TERKETTİ...

• Konbuyu başlatan Gozde
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Gozde tarafından oluşturulan TERKETTİ... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,380 kez görüntülenmiş, 15 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı TERKETTİ...
Konbuyu başlatan Gozde
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan M
G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
gel otur yanıma görüyorum ki oda terketti seni... bırak giden gider. aslında bu dünyada gidenin ardından el bile sallamıcaksın...giden kafasına koymuştur gitmeyi..hem hayat ondan ibaret değil ki...sen o olmadan öncede yaşıyordun o olmadan da yaşaya bilirsin...unutma yarınlar bizim için..unuttun mu sen kitap okurkende mutlu oluyordun. sahilde gezerken güneşin batışını izlerken...sen mutlu olmayı bilen bi insansın bırak artık surat asmayı...hem bu iş iki yanı keskin bıcak gibidir...yaptıklarınla değil yapmadıklarınla yarrgılanırsın...hafifletici sebebler yok..

yarınlar için hayal kurarken bugünüde yaşa..yas tutma dünü düşün ondan önce yaşadığın günleri o yokken geçirdiğin zamanı nasıl güldüğünü düşün...hayat herzaman istedikleeirni vermiyor...artık yalnışlar dahada tutulur oldu...artık insanlar yalnış yapmak için yarış yapıyorlar birbirleriyle...anla artık yalnışlar ve doğrular yer değiştirdi....sil gözünün yaşını...bak gitti... ama hala dünya senin için dönmesini durdurmadı durdurmayacak...unutma ders olsun sana...birini severken şunu hatırla sevgini hak edene ver umudunu yarınlarla paylaşş.....bırak kutuplarda yaşamayı...bak burda güneşin meyveleri var....

ne demiştik seninle ne olursa olsun gülemek var ....sen inatcı insansındır...gel acılarımıza inat hayata inat ucurumun kenarında büyüyen körpe çiçeğe inat gülmeye devam edelim....dünü düşünürken yarını hayal ederken bugünüde yaşayalım..bak hala onu düşünüyorsun ona veremediklerini düşünüyosun ya verdiğin bunlar bi hiçmiydi. sen en değerli şeyini verdin sevgini verdin dağları delen ferhadın aşkını verdin leylası için dliren mecnun sevdasını verdin...ne aldın karşılığında koca bir hiç haydi kalk...sokalarda dolaş yeni yüzler tanı ...isimsiz sokaklarda yarınlarını ara....tarifi olmayan adreslere git ve onu unutmadan dönme yasını bırakmadan dönme...unutma yarınlar senin iiçin hep var olucak dünü unutursan tabiki..............................

ç'alıntı'
turkforum

T

turna233

Kullanıcı
17 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
adana
"ne aldın karşılığında koca bir hiç haydi kalk...sokalarda dolaş yeni yüzler tanı ...isimsiz sokaklarda yarınlarını ara....tarifi olmayan adreslere git ve onu unutmadan dönme yasını bırakmadan dönme...unutma yarınlar senin iiçin hep var olucak dünü unutursan tabiki.............................."
güzel bir yazı.teşekkürler paylaşım için...

T

turna233

Kullanıcı
17 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
adana
Bana bunları öğrettiğin için, beni acı çekerek olgunlaştırdığın, en önemlisi de kutsallığın ne olduğunu anlamamı sağladığın için

sağ ol!..
gözde hüzünlü gördüm bugün seni?

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
Biliyor musun en çok mektuba başlamam gereken hitap şeklinde zorlandım. Bir başlasam sonu gelecekti eminim! Ama sıradan sözcükleri hiç yakıştıramadım sana, yapmacık sözlere konduramadım seni… Sonra sana hiç mektup yazmadığım aklıma geldi, içim burkuldu, canım acıdı…

Bu mektubu sana gurbetten yazıyorum; sesine sözüne hasret, yüzüne hasret, sıcağına hasret gönlümle başlıyorum mektubuma. Seni o kadar çok özledim ki; Meğer hiç bir kucak seninki kadar sıcak değilmiş, hiçbir acı senin yokluğuna bedel değilmiş. Hiç ama hiçbir hasret senin özlemin kadar yakmazmış içimi.

L

lilaslmn

bak hala onu düşünüyorsun ona veremediklerini düşünüyosun ya verdiğin bunlar bi hiçmiydi.
gidenin ardından söylenebilecek ne anlamlı bir cümle..

K

Kristal

sil gözünün yaşını...bak gitti... ama hala dünya senin için dönmesini durdurmadı durdurmayacak...unutma ders olsun sana...
Önemli bir cümle.
Hayat devam ediyor,dünya dönüyor,''O'' sensiz de nefes alıyor. ;)

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
rica ederim arkadaşlar  ::)
yazan kişiyle aynı düşünceleri paylaşıyor olmamız bile yalnız olmadığımızı gösterir
aslında terkedilmenin hayatımızı yıkacak, bunalıma sokacak önemde olmasa bile ne denilebilir ki seven biri için zor...

B

bişileryapmaklazım

Kullanıcı
14 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
birini severken şunu hatırla sevgini hak edene ver umudunu yarınlarla paylaşş.....bırak kutuplarda yaşamayı...bak burda güneşin meyveleri var....
Teşekkürler paylaşım için  :)

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Hep terkedilenin gözünden okuyoruz paylaşılanları,terkeden niye terketmiştir?Eğer ki ilişki kendi açısından  bitmişse,karşısındakinin ona verdiklerini gözönünde tutarak terketmemesi kendine acı çektirmez mi?Mutsuzsa karşısında ki mutlu olsun diye sürdürmesi doğal mı?Bilmiyorum  :-X

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
ebruliyn' Alıntı:
Hep terkedilenin gözünden okuyoruz paylaşılanları,terkeden niye terketmiştir?Eğer ki ilişki kendi açısından  bitmişse,karşısındakinin ona verdiklerini gözönünde tutarak terketmemesi kendine acı çektirmez mi?Mutsuzsa karşısında ki mutlu olsun diye sürdürmesi doğal mı?Bilmiyorum  :-X
Arkadaşımın yorumuna katılıyorum.
Söz konusu ilişkiler olunca karşındakinin mutluluğu için insanın kendi mutluluğunu feda etmesi bence bir zaman sonra her iki tarafıda mutsuz edecek noktaya getirebilir.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Hiç terk etmedim, terk edilmedim.
İlişkilerimde eğer bitirme kararı aldıysam, konuşup ayrılmaktan yana oldum ve en azından karşılaştığımızda "merhaba" diyebileceğimiz şekilde bitişlerden yana oldum.
Bu yüzden de terk eden yorumu yazamamaktayım, keşke yazan olsa. :)
Hep söylediğim bir şey vardır, yapılan yorumlardan yola çıkarak söylemek isterim ki;
kişi eğer mutlu değil ise asla karşısındakini mutlu edemez.
Bencilce gelebilir ama karşımızdakini mutlu edebilmek için çok fazla çaba harcadığımızda, kendi mutsuzluğumuz zamanla aklımıza gelecek, psikolojik olarak bir şekilde zararı bize dokunacak vs...