sonunda bitti..çok şükür artık bir eroinman değilim

• Konbuyu başlatan hopefu_mad
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim, Neyi, Nasıl Başardı? kategorisinde hopefu_mad tarafından oluşturulan sonunda bitti..çok şükür artık bir eroinman değilim başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 10,934 kez görüntülenmiş, 20 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim, Neyi, Nasıl Başardı?
Konu Başlığı sonunda bitti..çok şükür artık bir eroinman değilim
Konbuyu başlatan hopefu_mad
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan DonJuan
H

hopefu_mad

Kullanıcı
25 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
okuyacağınız bu  kelime we cümle öbeği, bazılarının belkide küçümseyerek bakacağı,anlamsız bi yüz ifadesiyle okuyacağı,oysa benim hayatımdaki tek uzmanlık alanım olan eroinden kurtulmamın kurtulmkla kalmayıp hayata yeniden biyerlerinden tutunabilmek için werdiğim mücedelenin dramatik hikayesi aslında.BU BENİM HAYATIMDA EDİNDİĞİM TEK KİŞİSEL BAŞARIM.ewet sizlere çok sıradan geliyor olabilir ama bendaha yeni yeni algılayabildiğim bu gerçek  hayata hepinizden  1-0 yenik başladım.eh işte idare eder denilebilecek bi çocukluktan sonra ergenliğe geçişimde we sonrasında yaşadığım o korkunç 6 yıl neredeyse tüm hayatıma malolacaktı..annemle babamın boşanmasından sonra gelişen olaylar sorunlu bi ergen olarak yetişmeme we hatalar üstüne hatalar yapmama neden oldu.yaşadığımız şehirin en iyi denilebilecek okullarından birine dewam ederken alalacele istanbuldaki boğaza nazır yatılı okullardan birine werildim.yanlış werilmiş bu kararı yalnızca ailemin üzerine yıkmak istemiyorum ama en azından benden daha olgun we mantıklı düşünüp 16 yaşında kafası karışık we sorunlu  bi çocuğu istanbulda tek başına bırakıp okumasını beklemenin ahmaklık  olduğunun farkındalığını yaşamalarını beklerdim.bu karmaşıklık hayatımın her alanına yapışmış baksanıza,cümlelerim bile nereye sapacağını şaşırıyor:)çok fazla uzatıp olayı  dramatize etmek istemiyorum.lise 1 de erkek arkadaşım sayesinde tanıştığım eroin, insana özgü dürtülerimi benlliğimi kısacası tüm hayatımı aldı benden..yaşadığım iğrençlikleri acıları falan yazacak değilim.çünkü çokdaha güzel şeyler war artık hayatımda sizlerle paylaşmak istediğim.baya zorlu bir mücadele sonrasında sanırım mükafatımı almaya başladım.çok kötü günler geçirdim pes ettim yoruldum hayata geldiğim güne lanetler okuduğum günler oldu ama sonunda bu azmin we kararlılığın meywelerini toplamaya başladım.şuan 4 aylık ewliyim.beni çok ii anlayan sewgi dolu bi eşim we sıcacık bir yuwam war.daha ne ister insan.en azından şimdilik:Dhayal kurmayı bile yeni öğreniyorum çünkü....aldığım pskljik destek sayesinde kısa bir süre önce çalışmayada başladım yawaş yawaş insan sıfatını tekrar kazanmaya başlıyorum anlıyacağınız..we hayatımdaki en güzel gerçekDE TAM 1 YILDIR BEYNİMDEKİ KİMYASALDAN YOKSUN,İNSANCA YAŞIYORUM bu karmaşık dünyada..hayatınızın we sahip olduklarınızın değerini bilin lütfen..hepinize temiz günler diliyorum.

M

MENEKŞE1

Kullanıcı
22 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
GİRESUN
hani bir şarkı var dır kimdin neydin bilmeden ve hayatıma giridn aniden ben aşkı yalnız sana yakıştığı için severim banada yaşatığın için sevgilim  çok teşekkür ederim önce bunu eşine söle hayatına girdiği için ve seni mutlu kıldığı için ne yaşadının önemli ama aldığın dersler onu anlamış olman hepsinden öte güzel sana yardımcı olmak isterim her anlamda ama kendine hep şunu söle ben bir amazon kadar güçlüyüm önce herşeyi olduğu gibi kabulenme olgunluna eriş değişm sadce içinde onu bil ve her batan güneş te şunu aklına getir ama doğacak kendini güçsüzde güçlüde kılan sen sin sen ne istersen o olur unutma

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
Tebrik ederim öncelikle bence kazanılmıs en büyük zaferlerden biri olmalı bi insan için..

H

hopefu_mad

Kullanıcı
25 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
iyi dileklerin için teşekkr ederim :)kendimi tanıma sürecinde olduğum için bazı şeyler eksik aslında hayatımda.gerçekten bu site kendime sorduğum soruların cewabı we pozitif düşünebilmemin kaynağı oldu.söylediklerinde çok haklsın ama yeni doğmuş we yürümeye yeni başlayan biri için pekde kolay omuyor tüm bunlar.yinede umutluyum gelecekten herşeyin çokdaha güzel olacağına dair umutlar besliyorum.çünkü potansiyelimin farkına warmaya başladım..tüm imgelerinizin gerçekleşmesi dileğiyle:)

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Küçümsemek ne demek, bilakis paylaştığın için teşekkür ederim...
Bilmeni isterim ki;iradene hayran kaldım..Tebrikler...

H

hopefu_mad

Kullanıcı
25 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
tşk ederim.bilmiyorum en azından benim için öle

S

s_safiye

Kullanıcı
20 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Veeee mutlu soonn...Ya da başlangıç mı demeliydim ?
Öncelikle sizi yürekten tebrik ediyorum.."Anlatacaklarım size sıradan gelebilir" demişsiniz.Tabiki bunu yaşayan bilir..Ama anlattıklarınız eroin gibi bi illetle alakalı olunca kimsenin sıradan göreceğini sanmıyorum..Maalesef dağılan ailelerin  ya da düşüncesiz ailelerin bedelini çoğu zaman çocukları öder..Sizinki de o tür bişey olmuş sanırım..Aileden görülmeyen ilgi, şefkat çoğu zaman dışarda yanlış kişide aranmaya başlanıyo.Ama siz yine de şanslı saymalısınız kendinizi.Herşeye rağmen ayağa yeniden kalkabilmişsiniz bi yuva kurabilmişsiniz sizi seven bi eşiniz var.Bunları başaramayan bu batakta debelenen nice insanlar vardır değil mi ?
Tekrar tebirk ediyorum sizi mutluluğunuz daim olsun.

Y

YEŞİLAY

Kullanıcı
6 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Seninki azmin zaferi bunu kim küçümseyebilir ki tebrik ederim seni

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
hopefu_mad' Alıntı:
okuyacağınız bu  kelime we cümle öbeği, bazılarının belkide küçümseyerek bakacağı,anlamsız bi yüz ifadesiyle okuyacağı,oysa benim hayatımdaki tek uzmanlık alanım olan eroinden kurtulmamın kurtulmkla kalmayıp hayata yeniden biyerlerinden tutunabilmek için werdiğim mücedelenin dramatik hikayesi aslında.BU BENİM HAYATIMDA EDİNDİĞİM TEK KİŞİSEL BAŞARIM..
Öncelikle hoşgeldin aramıza ve hoşgeldin kendi yeni dünyana  :)
Başarın asla küçümsenecek bir hikaye değil bana ve yapılan okuduğum yorumlara göre...
Herkez bu kadar istikrarlı ve kararlı olamaz ;nedeni de bizler bazen çok ufak zaaflarımızdan bile vazgeçemiyorken "alışkanlık " diye adlandırıp devam ederken ( örneğin vazgeçilmezim nescafe) belki bunlar ne ki diyebilirsiniz ama bırakılmayınca bırakılmıyor ve yazdıklarını okuyunca garip ama sanki tanıdığım birinin sevincine ortak olmuş gibi içimde bir his pırpır etti.
:alkis :alkis :alkis  ihtiyacın yok bu alkışa ama ben eklemek istedim yinede  :)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ewet sizlere çok sıradan geliyor olabilir ama bendaha yeni yeni algılayabildiğim bu gerçek  hayata hepinizden  1-0 yenik başladım
İradene hayran kaldım!
Hayata 1-0 yenik başlamamışsın aslında, kendi kendine yenilmişsin büyüdükçe..

Ve;
BU BENİM HAYATIMDA EDİNDİĞİM TEK KİŞİSEL BAŞARIM.
Bence bu, kişisel başarıdan daha öte bir şey! Hem kendini farketmişsin, hem yaşadığın hayatı hem de belki o sıralarda bundan hoşlanmana rağmen seni ne kadar çok etkilediğini.. Vebir karar almışsın, alması da uygulaması da çok zor bir karar! Bunun da üstesinden gelmişsin, başarmışsın!

Tekrar tebrik ediyorum seni..

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ekleyecek ne var ki arkadaşların sözlerine, yürekten bir "merhaba"dan başka?
Alnınızdan öpüyorum sizi.
:-* :-*

H

hanedeyim

artık ben eroinman diğilim işte bu söz herşeyi kifayetsiz bırakıyo zaten bu pisliğe bulaşıpta kendini temizleyebilen ender kişilerdensin tebrik ediyorum ve burda baylaştığın için teşekkür ediyorum ::)

D

dileklerperisi

Kullanıcı
8 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
:alkis
Seni tebrik edip alkışlamaktan başka bir şey bulamıyorum.
Hoşgeldin temiz dünyamıza.

M

mavidünya

Kullanıcı
11 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
takdir etmemek elde değil. yorumlara katılmaktan başka bişi gelmiyor elden.
herşey gönlüne göre olur inşallah :) :alkis

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
çok fazla uzatıp olayı  dramatize etmek istemiyorum.lise 1 de erkek arkadaşım sayesinde tanıştığım eroin, insana özgü dürtülerimi benlliğimi kısacası tüm hayatımı aldı benden..yaşadığım iğrençlikleri acıları falan yazacak değilim.
Bunları az çok tahmin edebiliriz ve zaten bunlar çok özel konular.
Ancak madem bu kategoride bizlerle "kurtuluşunuzu" paylaşmak istediniz, "nasıl başardığınızı" biraz daha somut bir şekilde paylaşmanızı yeğlerdim.
Tedavi gördünüz mü? İradenizlemi üstesinden geldiniz?
Önerebileceğiniz neler vardır?
Bunları paylaşırsanız, sanırım konu daha anlam kazanır.
Elbette tüm kötü alışkanlıklara başlamak bir "neden"le olmakta, bunlar bilinen yüzü, ama bizleri asıl ilgilendiren "nasıl başardınız?"
Teşekkürler.

U

ummuhan1977

Kullanıcı
26 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Muğla
şunu söylemeliyim ki siz imkansızı imkanlı hale getirmişsiniz. bu ne güç ve cesarettir ki yaşadıklarınızı paylaşabilecek bir duruma getirmiş sizi....dünya yeniden keşfetilse ancak bu kadar olur bence...siz canı gönülden tebrik eder başarılarınızın devamını dilerim (ödül töreni gibi oldu ama)

H

hopefu_mad

Kullanıcı
25 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
aslında sözü çok da fazla uzatmak istemediğim için atladdım eroini bırakmayı nasıl başardığım kısmını.paylaşmak bana da ii geliyor anlatayım o halde..lisedeyken erkek arkadaşımla başladığımdan bahsetmiştim.daha sonra okulu bırakıp onun yanına yerleştim we artık tam olarak bi bağımlıydım.ailemle bütün bağlarımı kopardım ilk 2 yıl hiç görüşmedik.sonrasında erkek arkadaşım türk watandaşı olmadığı için sınırdışı edildi we ben istanbulda tek başıma yaşamaya başladım.o iğrenç,insanlık dışı hayata katlanamadığım içinde ailemin yanına dönmeye karar werdim.ilk bırakma girişimim ailemin yanına giderek ewde krizi atlatmaya çalışarak gerçekleşti we doğal olarak uzun wadeli bi sonuç wermedi.kenidimi ii hissetmeye başladığım an daha doğrusu ayağa kalkabilecek gücü kendimde bulduğum anda kendimi istanbula giden bilmem kaçıncı sefer sayılı otobüsün içinde buldum we bu baya uzun bi süre böle gitti.6 yılımın büyük bi bölümü otobüslerde geçti diebilrimsize..ailem olayın ciddiyetini farkettiğinde gözüken amatem yolları en güzel çağlarımı yaşayacağım o ergenlik we gençlik dönemimin katili oldu...defalarca yattım istte amatemde.herseferinde ailem beni ii olmam için yatırıyor bense bazen krizimin ilk günü bazen 2. 3. gününde kendi isteğim üzerine amatemden ayrılıyordum.hatta bi keresinde babmla annem beni yatırdıktan hemen sora istekli olarak çıkmış we sefaköye onlardan önce dalga peşine gitmiştim...çünkü o dönem bırakmayı gerçekten istemiyordum maddeyi sewerek kullanıyordum we bırakmanın mümkün olmayacaını düşünüyordum..eroin benliğinizi öyle bir ele geçirirki dünyada sizi mutlu kılabilecek başka hiçbişeyin olmadığını kanıksarsınız.hayata dair bildiğiniz bütün zewkleri unutturur size...kendinize yabancılaşırsınız...biraz ara wermeliim.malum iş ortamı:D:D