Spielberg Nasıl Başardı?

  • Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim, Neyi, Nasıl Başardı? kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Spielberg Nasıl Başardı? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,559 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim, Neyi, Nasıl Başardı?
Konu Başlığı Spielberg Nasıl Başardı?
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan senarist081
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
Fakat turun tüm ayrıntıları gözler önüne sermediğini gören ve ne istediğini, neler yapabileceğini bilen Spielberg hemen harekete geçti. Gerçek bir filmin çekimlerini izlemek için gruptan ayrıldı. Sonra da kendini, bir saat boyunca ilginç film hikayelerini dinleyeceği Universal’in Yazı İşleri Müdürü’nün odasında, koyu bir sinema sohbetinin içinde buluverdi. Müdür de Spielberg’in senaryolarını ilgiyle dinliyordu.

Birçokları için hikayenin bu kadarı, hikayenin sona ermesi için yeterlidir. Fakat Spielberg, diğerleri gibi değildi. Çok güçlüydü. Ne istediğini biliyordu. İlk ziyaretinden ders aldı ve yaklaşım biçimini değiştirdi.

Ertesi gün, takım elbisesini giydi, babasından kalan ve içine sadece bir sandviç ve iki şekerleme koyduğu evrak çantasını aldı ve sanki oranın kırk yıllık çalışanıymış gibi film setine tekrar gitti. O gün çok işi olan bir set görevlisi tavrı takınarak kapıdaki bekçiyi atlattı ve hızlı adımlarla içeri girdi. Kendisine terk edilmiş bir treyler buldu ve plastik harflerle kapıya “Steven Spielberg-Yönetmen” yazdırdı.

Sonra tüm yaz boyunca, yazarlar, editörler ve yönetmenlerle tanışıp sohbet etmeye, en çok özlemini çektiği bu dünyada oyalanıp her konuşmadan bir şeyler elde etmeye ve film dünyasında nelerin döndüğünü öğrenip kendini geliştirmeye devam etti.

Universal Şirketinde çalışmaya başlayan Steven, 20 yaşında kendi çektiği küçük bir filmi yöneticilere gösterdi ve hemen ardında bir tv dizisinin yedi yıl boyunca yönetmenliğini yapmak için teklif aldı. Böylece Steven rüyalarını gerçeğe dönüştürdü.

Başarıyolundan tavsiye Spielberg olmak istiyorsanız zaman kaybetmeden gelecek hedeflerinizin olduğu yerlerde zaman geçirmeye başlayın!!!


 
K

Kristal

Özgüven,hırs,azim, başarı merdivenlerini tırmandırmış.
Teşekkürler. :)
 
D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bu bence hırstan çok başarının öyküsü.. Başarılı olmasaydı kimsenin dikkatini çekemezdi, çekse bile işler yürümezdi. Hırs yapacağı bir konu kalmamış zaten beğenilmiş çünkü..

Teşekkürler Codex.
 
S

senarist081

Spielberg,günün birinde ünlü bir yönetmen olacağını biliyordu çünkü.Bu inanca daha küçücük yaşlarda sahip olması daha da enteresan..Her şey bence istemek de ve inanmak da bitiyor..
 
Üst