Taş meclisi (Yine bir GRANGE klasigi)

• Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan Taş meclisi (Yine bir GRANGE klasigi) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,967 kez görüntülenmiş, 23 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı Taş meclisi (Yine bir GRANGE klasigi)
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Zynep
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0

...TAŞ MECLİSİ...

Jean Chirstophe Grange, "Kızıl Nehirler"in ardından "Taş Meclisi"yle yine sahnede. Gerçekten şaşırtıcı bir hayal gücü...
Dayanılmaz bir gerilim... Fiziksel ve psikolojik şiddek... Parapsikoloji.. Şamanizm..
Telapatiyle gerçekleştirilen bir trafik kazası.. Esrarengiz akapunkturcu... Türk ve Moğol şamanlarının mirasçıları arasındaki savaş... Mucizevi tedaviler, ani ölümler... Bilimsel referansları, polisiye vakaları ve parapsikolojik olguları etkileyici bir psikolojik atmosfer içinde birleşen bir hikaye. Eski Sovyetler Birliği'nin gömülmüş sırları, nükleer füzyon, Mayıs 68'in hala varlığını sürdüren derin izleri, peş peşe bulunan ipuçları. Kurbanların cellat, kahramanların hep kötü olduğu fantastik bir gerilim.....

N

nefa-ca

Kullanıcı
12 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
Trabzon
bu kitap ben de var ama,okuma sırasına göre çok var okumama,böyle içeriği olduğuna bile bakmamışım.şimdi öne aldım okuyacağım..hatırlattığın için teşekkürler su perisi..

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
superisi okuduğun kitapları mı öneriyorsun? İnsan okumadığı kitabı öneremez dimi.. :)
Hayır yani aynı günde 3 kitap birden nasıl oluyor onu merak ettim, hemen hemen her gün.. Okuyorsan helal valla..

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
dideM' Alıntı:
superisi okuduğun kitapları mı öneriyorsun? İnsan okumadığı kitabı öneremez dimi.. :)
Hayır yani aynı günde 3 kitap birden nasıl oluyor onu merak ettim, hemen hemen her gün.. Okuyorsan helal valla..
Bir günde bitirdigim kitaplarda olmuştur,bir haftada bitirdigimde..:)
Hemen aklına takılan soruya yanıt getireyim..
Burda paylaştıgım kitaplar şu an kütüphanemde bulunan ve önceden okudugum kitaplardır..Yenileride olmuyor degil ama şimdi okudugum kitapları diger bölümümüze yani "en son okudugum kitap" bölümüne açsaydım,ordada en son okuduklarımızı yayınlıyoruz,diye yazacakdın...
En son okumadıgım kitap olmadıgı içinde ( ÖNCELERİ OKUDUGUM) yine yanlış yere açtıgım için şuçlanacakdım..Hoş bu sitede iki ayrı bölüm bana göre şaçma,kitap önerileri bu bölümde,diger bölümdede kitaplarla ilgili haberler ile konular olsa daha düzgün olurdu diye düşünmekdeyim..

Burada tavsiye edilen,önerilen kitapları okumak yada okumadan ekleme yapmak gibi bir kaide mi var? Ona göre bileyim yoksa devam edeyim... :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Didem'in yanıt hakkını saklı tutalım, sanırım paylaşımlarda üstüste atılan mesajlar dikkat çekti. Burada bir suçlama olduğunu düşünmüyorum.
Elbette herkes okuduğunu önerebilir diye bir kuralımız yok Su Perisi.
2 ayrı bölümün saçmalığını anlayamadım? Her ikiside birbirinden farklı bölümler, birisi öneriler, diğeri son okuduğunuz kitaplardan kendi anlatımınızla sözetmenizi kapsamakta. Ve okunan her kitap önerilemez.
Kitaplarla ilgili haberler konusunu biraz açarsan, ne kapsamalı, değerlendirilir.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Burada tavsiye edilen,önerilen kitapları okumak yada okumadan ekleme yapmak gibi bir kaide mi var? Ona göre bileyim yoksa devam edeyim... 
Tabiiki öyle bir kural yok. Bu tamamen kişiliğe bağlı bir şey. :)

Yenileride olmuyor degil ama şimdi okudugum kitapları diger bölümümüze yani "en son okudugum kitap" bölümüne açsaydım,ordada en son okuduklarımızı yayınlıyoruz,diye yazacakdın...
Anlayamadım? Zaten şimdi okuduğun kitap en son okuduğun kitap olmuyor mu, neden öyle bir şey yazayımki!?

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Zynep' Alıntı:
Didem'in yanıt hakkını saklı tutalım, sanırım paylaşımlarda üstüste atılan mesajlar dikkat çekti. Burada bir suçlama olduğunu düşünmüyorum.
Elbette herkes okuduğunu önerebilir diye bir kuralımız yok Su Perisi.
2 ayrı bölümün saçmalığını anlayamadım? Her ikiside birbirinden farklı bölümler, birisi öneriler, diğeri son okuduğunuz kitaplardan kendi anlatımınızla sözetmenizi kapsamakta. Ve okunan her kitap önerilemez.
Kitaplarla ilgili haberler konusunu biraz açarsan, ne kapsamalı, değerlendirilir.
Burda paylaştıgım kitaplar önceden okudugum  yada okumak için sırasını bekleyen kitaplarımdır..
Gülşahda bilir,yeni bir kitap açarken iki tarafla ilgili sorun yaşadım,hangisini nereye açayım diye,şimdi öğrendim...
Diger bölümde en son okudugum kitapları zaten "begendigimiz bölümler" ve "en son okudugum kitap" bölümünde yorumluyorum..O yüzden oraya ayrı bir başlık altında açmak sayfa kirliligine sebeb oluyor bence..Kitaplarla ilgili bilgiler,yada anket niteliginde konular,yada "sessizlik" diye arkadaşımızın açmış oldugu kitaplarla ilgili sohbetler gibi şeylerin olması daha güzel olurdu bence...Burayada hem okudugumuz bir kitabı tanıtıp,altınada ilgilenen arkadaşlarla kitap hakkında bilgi alış verişi yağılmasını daha uygun ve temiz buluyorum..Tabi bu benim görüşüm...Böylede devam edecegim,diger bölüme bir kitap tanıtımı ile yeni bir konu açmayacagım...

Ve okunan her kitap önerilemez.

Burasını anlamadım.Şimdi ben okudugum yada okumakda oldugum bir kitabı burda paylaşamam mı?

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
dideM' Alıntı:
Yenileride olmuyor degil ama şimdi okudugum kitapları diger bölümümüze yani "en son okudugum kitap" bölümüne açsaydım,ordada en son okuduklarımızı yayınlıyoruz,diye yazacakdın...
Anlayamadım? Zaten şimdi okuduğun kitap en son okuduğun kitap olmuyor mu, neden öyle bir şey yazayımki!?
Ben anlatamadım sanırım..Bu kitapları açarkende Gülşahlada tartışmıştık...
Sen  sordun ya bir gündemi okuyorsun bu kitaplarıda paylaşıyorsun diye..Bende buraya açtıklarım genelde önceden okudugum diye belirttim.Diger sayfaya açmış olsam,başlıkdanda anlaşıldıgı gibi,"en son okudugumuz kitaplar" oldugu için,sen oraya aynı soruyu yazardın,"bir günde kaç kitap okuyorsun" diye...O yüzden burada paylaşdım,çünkü burası kitap önerileri,ve okunmul yada okunmamış olması gibi bir mecburiyette yok anladıgım kadarıyle..
ve genelde hepsi önceden okuyup begendigim kitaplar diyede belirttim...
Anlatabilmişimdir umarım.. :-\

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Yok orada anlatılmak isteneni anlayamamışsın peri.

Elbette her okunan kitap önerilmez. Kitap var kitap var  değilmi ama, okur var okur var gibi.
Daha açık yazamayacağım ama.Okunan her kitap önerilmez,okuruna ve kitabına göre değişir işte.

Ancak bu kadar açık yazabildim ama,yazdıklarımdan bende birşey anlamadım desem yalan olmaz.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Korsan' Alıntı:
Yok orada anlatılmak isteneni anlayamamışsın peri.

Elbette her okunan kitap önerilmez. Kitap var kitap var  değilmi ama, okur var okur var gibi.
Daha açık yazamayacağım ama.Okunan her kitap önerilmez,okuruna ve kitabına göre değişir işte.

Ancak bu kadar açık yazabildim ama,yazdıklarımdan bende birşey anlamadım desem yalan olmaz.
Tamam ben anladım kaptan..:)
Sitemizin içerigine uygun olarak yeri geldi kişisel gelişim kitaplarıda paylaştım,yeri geldi gerilim,yeri geldi çerez kitap...
Kitap okumayı seven bir okur olarak kitap şeçimlerimin uygunsuz olacagını düşünmüyorum...Uygunsuz kitaplar nedir onlar konusundada pek bir fikrim yok,bu konuda beni özelden bilgilendirirseniz sevinirim... :-\
Aklımda olan bir kitap varı,ve bu kitabı özelikle bayanalrın okumasını tavsiye edecekdim,önce size sorayım öyle açayım..

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Bence yine yanlış anladın.
Ama irdelemicem, en iyisi zynep kendisi anlatsın.
Bu konularda açık olamıyorum vesselam.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Korsan' Alıntı:
su perisi' Alıntı:
O daha iyi açıklar sana.Hiç kızarma bence.
Keza yanlış anladıgın konusunda şüphem yok gibi heheh
Yemin ederim anlamadım kaptan  :-X
Her okunan kitap paylaşılmaz tamam orasını anladım da,benim okudugum kitaplara bakıyorumda,içlerinden paylaşamayacagım varmı diye, yok bulamıyorum  :-\
Kitaplarımı yayınlarken Admin süzgecinden mi geçireyim bilmiyorum ki.. :-\
İki kitap için sordum bakalım uygun degilse açmayacagım,ama dilerim uygundur herkesin okumasını tavsiye edebilirim...

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Senin okudaklarını demiyor peri,zynep'in demek istediği senle alakalı değil.
Genel bir durum.
Sana has yazılmamış o emsaj yani,senin okudukların yada okuyacakların değil.

Yav türlü türlü kitap vardır abi,türlü türlü insanlar okur.
İlla konuşturucanda beni,yemem kural ihlali olur.

Tekrar ediyorum,ya zynep'i bekle yada pm at öğren.
Son mesajım olsun, konunun içine  ettim vesselam, istenirse mesajlarım silinebilir diyede bir ibare bırakayım bari.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Tamam bende orasını anladım dedim,benim paylaşacaklarım içinde sanmıyorum paylaşılmayacak bir kitap olsun.. diger türlü ne denmek istedigini de dogru anlamışım..
Kafamdaki soru işaretini giderdigin için teşekkürler,ayrıca Zynepede pm attım yanıtını vermesini bekliyorum...

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Aslında Korsan anlamış demek istediğimi, "her kitap önerilmez" derken anlatmak istediğim, "Okuduğum En Son Kitap" bölümünde tanıtımı yapılabilir ama önermeyebilirsiniz. Nasıl izlediğimiz her filmi önermiyoruz, aynen böyle.
Hatta ben paylaştım bir yazarım kitabını ve "sadece emeğine saygım var ama anlatım diline, yazdıklarına saygı duyamam, sizlerede önermiyorum, daha yzrarlı pek çok kitap varken..." şeklinde görüş belirttim.
Ama her zaman inandığım şudur ki, insan herşeyi okumalı vakti olduğunca. Doğruyu bulmak adına en azından ve eleştirebilmek adına. Bu benim şahsi görüşümdür elbette.
Bu bölümde ise tantılacak kitabın kesinlikle okunmuş olması gibi bir şart yoktur, admin süzgecine hiç gerek yoktur.
Sadece polemik yaratmaya meyilli bazı tanıtımlar uygun görülmezse kaldırılabilir.
Teşekkürler.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
su perisi' Alıntı:
Tamam bende orasını anladım dedim,benim paylaşacaklarım içinde sanmıyorum paylaşılmayacak bir kitap olsun.. diger türlü ne denmek istedigini de dogru anlamışım..
Kafamdaki soru işaretini giderdigin için teşekkürler,ayrıca Zynepede pm attım yanıtını vermesini bekliyorum...
Bir üst mesajı oku peri, iyi oku ama.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Elbette her okudugumuz kitap yada film tanıtımı yapılamaz...Yorum yapabilirim ama begenemdim ise tanıtımını yapıp konu kirliligi yapmam...
Begendigim,mutlaka kitap severler tarafından da okunmasını istedigim kitapları paylaşmakdayım...
Kütüphanemdeki bütün kitaplarım benim için degerlidir,hoş şimdiye kadar paylaştıklarımında sevenleri çok...Sevemedigim kitap bir tane idi,onuda paylaşmayı asla düşünmedim,başka biri paylaşırsa yorumumuda esirgemem...

Açıklamanız için ben teşekkür ederim..

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Korsan' Alıntı:
su perisi' Alıntı:
Bir üst mesajı oku peri, iyi oku ama.
Okudum.. :-[