TEPKİSİZLİĞİN SINIRI

• Konbuyu başlatan derman86
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde derman86 tarafından oluşturulan TEPKİSİZLİĞİN SINIRI başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 9,143 kez görüntülenmiş, 46 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı TEPKİSİZLİĞİN SINIRI
Konbuyu başlatan derman86
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan özlem1980
D

derman86

Kullanıcı
2 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Ünlü virtüöz piyanonun başına oturmuş ve salonu dolduran seyircilerin önünde konserine başlamış.

Ancak tuşlara basıyor görünmesine rağmen, telleri inceden sıkılmış olan piyanodan hiç bir ses çıkmıyormuş.

Dinleyiciler, birbirlerine göz ucuyla bakarak ne yapmaları gerektiğini araştırıyorlar, fakat nedense tepki gösteremiyorlarmış.

İki saat süren sessiz konserden sonra, ünlü virtüöz oturduğu yerden kalkarak, büyük bir ciddiyetle insanları selamlamış.

Salon alkış seslerinden çınlamış.

İngiltere'de yaşanan bu olaydan sonra piyanist, kendisiyle röportaj yapan televizyon spikerine :

"İnsanlardaki tepkisizliğin nereye kadar varacağını öğrenmek istedim" demiş.

"Meğer sınırı yokmuş"...

S

sehla

Kullanıcı
5 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
güzel bir yazı. tşk. çevremizde olup bitenlere bile tepkisiz kalanlar yok mu? ne acı

B

buLut

Kullanıcı
29 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
piyanonun sesliği insanların tepkisizliğiyle örtüşmüş.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Einstein de aptallıgın sınırı yoktur demiş buradan tepkisiz insanları einstein in dediği ile bagdastırabilirmiiz acaba ?

H

hacer

Kullanıcı
18 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
kocaeli
vay be  :mad:  :mad:  :mad: ne çeşit insanlar varda çokşükür çevremizde yok (herhalde)

D

derman86

Kullanıcı
2 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Korsan' Alıntı:
Einstein de aptallıgın sınırı yoktur demiş buradan tepkisiz insanları einstein in dediği ile bagdastırabilirmiiz acaba ?
yani dediğiniz doğru. aynı şey.

T

tnctrkcell

Kristal' Alıntı:
Seyircilerin  tepkisi alkışlamak olmasın?
bence de seyirciler adamla dalga geçmik için alkışlamışlardır da  adamın haberi yoktur yoksa olurmu böyle şey ya :) :)

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Güzeldi Teşekkürler..

D

derman86

Kullanıcı
2 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
tnctrkcell' Alıntı:
Kristal' Alıntı:
Seyircilerin  tepkisi alkışlamak olmasın?
bence de seyirciler adamla dalga geçmik için alkışlamışlardır da  adamın haberi yoktur yoksa olurmu böyle şey ya :) :)
neden olmasın bazı insanlar sırf para vermek için para veriyorlar. bilmem anlata bildin mi ?

H

humyra

Kullanıcı
2 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
NEDENSE BEN BU DURUMDAN YANLIS BIR MANA CIKARAMADIM? INSANLAR ÜNLÜ SANATCININ BULUNDUGU ZOR DURUMU DAHADA ZORLASTIRMAMISLAR BENCE. DÜŞÜNSENİZE ARKADASLAR SİZ SAYGIN BI KISILIKSINIZ AMA BI AN GELIORKI YUKARDAKI ORNEKTE OLDUGU GIBI ZORA DÜŞÜYRSUNUZ BU DURUMDA INSANLARIN SİZİ YARGILAMASINIMI ISTERSINIZ YOKSA YARDIMCI OLMALARINIMI?? HERKESE MÜNAFİ BI CEVAP OLDU SANIRIM AMA BEN BASKA BI DURUM ANLAYAMADIM

T

tnctrkcell

humyra' Alıntı:
NEDENSE BEN BU DURUMDAN YANLIS BIR MANA CIKARAMADIM? INSANLAR ÜNLÜ SANATCININ BULUNDUGU ZOR DURUMU DAHADA ZORLASTIRMAMISLAR BENCE. DÜŞÜNSENİZE ARKADASLAR SİZ SAYGIN BI KISILIKSINIZ AMA BI AN GELIORKI YUKARDAKI ORNEKTE OLDUGU GIBI ZORA DÜŞÜYRSUNUZ BU DURUMDA INSANLARIN SİZİ YARGILAMASINIMI ISTERSINIZ YOKSA YARDIMCI OLMALARINIMI?? HERKESE MÜNAFİ BI CEVAP OLDU SANIRIM AMA BEN BASKA BI DURUM ANLAYAMADIM
ama virtüöz zor duruma düşmemişki bunu bilerek yapmış...bence neye nerede itiraz etmemiz gerektiğini bilmediğimiz konusunda çok haklı virtüöz...

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
BENCEDE TEPKİSİSİZ KONUSMAMIZ GEREKEN YERDE KONUSMUYR SUSUMAMIZ GEREKEN YERDE DE KONUSUYORUZ DENGEYİ BULSAK TAM OLCAK AMA NERDEEE :mad: :mad:

BELKİ KİBARLIKTAN ALKIŞLAMIŞLARDIR  :D :D

D

derman86

Kullanıcı
2 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
efsane_18' Alıntı:
BENCEDE TEPKİSİSİZ KONUSMAMIZ GEREKEN YERDE KONUSMUYR SUSUMAMIZ GEREKEN YERDE DE KONUSUYORUZ DENGEYİ BULSAK TAM OLCAK AMA NERDEEE :mad: :mad:

BELKİ KİBARLIKTAN ALKIŞLAMIŞLARDIR  :D :D
buda farklı bir yorum olmuş olabilir

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
TEPKİSİZLİK

Ünlu virtioz piyanonun basina oturmus ve salonu
dolduran seyircilerin onunde, konserine baslamisti.

Ancak tuslara basip caliyor gorunmesine ragmen,
telleri inceden sıkılmis olan piyanodan hicbir ses cikmiyordu!

Dinleyiciler, birbirine goz ucuyla bakarak ne yapmalari gerektigini arastiriyorlar, fakat nedense tepki gosteremiyorlardi.

İki saat suren sessiz konserden sonra, ünlü virtüoz
oturdugu yerden kalkarak, buyuk bir ciddiyetle onlari selamladi.

Salon surekli alkis sesleriyle cinliyordu.

İngiltere'de yasanan bu olaydan sonra piyanist,
kendisiyle roportaj yapan televizyon spikerine :

-"insanlardaki tepkisizligin nereye kadar varacagini ogrenmek istedim" diyordu...

- "Meger sınırı yokmus.."

alıntı

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Bunu ilk kez okudum/duydum.
Eğer gerçekse beni çok şaşırttı..

Türk halkının tepkisiz olduğunu düşünmüyorum ayrıca :)