tonton neneler tonton dedeler masalrda mı kaldı nedersiniz?

• Konbuyu başlatan özlem112
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde özlem112 tarafından oluşturulan tonton neneler tonton dedeler masalrda mı kaldı nedersiniz? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,174 kez görüntülenmiş, 9 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı tonton neneler tonton dedeler masalrda mı kaldı nedersiniz?
Konbuyu başlatan özlem112
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan spiritualsigns
Ö

özlem112

Kullanıcı
6 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
  dünya tersine dönüyor sanırım.artık babaelerinde dedelerinde torunlarıyla çoçuklrıyla didişme faslını geçelim kötüleme dışlama devrimi başladı nedersiniz?
    son zamanlarda hiç umummadık olaylarla karşılnca artık  sıcak gülümseyen tonton dedeler tonton neneler o sevimli masalarda  kaldı gibi geliyor bana.bilmyorum çogunuzun etrafında böyle masalrda kalan tonton neneler totnton dedeler kalmamışsa artık dünyaa kaybolma aşamsındaa sırasını almşı demektir.nasıl olur ki başını okşamaktan bile kaçan büyüklere  küçüklerini sevmek korumak kollamak onlarla özleşmiş kavramlardırr.ama artıkk bizim koca büyüklerimiz çoçuklarla didşme evresine girmişse dünya nimetlerinin hırsına bürünmüşse yapacak hiçbirşey yoktur..umarımm cahillklerle ne küçüklerimizi nede büyüklermizi üzmeyiz.ve totnton neneler tonton dedelri masalrda unutmak istemyorsak lütfen büyük ve küçük arasnıdaki sevgi saygı degerlerimizi sağlam tutalımm.

U

UNKAPANI

Kullanıcı
3 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Yok Özlem yine tonton babannemiz,dedemiz.Benim canım dedem vefat etti ama o benim idolüm,bitanem,herşeyim.Ben şahsım adına konuşuyorum babannemle çok iyiyiz.Allah başımdan eksik etmesin.Tabii diğer arkadaşlar ne der bu konuda bilemem.Ama değişen bişey yok bence yine tontonlar yine bitaneler :)

E

emosin

Kullanıcı
18 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
yok yok varlar hala :) mesela benim annem süper bir babaanne ve torunları bayılıyor ona  ;)

K

karagün

Kullanıcı
24 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Teşekkürler ya .Gerçekten harika bir konu olmuş...

Ne yalan söleyim...
Sevimli tonton da olsa ilerde köşesine çekilmiş bir ihtiyar olmak beni ürkütüyor.
Sanırım alışılagelmişin dışında bir aile büyüğü olurum.  Amacım sadece torun sevmek olmayacak onu çok farklı yeştirirmeyi hedefliyorum.
Tabiki onun çocukluğunu yaşamasına izin vereceğim ,ama yetişkin bir genç olduğunda sanattan hoşlan süper bağlama çalan (tabii ben öğretcem)..
Evrensel boyutta hoşgörülü tüm insanları ayrım yapmadan seven,..
Sosyal-kültürel alanda kendisini yenilemeye  açık tutan ideal bir torun olacak...
(Umarım anne ve babası bana güvenir ve çocuklarını benim yetiştirmeme izin verirler  diye bir beklenti içerisindeyimya bakalım yine de çok heveslenmemek gerek)
Dedelerim ,babannem ,anneennemi tabiiki bende çok seviyordum  ama 
Torunlarım beni daha farklı anımsasın istiyorum...
Hayırlısı) : )

S

spiritualsigns

Kullanıcı
20 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Benim dedelerim çok tontondu... Rahmetli oldular... Babaannem dünyası yaşadığı yerden ibaret olan sessiz sakin bir kadındı.... Anneanne ve Babaannemle çok sıkı diyaloğumuz olmadı... bu anlamda şanssızım... Dedelerimi çok severdim... Çok tatlılardı... Özlüyorum :)

Ben sanırım iyi bir nine olurdum... Bu anlamda kendime güveniyorum... Halihazırda ailede anneden çok tutulan ve sevilen birisiyim... evimde kalmak için haftasonunu bekleyen yeğenlerim var... ben iyi bir nine olucam sanırım :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Evet sanırım masallarda kaldı, bırakın oradada kalsınlar.

Ö

özlem112

Kullanıcı
6 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
arkadşlar yorumlarınız için çok teşşekürler.belki çok karmsar yazmş olabilirm ama bildiğim hepimiz bir gün ihtiyarldığımzda çoçuklar bizdenn çok şey istemycekler .sevgi ve iyi bir eğitici olmak onlara en güzel gelecek garantisidr.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Şöyle geçmişe bir bakış attım,tonton dedem vardı ama bana hiç masal anlattığını bilmem,diğer dedem ise ben doğduğumda vefat etmiş ondan yanada bir şey görmedim:( Annanne,babanne,biri yine ben doğduğumda vefat etmiş, halen yaşayan annemnemden de masal diyarına bir yolculuk hatırlamıyorum  :(
Bu konuda şanşsızım ama şurası kesin torunlarımı bu şanşdan mahrum etmeyecek kadar bilinçliyim...

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Korsan' Alıntı:
Evet sanırım masallarda kaldı, bırakın oradada kalsınlar.
katılıyorum ;)

S

spiritualsigns

Kullanıcı
20 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
şu an ki ortamda bilinçli dedeler ve nineler torunlarla daha sağlam iletişim kuruyor... tontonluk kavramından ne anladığımız önemli... beni dedem parka götürmedi hiç mesela... yada oturup konuşluğumuz dertleşmemiz hiç olmamıştır... hani o sallanan sandalyede pamuk gibi oturup bakınan tontonluksa anlatılmak istenen sadece noel babayı tanıyorum ben... bizde saygı ve korku hep vardı... şimdiki çocukları gözlemlediğimde dedelerle ve ninelerle iletişim daha güçlü... babam torunlarıyla yerlerde çocuk gibi yuvarlanıyor... ellerinden tutup alışverişe götürüyor torunlarını... oysa bize dedelerimiz bayramdan bayrama harçlık verir el öpmek hanım hanımcık olup üsturuplu davranmamızı beklerdi... ne bastırılmış zamanlardı o... vallahi güzeldi iyiydi ama şu ara çocuk olmayı tercih ederdim sadece bu anlamda... daha sosyal olacağımı düşünüyorum.... geçmişe bağlı o bastırılmışlıkları üzerimden atamadığımı hep düşünürüm....