teselli

• Konbuyu başlatan yaprakk
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde yaprakk tarafından oluşturulan teselli başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,744 kez görüntülenmiş, 4 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı teselli
Konbuyu başlatan yaprakk
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan longcoming
Y

yaprakk

Kullanıcı
31 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Nevşehir
insanlar birbirlerini teselli ederken kendilerinin bile yapmadığı söylemesi kolay cümleler kurarlar ya böyle durumlarda beni teselli etmek yerine daha da kızmama sebep olan cümlelerden biri "boşver unut gitsin" sizin de duymaktan hoşlanmadığınız cümleler mutlaka vardır

G

gökteki yıldız

Kullanıcı
13 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Bunlara birgün gülüp geçeceksin...

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Duymaktan hoşlanmadığım kelimeleden çok etrafta kimin teselliye ihtiyacı varsa ilk başta koşan bütün şefkatini ve ilgisini üzerine boşaltmamak için çırpınan nöbetçi teselli makinalarından hoşlanmıyorum.
Makina diyorum çünkü yaptıkları makinalaşmış gibi hep aynı senin için ne kadar endişelendiğine dair bir üzüntü ifadesi abartı bir ilgi ve şefkat gösterisi bana sahte geliyor.
Bir insanın bütün etrafındakiler için sevsede sevmesede aynı şefkati ve ilgiyi gösterme çabası bana gerçekçi gelmiyor bir türlü. Yada ben yapamıyorum bu yüzdende anlamakta zorluk çekiyorum bu taz insanları. Tabiki bu dediğim hayati önem taşıyan meseleler için geçerli olmasada hiç kusura bakmasın sevmediğim birisi sevgilisinden ayrılınca onu teselli etmek adına bütün ilgimi üzerine püskürtemem benmi çok kötüyüm acaba diye zaman zaman düşünmüyorda değilim hani.
Neyse konunun çok dışına çıkmadan bayağı dolduğum bir konuda içimi boşaltma fırsatı veren arkadaşa teşekkür ederek konuyu sonlandırayım bari :)

Y

yaprakk

Kullanıcı
31 May 2009
En iyi cevaplar
0
0
Nevşehir
makineleşmiş insanlar konusuna katılıyorum. hep aynı kalıplaşmışcümleleri farklı insanlara söylerler. zaten böyle olunca samimiyet yok oluyor

longcoming

longcoming

Kullanıcı
10 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
Burada empatinin öneminden bahsetmek gereiyor sanırım.
Böyle bir durumda,elbette ki unut gitsin gibi sözlerin pek bir anlamı olmayacaktır.
Belki de o kişinin sadece dinlenilmeye,konuşmaya ihtiyacı vardır.

Bunu yapamayacak kişi bence ona unut gitsin demektense,onu kendi haline bıraksın.
Bu onun için çok daha iyi olacaktır.

Sonuçta takma tarzı yaklaşımlar problemin daha da kötüleşmesine yol açar.
çünkü kişi önemsenmediğini hisseder.

Ve bir şeyi ne kadar takma dersen,onun kafasında o kadar fazla yer eder o sorun.