Kişisel Gelişim Eğitimi

Üçüncü Dünya Savaşı

  • Konbuyu başlatan korsan
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde korsan tarafından oluşturulan Üçüncü Dünya Savaşı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 2,738 kez görüntülenmiş, 6 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı Üçüncü Dünya Savaşı
Konbuyu başlatan korsan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan erhan1067
K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Yayın Yönetmeni: Osman Okçu
Editör: Neval Akbıyık
Kapak Tasarımı: Kenan Özcan


(Tanıtım Yazısı'ndan)
Yıl 2010... Yeni bir dünya savaşı kapıda.... 1215 Magna Carta'dan bugüne uzanan ilişkiler zinciri Doğu ve Batı medeniyetlerini karşı karşıya getiriyor.

Avrupa Birliği dağılmak üzere. Avrupa'nın Katolik ve Protestan havzasında giderek yükselen Neo-Nazi hareket, Türkler, Ruslar ve Afrikalılar başta olmak üzere tüm yabancı unsurlara karşı düşmanca faaliyetlere girişiyor. Derhal hareketlenen Rusya, Avrupa içlerine doğru ilerlemekte. Bütün bu olaylara kayıtsız kalamayan Türkiye, kilit bir hareketle savaşın gidişatına yön veriyor.

Pasifik'te ise ABD ve Çin arasındaki amansız güç mücadelesi, tarafları savaş formasyonuna geçirmiş bile. Uzay araçlarının, yepyeni tekniklerin kullandığı bir uzay savaşı patlamak üzere. Dünyaya yön vermeye çalışan ezoterik örgüt Ölüm Kardeşliği, tüm tarafları tahrik ediyor ve dünyayı, görülmedik bir felakete sürüklüyor.

Garip bir elektrik vardı havada, bütün dünya atmosferine yayılan. Herkes büyük bir şeyler olmasını bekliyordu. Büyük bir kötülüğün dünyanın yüzeyine yayıldığını hissedebiliyordu sıradan insanlar. Fırtına öncesi sessizlik gibi... Ve belki de yeni bir dönem başlayacaktı, belki de insanlık dönemi kapanacaktı. Kimse kıyametin yakında olup olmadığını bilmiyordu ama Papa Ratzinger'in sağlığının gittikçe kötüleşmesi, 112. ve son Papanın gelmek üzere olduğu inanışlarını güçlendiriyordu.

Derken, haberler akmaya başladı:

"Hollanda ve Fransa'da gerçekleşen saldırılarda pek çok yabancıya ait ev ve iş yeri tahrip edildi. Yaralıların sayısı henüz belli değil. Yaralılar arasında Türklerin de olabileceği belirtiliyor."

"Dünya ekonomisi hızla bir sarsıntıya doğru gidiyor. Uzun süren ekonomik genişleme ve suskunluk dönemi sona ermek üzere. Amerika Birleşik Devletleri borçlanma konusunda daha muhafazakâr davranacağını belirtti. Faizlerdeki artış nedeniyle Avrupa piyasalarından hızlı sermaye çıkışı meydana geldiği söyleniyor."

"Çin para birimi Yuan'ın değer kazanması Asya borsalarında büyük bir karışıklığa neden oldu. Seul Borsası yüzde 4,5 düşerken Nikkei'nin yüzde 2,7 düşmesi paniği körükledi.
"Avrupa Birliği Konseyi, Birliğin artık işlevselliğini yitirmeye başladığını ve gerileme dönemine girdiğini resmen açıkladı. Bazı üyelerin Birlik'ten ayrılmak üzere olduğu, gelen haberler arasında."

"Rusya Devlet Başkanı, son üç ay içinde ikinci kez Türkiye'yi ziyarete geldi. Rusya'nın Kafkaslarda izlediği politikaların yumuşaması konusunda önemli adımların atılması bekleniyor."
 
E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
aboww 2010 cok az bi zaman kalmıs yaa güzel kitaba benzio alacagım bu kitabı :D :D :D
 
K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
efsane_18' Alıntı:
aboww 2010 cok az bi zaman kalmıs yaa güzel kitaba benzio alacagım bu kitabı :D :D :D
Abi öngörü işte :) al okuda 2 sene sonra yardımı olur belki.
Ama hayal güçlerini iyi kullanmışlar vesselam
 
morkiz

morkiz

Kullanıcı
10 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
bi ara okulda herkesin elinde görüyodum bu kitabı da..pek ilgmi çekmemişti.o derece ki yani,derste bile gizli gizli okuyanlar vardı.tabi değişiyo insanın fikirleri.şimdi mesela ilgimi çekti.hatta bu kitabn devamı da vardı diye hatrlıyorum,öyle değil mi  :)
 
Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bu kitabını okumadım ama Metal Fırtına'ları bir solukta okudum. Çok hoş yazıyor.
Teşekkürler.
Ama bu kitabı okumama gerek var mı bilemem?:)
4.Dünya Savaşı hakkında bişeyler yazarsa belki okurum, zamanım olursa tabi:)
 
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Metal fırtınayı okumadım zynebin dediği gibi:) Bunuda okurmuyum bilmiyorum,siyasi içerikli kitap ve kurguları sevmiyorum,aslında hiç siyasi içerikli bir kitapda okumadım:) evde EFENDİ 1 VE EFENDİ2 var,onu bile okumadım..önyargılı bakmamak gerek,önyargılı olmamak gerek,ama öncelik sosyal içerikli romanlar:)
 
E

erhan1067

Kullanıcı
6 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
ben okumuştum bu kitabı ve hoşuma gitmemişti...
metal fırtınayı okudum güzeldi ama bu kitap metal fırtınanın bir başka versiyonu diyebilirim...
 
Üst