UYAN VE KOŞ...

  • Konbuyu başlatan superisi23
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde superisi23 tarafından oluşturulan UYAN VE KOŞ... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,143 kez görüntülenmiş, 2 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı UYAN VE KOŞ...
Konbuyu başlatan superisi23
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan hanedeyim
superisi23

superisi23

Kullanıcı
30 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
.....Şimdi bana bak çokbilmiş. Önyargılarından vazgeçeceksin; çünkü böyle bir kafayla yaşadığın için her şeyi yanlış öğrendin. Efendi gibi kır dizlerini ve tek tek çökert bütün yanlışlarını. Yalandan yüzünü de asma. Arkanı dönme, küsme! Düz yürü. Ateşe yürü. Mermiye yürü. Silkin de öyle yürü. Hızlı yürü… Yürü dedikleri için yürümeye başladın. Bu kaderin senin. Söylenileni yapmak senin karakterin. Ne derlerse hemen inanır ve araştırmadan da uygularsın, kulaktan dolma bilgiler yönetir seni. Eğer yürü dediklerinde koşmuyorsan, sen kendini sevmiyorsun demektir. Kendini sevmeyenler, dururken bile yorulurlar. Yoruldukları için de koştuklarını sanırlar. Öyle ya insan durduk yerde nasıl yorulur, değil mi? Nasıl başarıyorsan koştuğunda bile yerinde sayıyorsun. Sana uzaktan bakanlar, durduğuna dair bahse giriyorlar; çünkü sen geriye doğru koşan bir kaldırımda ileriye doğru yürümeye çalışıyorsun. Koş bandında koşan umutsuza benziyorsun. Kusura bakma. Koşacaksın, daha hızlı koşacaksın. En hızlı koşacaksın. Başkası nasıl koşmuş yada koşmamışla ilgilenmeyeceksin. Bu maraton senin. Öyle hızlı koşacaksın ki kaldırım yanacak hızından. Öyle hızlı koşacaksın ki uzaydan bakanlar sadece seni görebilecekler. Anlam veremedikleri bir gürültü, bir ışık olacaksın. “O geçen de neydi?” diye seni soruşturacaklar. O kadar hılı koşacaksın ki hız hızlığından utanacak. Kimse yetişemeyecek sana.
.....Ateş koş, ateş seni yakmayacak. Mermiye koş, mermi sana çarpmayacak. Sadece koş. Senin önyargından milyarlarca insan telef oldu, mundar oldu. Hesapsızca koş. En önce sen atla yangınlara. Ve asla şüphe etme, sana hiçbir şey olmayacak. Ben kaç zamandır geçiyorum o yangınlardan. Yalın ayak, koşarak geçiyorum sırtımdaki bu ağır yükle. Kâinat var benim sırtımda. Sağ cebimde güneş, sol cebimde en uzak yıldız var. Ve ben o kadar hızlı geçtim ki oralardan, saymaya zamanım olmadı göğsümü yarıp geçen mermileri. Sen adını duyunca korkuyordun cehennemin, ben su niyetine cehennem içiyordum sabahın beşinde… Ve biliyor musun dostum ben hiç yangın görmedim. Şimdi anladım ki yanılmışım. Meğer ben hep yangından geçtiğimi sanmışım. Meğer ben hiç yangından geçmemişim, hep yangınlar geçmiş benden.
.....Ve şimdi dik duruyorsa başım, elmastan yapılmış bir heykele benziyorsam… Gecenin bir vakti koşuyorsam yine ve şu anda saat yine üçse, ben üç gündür uyumuyorsam… Kaf Dağı’nın arkasında kıyametler koparıyorsam her gece sen uyurken… Fırtınalara, boranlara, okyanuslara posta koyuyorsam günün tam ortasında… Üzgünüm; ama artık uyanmak zorundasın o derin uykudan. Ayrılmak zorundasın tatlı rüyadan. Ayrılmak zorundasın bu anlamsız baygınlığından. Sıcak yatağından çıkmak zorundasın. Yanımda olmalısın, yanı başımda ve koşmalısın benimle. Uyan ve korkmadan koş. Dedim ya sana hiçbir şey olmayacak; çünkü ben dün gece yine bu saatlerde sek sek oynadım senin mayın dediklerinle. Ve bu sabah okyanus geçerek sana “uyan” demeye geldim. Biliyorsun okyanuslar yarılarak geçilir; ama ben yarmadım okyanusu, içtim de geçtim… Sana sadece uyan diyecektim, UYAN!
 
Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Çok beğendim.
Bence de UYANMA vakti geldi de geçiyor bile.  :)
 
H

hanedeyim

Kullanıcı
11 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
uyan uyuyan güzel uyan beyaz atlı prens diye bişi yok  ::)
 
Üst