Ünlülerin Ölmeden Önceki Son Sözleri..

• Konbuyu başlatan bloodelf
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim Ne Söylemiş? kategorisinde bloodelf tarafından oluşturulan Ünlülerin Ölmeden Önceki Son Sözleri.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 13,286 kez görüntülenmiş, 23 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim Ne Söylemiş?
Konu Başlığı Ünlülerin Ölmeden Önceki Son Sözleri..
Konbuyu başlatan bloodelf
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan didem12
B

bloodelf

Kullanıcı
23 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
• Yatağının başucundaki kandil alev alan Voltaire: 'Ne? Daha şimdiden alevler ha?'

• İç savaşta siperden düşmanı gözetlerken vurularak ölen General Sedgewick: 'Bu mesafeden bir fili bile vurama...'

• Rus ruleti oynayan Rock Yıldızı Terry Kath: 'Merak etme, dolu değil'

• Fransız Dil Bilimci Dominique Bouhours: 'Ölmek üzereyim veya ölüyorum. Her iki ifade de doğrudur'

• Karl Marx: 'Hadi oradan... Son sözler yeterince doğru söz söylememiş aptallar içindir'

• Ünlü yazar George Orwell: 'Ellisine gelen herkes hak ettiğini bulacaktır'

• Kafka: Max Brod'dan bütün eserlerini yok etmesini isteyerek, 'Ortada yazar olduğuma dair hiçbir kanıt kalmasın'

• Sağır bestesi Ludwig Von Beethoven: 'Cennette duyacağım'

• Canlı gömülmekten korkan ünlü besteci Chopin: 'Beni kesip, içimi açmalarını sağlayacağına yemin et. Böylece canlı canlı gömülmekten kurtulurum'

• Sir Winston Churchill: Her şeyden öyle sıkıldım ki...

• Franklin Roosevelt: 'Korkunç bir baş ağrım var'

• Asılmadan önce son bir içki içmek isteyen katil Neville Heath: 'Tüh, bunu duble yapsaydınız keşke...'

• Yazar Damon Runyon: 'Eserlerimi bir bronz muhafazada tutun ve yılda bir kez bana hatırlatması için birini görevlendirin'

• George Bernard Shaw: 'Bu da benim için yeni bir deneyim olacak'

• Richard Wagner: 'Bu cehennemin aşağılık yaratıklarına çok düşkünüm ve onların hasretini çekiyorum'

• Avusturyalı bestekar Joseph Heidin: ''Bu müthiş harp beni bitirdi''

• Oscar Wilde: 'Duvar kağıtlarım ve ben ölümle düello yapıyoruz. Birimizden biri yolcu'

* Ünlü edebiyatçı Gogol: “Bir merdiven çabuk bir merdiven getirin”

* Ünlü edebiyatçı ve Filozof Goethe: “Biraz daha ışık”

* Yassıada'da idam edilen Fatin Rüştü Zorlu: “Allah memleketi korusun, milletezeval vermesin, haydi allahaısmarladık”

* Pakistanlı Milli şair Muhammed İkbal: “Haşa ben ölümden korkmuyorum. Çünkü ben Müslümanım. Her Müslümana yakışan da ölümü tebessümle karşılamaktır. Hakikaten ölüm ebediyet alemine açılan ilk perdedir”

* Filozof Immanuel Kant: “İşte bu iyi”

* Karl Marks: “Hadi oradan. Son sözler yeterince doğru söz söylememiş aptallar içindir”

* İngiliz şair Lord Byron: “Her şey bitti, artık çok geç”

* Şair Namık Kemal: “Biraz dinleneyim”

* Oscar Wild: “Ya duvar kağıdı gidiyor, ya da ben”

* Kafka: Max Brod’dan bütün eserlerini yok etmesini isteyerek, “Ortada yazar olduğuma dair hiçbir kanıt kalmasın”

* Yazar Winston Churchill: Her şeyden öyle sıkıldım ki...

* Rus ruleti oynayan Rock Yıldızı Terry Kath: “Merak etmeyin, dolu değil”

* Ünlü yazar George Orwell: “Ellisine gelen herkes hak ettiğini bulacaktır”

* Canlı gömülmekten korkan ünlü besteci Chopin: “Beni kesip, içimi açmalarını sağlayacağına yemin et. Böylece canlı canlı gömülmekten kurtulurum”

* Yazar Damon Runyon: “Eserlerimi bir bronz muhafazada tutun ve yılda bir kez bana hatırlatması için birini görevlendirin”

* George Bernard Shaw: “Bu da benim için yeni bir deneyim olacak”

* Richard Wagner: “Bu cehennemin aşağılık yaratıklarına çok düşkünüm ve onların hasretini çekiyorum”

* Fransız ressam Eugene Delacroix: “Mezarıma ne resim ne heykel ne de fotoğraf, hiçbir şey koymayınız”

• İngiliz Kralı 2. Charles: ''Ölümüm çok uzun sürdü, umarım beni affedersiniz''

* Edebiyatçı Peyami Safa: “İşte bu fena”

* Karikatürist Cemal Nadir: “Ah iyi olsam, terliklerimi giysem, şuodada dolaşsam, şu köşeye geçsem, resimlerimi yapsam”

* Rus edebiyatçı Anton Çehov: “Çok zamandır şampanya içmemiştim”

Ö

ölüdeniz

'Hadi oradan... Son sözler yeterince doğru söz söylememiş aptallar içindir' Karl Marx söylüyorsa doğrudur. O0

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
George Bernard Shaw: “Bu da benim için yeni bir deneyim olacak”

R

rapunzel

Kullanıcı
3 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
* George Bernard Shaw: “Bu da benim için yeni bir deneyim olacak”
farklı bir yaklaşım..teşekkürler..

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ünlü edebiyatçı Gogol: “Bir merdiven çabuk bir merdiven getirin”--Merak ettim merdivenlere nereye tırmanacak:)

* Ünlü edebiyatçı ve Filozof Goethe: “Biraz daha ışık”---Merak etmişimdir tünelin sonunda ki ışıktan mı bahsetmiş acaba:)

George Bernard Shaw: 'Bu da benim için yeni bir deneyim olacak'----Orası kesin:)

Filozof Immanuel Kant: “İşte bu iyi”----kafadaki soru işaretlerinin bittiği o an lardan bir an:)

* Karl Marks: “Hadi oradan. ---Kime dedi acaba,azrail gelip de "gitme vakti çok bile yaşadın " dediğinde mi? verdigi yanıttı:)

Edebiyatçı Peyami Safa: “İşte bu fena”---Fena olan artık roman yazamayacak olmak mı? yoksa gidecegi ortama hiç kanının kaynamadıgımı....

Neyi farkettim:) Herkes yaptıgı iş,meslek,durum la ilgili son sözlerini sarf etmişler.. Acaba bizim son sözümüz ne olurdu..

paylaşımın için teşekkürler. :)

G

GTRST_ZEKİCİ

Kullanıcı
26 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
• Sağır bestesi Ludwig Von Beethoven: 'Cennette duyacağım'
:)

C

candybaby

Kullanıcı
3 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Sağır bestesi Ludwig Von Beethoven: 'Cennette duyacağım' işte o bunu hakediyordu... :'(

Z

zahir

Kullanıcı
11 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
Artvin
candybaby' Alıntı:
Sağır bestesi Ludwig Von Beethoven: 'Cennette duyacağım' işte o bunu hakediyordu... :'(
ama  inş. cennete girer..

hiç birimizin garantisi  yok ki  arkadaşlar!

M

Metalwarrior

Kullanıcı
8 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Rus ruleti oynayan Rock Yıldızı Terry Kath: 'Merak etme, dolu değil'

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul

Karl Marx: 'Hadi oradan... Son sözler yeterince doğru söz söylememiş aptallar içindir'

Güzeldi..

A

Abaylıca

Kullanıcı
28 Eki 2009
En iyi cevaplar
0
0
Manisa
Oscar Wild: “Ya duvar kağıdı gidiyor, ya da ben” sen çoktan gitmişsin :) :)

H

hayalhane

acıyorum ben bu insanlara
şu sözlere bakın yahu aklım almıyo
rahmet kapıları kapanmak üzere
istiğfar edecekleri yerde hala dünyevi konuşuyolar
aklım almıyo

neyse konu dağılmasın paylaşım için teşekkürler :)

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
İnsanları diğer canlılardan ayıran en önemli fark akıl ve düşünebilme yeteneğidirki..
Bu farkı farkedebilmek ve iyi değerlendirmek gerekiyor diye düşünüyorum

"Acırsan acınacak hale gelirsin" diye bir söz vardır .

H

hayalhane

crt' Alıntı:
İnsanları diğer canlılardan ayıran en önemli fark akıl ve düşünebilme yeteneğidirki..
Bu farkı farkedebilmek ve iyi değerlendirmek gerekiyor diye düşünüyorum

"Acırsan acınacak hale gelirsin" diye bir söz vardır .
haklıısn hemde çok haklıısn:)