Türk erkekleri için aşk ‘hayır diyememek’

  • Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan Türk erkekleri için aşk ‘hayır diyememek’ başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,754 kez görüntülenmiş, 5 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Türk erkekleri için aşk ‘hayır diyememek’
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0İSTANBUL - Cornetto’nun 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla sanal ortamda yaptığı “Uluslararası Aşk Araştırması” adlı anket, gençlerin aşka bakış açısını ortaya koydu.

Türkiye, İngiltere, Fransa, İtalya ve Portekiz’de internet üzerinde yapılan ankete 15-24 yaş arası 1667 genç katıldı. Ankete katılan Türk kadınlarının yüzde 90’ı, erkeklerinin ise yüzde 87’si hayatlarında en az bir kere aşık olduklarını ifade ederken, sonuçlar aşkı en az tadanların İngilizler olduğunu ortaya koydu.

Aşkını itiraf etme konusunda en fazla zorluk çeken Türklerin, aşkını ilan etmekte ise pek zorlanmadığı ortaya çıktı. Aşkını itiraf etmekte zorlanan Türk erkeklerinin, sorunu çözmek için arkadaşlarından destek aldığı, bu yöntemi kullanma oranının Türk erkeklerinde diğer ülkelerdeki hemcinslerine göre 7 kat daha fazla olduğu belirlendi.

Anket, Türk kadınlarının yarısının aşkı konusunda sessizliğini korumayı tercih ettiğini ve fark edilmeyi beklediğini ortaya koydu.

İtalyan ve İngiliz erkekleri, sevdiği kişi için çılgınca bir şey yapmak konusunda bayrağı elinde taşırken, İtalyanların kendine güveni, duygularını sevdiği kişiye söyleme noktasında da kendini gösterdi. Türklerin bu noktada çaldığı ilk kapı yine en yakın arkadaşları olurken, ankete katılan gençler genel olarak duygularını ilk olarak ailelerine söylemekten kaçınıyor.

Aşkını itiraf etmekte zorlanan Portekiz gençleri, sanal aşka olumlu bakarken, Avrupa ülkelerine kıyasla internet yoluyla sevgili bulmaya en olumsuz bakanlarsa Türkler oluyor.

EN ŞÜPHECİ TÜRKLER
Ankete katılan kadın ve erkekler, ilişkilerinin çoğunlukla gelecekte de süreceğine inanırken, ilişkilerinin geleceği hakkında en olumlu düşünenler İtalyan kadınları, en çok şüphe duyanlar Türk erkekleri oldu.

İtalyanlar, Fransız kadınları ve Portekiz erkeklerinin çoğunluğu “ İlk görüşte aşka inanır mısın?” sorusunu “Evet” şeklinde cevapladı. Anket, Türk kadınlarının, Türk erkeklerine göre ilk görüşte aşka daha fazla inandığını ortaya koydu.

PORTEKİZLİLER SANAL AŞKLARA 'EVET' DİYOR

Uluslararası Aşk Araştırması'na göre, aşkını itiraf etmekte zorlanan Portekiz gençleri aynı zamanda sanal aşka en olumlu bakanlar. Diğer Avrupa ülkelerine göre, internet yoluyla sevgili bulmaya en olumsuz bakanlar ise Türkler oluyor. Özellikle kızların kafasını kurcalayan bu soru Uluslararası Aşk Araştırması cevap buluyor.

5 ülkedeki 15-24 yaş grubundaki kadın ve erkekler ilişkilerinin çoğunlukla gelecekte de süreceğine inanıyor. Bu konuya en iyimser bakanlar İtalyanlarken, en çok şüphe duyanlar Türkler oluyor. Araştırmaya göre ilişkilerinin geleceği hakkında en olumlu düşünenler İtalyan kadınlarıyken, aşklarının geleceğinden en çok şüphe duyanlar Türk erkekleri.

İLK GÖRÜŞTE AŞK

İtalyanlar, Fransız kadınları ve Portekiz erkekleri ilk görüşte aşk sorusuna en fazla "Evet" şeklinde cevaplayanlar oldu. Cornetto'nun Uluslararası Aşk Araştırması'na göre Türk kadınları, Türk erkeklerine göre ilk görüşte aşka daha fazla inanıyor.

Araştırmaya göre, Fransız gençleri, ilk aşklarını en melankolik şekilde hatırlayanlar. Portekiz kadınları ve İtalyan erkekleri ise ilk aşklarını yüzlerinde bir gülümsemeyle hatırlıyorlar.

TÜRK ERKEĞİ 'HAYIR' DİYEMİYOR

Aşk erkekler için; İtalya'da 'mantıksızlık', İngiltere'de 'karmaşa', Fransa'da 'acı', Portekiz'de 'ayakların yerden kesilmesi' iken Türkiye'de 'hayır diyememek' anlamına geliyor. Türk, Fransız, Portekiz ve İngiliz kadınları aşkı 'ayakların yerden kesilmesi' şeklinde tanımlarken, İtalyan kadınlar 'mantıksızlık' cevabıyla diğerlerinden ayrışıyor
Ankete göre, aşkı erkekler İtalya’da “mantıksızlık”, İngiltere’de “karmaşa”, Fransa’da “acı”, Portekiz’de “ayakların yerden kesilmesi”, Türkiye’de ise “hayır diyememek” olarak tanımlandı.

Türk, Fransız, Portekiz ve İngiliz kadınları aşkı “ayakların yerden kesilmesi” şeklinde anlatırken, İtalyan kadınlar aşkın “mantıksızlık” olduğunu ifade etti.
sabah
 
Y

yigitarslan

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
duyduğuma göre bir insanın bir insana aşık olabilmesi için
ki aşık olabilmek için
beşeri olarak karşında bir insan olması lazım
aman neyse:)
5 saniyelik bir süre varmış
etkilendin etkilendin
sonra çabalama boşuna:)
 
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Yazıya ekleme yapım onuda okuyabilirsin Yigitarslan...

Bir söz vardırya,elektirik çarpmış gibi oldum diye  ;D Demek elektirik hızında yakalanılıyormuş aşka ve aşık olmaya...Karşısındaki insan tahtaya basıyor ise yıldırım düşsün nafile :)
 
Y

yigitarslan

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ben buna inanıyorum su perisi

tamam belki aşık olmak değil
belki o çok iddialı bir iddia(o nasıl oluyorsa:D)

ama gerçekten bir insan ile ilk bakışma çok önemli
ben öyle düşünüyorum en azından:)

konu için de teşekkürler:)
 
K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Uluslar arası aşk araştırması ha :d
İtalyan kadınların tanımlaması hoşuma gitti :d

Hayır diyememekmiş :d pehhhhh
 
Üst