uyku problemi

  • Konbuyu başlatan muraturkom
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde muraturkom tarafından oluşturulan uyku problemi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,659 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı uyku problemi
Konbuyu başlatan muraturkom
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan muraturkom
M

muraturkom

Kullanıcı
12 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
uyku /
sağlığımız için gerekli olan ihtiyacımız olmazsa olmazlardan.Neden uykusuzluk başlıyor.Birçok sebebi var.
Düzensiz kontrolsuz yenilen içilenlerden akşam yemeğinin çok geç yada erken saatlerde yemek.
Sigara,alkol tüketimi ve çokluğu.
İçeceklerden kahve neskafe yada çay tüketimi akşam saatlerinde içilmesi.

yemek saatlerini ne erken ne de geç saatlere bırakmayın. akşam çay kahve alkol tüketimini kontrollü uygulayın.
süt ve melisa çayını,ada çayını deneyin.
kontrol edebildikleriniz bunlar,sizin dışınızda gerçekleşenler ise.

stres:
ödenemeyen borçlar, eşle ilgili gergin ortam,iş yerindeki kişiler yada yaşananlar,çözemeyeceğiniz boyutta bir çok sorunun aklınızı meşgul etmesi.

çaresi : aklınızı kurcalayan bugünkü değilde bundan daha eskilerini bir düşünün hangisi sonuçlanmadı. bir yıl iki yıl bir ay herneyse geçmiştekiler çözüldü de bugün yaşadıklarınız çözülmeyecek mi? şu an sizi sıkıntıya boğan herne varsa fiziksel anlamda o işten, o gruptan , o kişiden uzaklaşmak gerekir. uzaklaşmak fiziksel olmasa da ruhsal anlamda da olabilir. cep telefonunuzdan rahatsız oluyorsunuz kapatın.
sorunlardan kaçarak çözülmez ama maçta devre arası gibi mola verin. gücünüz kısmen yerine gelsin. kendinizin bu dünyada en özel kişi olduğunuzu unutmayın. kimse sizi sevmese de siz kendinize değer verin. bu dünyanın geçici bir zaman misafiri olduğumuzu unutmayalım.biz olmasakta dünya dönmeye insanlar günlük işleri ile meşgul olmaya devam edecekler. uykunuzu bölen her problemi cep defterinize gecenin bir saatinde olsa kaydedip. yakın bir gelecekte çözümü için hangi alternatiflerin olacağını sabah düşünürsünüz nasıl olsa . sorunları yoksaymak değil sadece çözebilcek güce tekrar kovuşabilmeniz dileğiyle .sevgiyle kalın.
 
Üst