği albümünde Oya İşboğa tarafından seslendiriliyor. Daha önce, Osman Sınav tarafından, yine Mustafa Kutlu’nun aynı adlı eserinden uyarlanarak çekilen “Kapıları Açmak” dizisinin müziklerini de hazırlayan Ulaş Özdemir; yine Oya İşboğa ile çalışmış, dizide İşboğa’nın yorumladığı gazeller, uzun yıllar hafızalardan silinmemişti.

Hayatın içinden bir öyküyü, son derece yalın bir dille anlatan “Uzun Hikâye”nin; Ulaş Özdemir tarafından, filmin atmosferine uygun olarak yazılan eserleri, geniş bir orkestra tarafından seslendirildi. Klarnet ve mızıka gibi çalgıların öne çıktığı müzikler; Özdemir’in daha önce hazırladığı film, dizi ve belgesel müziklerinde olduğu gibi, sanatçının yaşadığı coğrafyanın müzik kültürlerine göndermeler içeriyor.


Türkiye’de yaptığı çalışmaların yanı sıra Kayhan Kalhor, Ali Akbar Moradi ve Niyaz gibi uluslararası müzisyenlerle tüm dünyada ses getiren albümler yayınlayan ve konserler veren Ulaş Özdemir’in; son uluslararası çalışması ise Forabandit grubuyla hazırladığı yeni albümü. Özdemir’in, Sam Karpienia ve Bijan Chemirani ile kurduğu grupla aynı adı taşıyan albümü, geçtiğimiz aylarda Fransa’dan Buda Musique etiketiyle tüm dünyada yayınlandı.

Mustafa Kutlu’nun ölümsüz eserinden, Yiğit Güralp tarafından senaryolaştırılan ve sezonun en iddialı filmleri arasında yer alan “Uzun Hikâye”; geniş ve değerli oyuncu kadrosuyla da dikkat çekiyor. Yapımcılığını Osman Sınav’a ait Sinegraf’ın, dağıtımını UIP’nin üstlendiği “Uzun Hikâye”; 12 Ekim 2012, Cuma günü 61 şehirde, 433 sinema salonunda gösterime girdi.
 
Üst