'Üç maymun' Oscar'a aday

• Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Sinema kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan 'Üç maymun' Oscar'a aday başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,362 kez görüntülenmiş, 24 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Sinema
Konu Başlığı 'Üç maymun' Oscar'a aday
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Zynep
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0

61. Cannes Film Festivali’nde Nuri Bilge Ceylan’a "En İyi Yönetmen" ödülünü kazandıran "Üç Maymun", "81. Akademi Ödülleri"nde Türkiye’yi temsil edecek.

Zeyno Filmden yapılan açıklamaya göre, yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın son filmiÜç Maymun", Los Angeles’da Şubat 2009’da"81. Akademi Ödülleri"nde Türkiye’ye "Yabancı Film Oscarı"nı getirmek için yarışacak."

Ceylan’ın filmi, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile aralarında Sinema Eserleri Sahipleri Meslek Birliği (SESAM), Film Yapımcıları Derneği (FİYAP), Sinema Yazarları Derneği (SİYAD), Çağdaş Sinema Oyuncuları Derneği (ÇASOD) ve
Sinema Oyuncuları Derneği’nin (SODER) de bulunduğu sinema alanındaki sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden oluşan Oscar Türkiye Komitesi tarafından, Türkiye’yi temsil etmesi için oy birliğiyle seçildi.

Ana yapımcılığını Türkiye’den Zeyno Film - Zeynep Özbatur, Fransa’dan Pyramide Productions, İtalya’dan Bim Distribuzione’in gerçekleştirdiği filmin başrollerinde Yavuz Bingöl, Hatice Aslan, Ahmet Rıfat Sungar ve Ercan Kesal yer alıyor.

Filmin senaryosunu Ebru Ceylan, Ercan Kesal ve Nuri Bilge Ceylan yazmıştı.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Görmedim ben bu filmi ama çok sevindim bu habere. :)
Gören var mı?

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bende görmedim..Hatta bu filmi ekledigimdehaberim oldu..Konusu ve yönetmenin başarıları ile ilgimide çekemdi degil..Filmin konusu hakkında azcık ip ucu vereyim...

Üç Maymun
Küçük zaafların büyük yalanlara dönüşerek parçaladığı bir ailenin gerçeği örtbas ederek her şeye rağmen bir arada kalma çabası. Altından kalkamayacağı acılara ya da sorumluluklara maruz kalmamak adınagerçeği bilmek istememek, onu görmemek, duymamak, hakkında konuşmamak ya da günümüz tabiriyle Üç Maymun’u oynamak, onun varolduğu gerçeğini ortadan kaldırır mı?

81. ödül töreni 22 Şubat 2009 ’da yapılacak. Ödül töreninin yeri ise Hollywood  ise,bizimde orda olmaya,ödülü hak etmeye hakkımız var diye düşünüyorum...
:)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Yengeç Sepeti filmini andırdı biraz bana konusu. İzlemek isterim. Teşekkürler peri.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Yengeç sepeti mi? İlk defa duyuyorum,konusu nasıl ola ki?

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
İzleyeemdigim döneme denk gelmiştir(çoçuklarımı büyüttügüm dönem) ondan sonraki filmler kaaçr mı benden

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Daha geçen hafta tvlarda gösterimde idi peri. :)
Sadri Alışık'ın son filmi sanırım, muhteşem bir kadroyla çekilmiş çok kaliteli bir filmdi.

Yengeç sepeti benzetmeside şu; Bir sepet içinde beraber yaşayan yengeçlerden birisi sepetten kurtulmak için ne kadar hamle yaparsa yapsın çıkamaz, çünkü diğer yengeçler asla çıkmasına izin vermezler.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Geçen hafta benim trafik çok yogundu ve tv hafta sonu haftalık tv programı gazetemle birlikle almayı unutmuştum...:(

Kaçırdıgıma üzüldüm,Sadri ALIŞIK mı varmış..Çok severim:(

Hangi kanaldaydı bu..Uydudan yayınlarım yok benim...Eger şifreli yada uydudan ise kaçırmam dogaldır..

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0

Üç Maymun Oscar a doğru 

Nuri Bilge Ceylan ın Cannes da En İyi Yönetmen ödülü alan Üç Maymun filmi, en iyi yabancı dilde film Oscar ı için belirlenen ilk 9 film arasına kaldı.

Nuri Bilge Ceylan'ın yönettiği Üç Maymun adlı film, 81. Oscar Ödülleri yabancı film adayları elemesinde, ilk elemeyi geçti.

Oscar ödüllerinin resmi internet sitesindeki habere göre, ilk elemeye alınan 65 filmden eleme komitesince izlenerek ikinci aşamaya girmeye hak kazanan 9 film arasında "Üç Maymun" da bulunuyor.

Türk sineması adına daha önce bu aşamaya gelen bir filmimiz yoktu. 22 Ocak günü bu 9 filmden 5′i son aşamaya kalacak ve Oscar adayları olarak açıklanacak. İlk elemeyi geçen 9 film, ülkeleri ve yönetmenleri şu şekilde:

Avusturya, “Revanche”, Gotz Spielmann

Kanada, “Ce Qu’il Faut Pour Civre / The Necessities of Life”, Benoit Pilon

Fransa, “Entre Les Murs / The Class”, Laurent Cantet

Almanya, “Der Baader Meinhof Komplex / The Baader Meinhof Complex” Uli Edel

İsrail, “Vals Im Bashir / Waltz with Bashir”, Ari Folman

Japonya, “Okuribito / Departures”, Yojiro Takita

Meksika, “Arráncame La Vida / Tear This Heart Out”, Roberto Sneider

İsveç, “Maria Larssons Eviga Ögonblick / Everlasting Moments”, Jan Troell

Türkiye, “3 Maymun / 3 Monkeys”, Nuri Bilge Ceylan

Nuri Bilge Ceylan'ın, toplam 65 film arasından sıyrılıp bu listeye girme başarısını gösteren Üç Maymun'u bir melodram yapan öğelerden biri olarak vicdani seçimler, nasıl ki bireyi sıkıştıran toplumsal meselelerle göbekten bağlıysa, rakibi olan filmler de benzer şekilde. Yani, filmler anlattıkları dönemlerin sosyal çalkantılarından bağımsız değil. Peki, 22 Ocak'ta açıklanacak beş filmlik Oscar adayları listesine kimler girebilir? Radikal seçimlerden uzak duran ve ana akım sinemasına meyleden Akademi üyelerinin tercihi elbette kesin olarak bilinmese de Üç Maymun gibi öykülere alternatif olarak taze Altın Küre'li İsrail yapımı Beşir'le Vals savaş karşıtı mesajıyla adaylar arasında kendini ayrı bir yer açıyor.

Msn haber..

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
maxMESA' Alıntı:
İnşallah kazanır. Cumartesi izliycem.
Bende cumartesi izlemeyi düşünüyordum:) Tesadüfe bak..Birde aynı sinema salonuna girersek  ;D

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
su perisi' Alıntı:
maxMESA' Alıntı:
su perisi' Alıntı:
maxMESA' Alıntı:
İnşallah kazanır. Cumartesi izliycem.
Bende cumartesi izlemeyi düşünüyordum:) Tesadüfe bak..Birde aynı sinema salonuna girersek  ;D
Orası biraz zor ben psp de izliycem.  ;D
Psp ne yaaa.. :-\
Kusura bakma su perisi, gönder butonuna bastıktan sonra harun ne yaptın sen düzgün yazsana şu mesaj dedim kendime ama iş işten geçmişti. Hani çok geç diye bir zaman varmıdır konusu var ya, işte o çok geç zaman az önce yaşandı malesef.
PSP , bir firmanın çıkarmış olduğu elektronik bir cihaz. Playstation un elde taşınırı diyeyim. Playstation ne dersen de artık bilemiyorum.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Şu çoçukların oynadıgı oyun mu?

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Paylaşılan Film aynı olması, konu bütünlüğü için ayrı ayrı açılan  konular birleştirilmiştir.
Lütfen "arama" butonunu kullanalım.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Zynep' Alıntı:
Görmedim ben bu filmi ama çok sevindim bu habere. :)
Gören var mı?
Bu hafta geçikmeyle olsun,izleme fırsatı buldum.."film yorumlarında" zynepcim,yorumum buraya yazmayım:)

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
İzledim ben bu fılmı gercekten güzel..Ödülü alır ınsallah..