Sİzce POLİS-lik Mesleği Nasıl? (Türkiye Şartlarına göre değerlendirelim.)

• Konbuyu başlatan regaip01
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mesleğiniz kategorisinde regaip01 tarafından oluşturulan Sİzce POLİS-lik Mesleği Nasıl? (Türkiye Şartlarına göre değerlendirelim.) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 78,860 kez görüntülenmiş, 77 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mesleğiniz
Konu Başlığı Sİzce POLİS-lik Mesleği Nasıl? (Türkiye Şartlarına göre değerlendirelim.)
Konbuyu başlatan regaip01
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan mehmet90

Sİzce POLİS-lik Mesleği Nasıl? ----- (Türkiye Şartlarına göre değerlendirelim.)

• Herkesin Yapabileceği Basit Bir Meslek

Kullanılan: 7 9.3%
  • Herhangi Bir Meslek Dalı

Kullanılan: 6 8.0%
  • Emeğini Fazlası ile verilen ve fazla tercih Edilen meslek

Kullanılan: 9 12.0%
  • Gerçekten zor bir meslek.Her insan yapamaz.

Kullanılan: 61 81.3%

• Kullanılan toplam oy
    75
R

regaip01

Kullanıcı
24 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ş.urfa
        Günümüz Türkiyesinde yoksulluk sınırında maaş verilen, şehir şehir gezen, kiradan birtürlü kurtulamayan, çocuklarına sürekli şehir değiştirmesinden dolayı yeterli eğitimi veremeyen, sürekli olarak toplumun sorunlu insanları ile uğraşmak zorunda olan ve bunca olumsuzluklar altında bile görevini ifa edebilmek için canını feda edenlerin mesleği olduğunu unutmayalım.( Daha siyasi, sosyal vb. olumsuzlukları saymıyorum.)

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
zor bir meslek olduğu düşüncesindeyim ve bence her insan yapamaz,,..ankette de bu şıkkı oyladım zaten.  ama şu bi gerçek ki bence hiç bir meslek kolay değil,,bunu her meslek dalı adına söylüyebilirim ki hepsi özveri ister ,tabi polislik mesleği de bunlardan biri......anket için teşekkürler..bu arada sanırım yeni üyelerimizdensin..HOŞGELDİN :)

A

ayben

bence de zor bir meslek herkes başaramaz da neden iki tane başlılk açılmış bu ankete anlamadım neyse arkadaşlar halleder bunu tabi benim yetkim bu sayfa da yok bişi yapamıyorum ki ;)

A

arayış

Kullanıcı
24 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Şöyle düşünülmeli herkesin bir hayat feslefesi olmalıdır gerçektende sıkıntılar ve olumsuzluklar boyle kutsal görevlerın sadece tadı tuzu bıberı sekeridir zamanında butun bu olumsuzluklra sıkıntılara rağmen toplumumuz için insanlar içi Allah rızası için bu görevde bulunmak istemişdim ama olmamıstı
Toplumumuzda her işin cok buyuk önemi vardır çöpçülükde çok önemlidir yöneticilikde bu bir zincirdir ama Polislik mesleği yeterince hakkettiğince değer verilen bır meslek değildir ki toplumda coğu yerlerde polise sempati deil antipati vardır bunlar gerçekten çok üzücü olaylardır bunun temel sebebi ise eğitim ve doğru bilgilendirme yada  bilinçli ttoplumla ilgilidir ama polis olmak başka bir gurur ve şereftir  bazen böyle gururlu ve serefli bir mesleği yapmak için herşeyde olduğu gibi fedakarlıklarda bulunmak gerekir sıkıntılara göğüs germek gerekir ki Türk Polisi bunun bilincinde ve farkında umarım toplumumuz Polisin değerini daha iyi anlar ve onlara daha sıcak samimi davranır

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ben polisleri gercekten cok acıyorum, en zor mesleklerden bi tanesi, belki de en zor meslek...

A

ayben

arayış' Alıntı:
Şöyle düşünülmeli herkesin bir hayat feslefesi olmalıdır gerçektende sıkıntılar ve olumsuzluklar boyle kutsal görevlerın sadece tadı tuzu bıberı sekeridir zamanında butun bu olumsuzluklra sıkıntılara rağmen toplumumuz için insanlar içi Allah rızası için bu görevde bulunmak istemişdim ama olmamıstı
Toplumumuzda her işin cok buyuk önemi vardır çöpçülükde çok önemlidir yöneticilikde bu bir zincirdir ama Polislik mesleği yeterince hakkettiğince değer verilen bır meslek değildir ki toplumda coğu yerlerde polise sempati deil antipati vardır bunlar gerçekten çok üzücü olaylardır bunun temel sebebi ise eğitim ve doğru bilgilendirme yada  bilinçli ttoplumla ilgilidir ama polis olmak başka bir gurur ve şereftir  bazen böyle gururlu ve serefli bir mesleği yapmak için herşeyde olduğu gibi fedakarlıklarda bulunmak gerekir sıkıntılara göğüs germek gerekir ki Türk Polisi bunun bilincinde ve farkında umarım toplumumuz Polisin değerini daha iyi anlar ve onlara daha sıcak samimi davranır
hak verdim sana arayış, kesinlikle gereği gibi davranılmıyor ama bu sadece polis memurları için değil başka memurlara da haksızlık yapılabiliyor
ne yazık ki devlettende gerekn destek alınamayabiliniyor ama herkesde hakettiği gibi yaşıyor ;)

S

sıcak

Kullanıcı
27 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Hatay
ben arayışa katılıyorum
her meslek samimiyet isteyen bir iştir.ama seninde dediğin gibi türkiye şartlarında daha doğrusu günümüz dünya şartların bu işleri samimiyetle ve gerçekten isteyerek yapan kişi sayısı azdır. genelde para kazanma ve geçim dedi malesef bizi böyle kötümser yapıyor.hayal kırıklığına uğratıyor.
yine de insan yaptığı işi sevmeli ve zevk almalı.yoksa bu hayat çekilmez ve günler geçmez.

S

serhatt

Kullanıcı
2 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Zorluğunun yanında Asker gibi yurdumun insanları ve vatanımız uğruna yapılan mesleklerden biridir. :)

R

Real_Factor

Kullanıcı
9 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Türkiye'de Polis Olmak......

Sanıyorum bu mesleği icra etmek özelliği itibarıyla kutsal olduğu kadar çok ama çok zor olan bir iş. Zor olmasının nedenlerini ifade etmek için kitap yazılsa ancak yeterli olacağını düşünüyorum.
Türk Dil Kurumu’nun sitesinde Polis: Şehirde kamu düzenini, huzur ve güvenliği sağlayan kuruluş, kolluk, zabıta olarak tanımlanmaktadır.
Bu tanımın gereği olarak da her türlü suç ve suçlunun ilk karşısına çıkan kurum ve insan olarak polislerin sevilmemesi belki çok yadırganacak bir durum olmasa gerek. Ancak Adli mercilerce hüküm ortaya konmadan bütün teşkilata ve bu teşkilat mensuplarının tamamını ifade edecek yargılamaların bu insanlar Polisler üzerinde nasıl bir izlenim nasıl bir olumsuzluk oluşturduğu kimin umurunda... Hele polislerin eşleri ve çocuklarının neler yaşadığı bu yargısız infazların nelere mal olduğu…

Kimin umurunda…

Nede olsa Polis…

Öyleyse vurun…

Peki ne zamana kadar vurmak, kırmak lazım.

Kolay canım… Bana lazım olana kadar.

Bir iki gaz verdiğinde de aslanlar gibi işini yapar nasıl olsa…

Hiç elinizi vicdanınıza koyup düşündünüz mü?

Türk Polis Teşkilatı ve bu teşkilatın mensupları kimindir. Kimin için çalışır. Kime hizmet eder. Eksikleri, sorunları, artıları-eksileri nelerdir.

Amaç yapmak mı olmalı yoksa yıkmak mı?. Görünen o ki ortada devasa bir sorun var ancak bu sorunu sahiplenen çözüm üretmek isteyen pek yok.

Geçmişten bir örnek vermek gerekirse ehliyet sınavları tamamen polis tarafından yürütüldüğü dönemde polisi rüşvet ile itham edenler sonrasını görmek istemediler.

Çözüm olarak hep kendimize örnek aldığımız, katılmaya can attığımız AB müktesebatını göstermekte yarar görüyorum. AB ülkelerinde ki (özelliklede; İngiltere, Almanya, Fransa, Hollanda, İspanya ve İtalya) bütün Polis Mevzuatı incelenerek çalışma düzeninden araç-gerecine, ödül-ceza, maaş-izin vs aklınıza gelen her türlü konuda gerekli olan bütün çalışmaları yapalım. Ama atlamadan A’dan Z’ye kadar.

AB ülkelerinde; anaokulunda polis çocuklara sevdirilirken bizde POLİS korkutmak aracı olarak kullanılıyor.

Sonuç olarak Yargısız infaz yapmayalım. Bırakalım Adli Merciler işini yapsın. Suç işleyen cezasını çeksin…

A

aslı hemşire

Kullanıcı
22 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
karabük
emniyet mensubu kızı olarak bu meslek harbiden çok zor çokkkkkkkkkkkkkkkk :)

Z

zamansizyagmur01

Kullanıcı
14 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
adana
bence zor ama çok kutsal bir meslek.devlet adına çok kutsal çok layık görevlerden biri,herzaman imrenmişimdir polis ve askeri personele..

X

XbrainhunterX

Kullanıcı
9 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kainat
Günüüzde çoğu insan polislik mesleğini liseden mezun olduktan sonra devlet işine kafamı sokım her ya maaş garanti olsun dıye giren çok kişiyi tanıdım ama bu sekilde % kaç verim alınır tartısılır vede ne kadar  meslegını yerıne getirir tartısılır.

Kendimden örnek vermek gerekirse ufak yaşımdan beri babam  ticaretle uğraşır vede bende babama yardım ederim benim ileride babam hep bir devlet işine girmemi ister ama ben istemiyorum çünkü belli bir maaş (ne öldürür nede aydırır ) vede sürekli kravat takmak benı sıkar ve ben eğer ileride bir devlet işine girersem verim alınamaz.  :D

Herkes sevdiği işi yapsın :) Ne olursan ol en iyisi ol

E

egeli_muh

arkadaşlar,
öncelikle merhaba
Gerçekten zor bir meslek. dışarıdan bakıldığında elinde jop, belinde silah;kimsenin hesap soramadığı, dokunulmazlığı [özellikle küçük şehirlerde ]daha fazla(gibi) görünen bir meslek ama...
Bence aynanın tam tersinden bakmalıyız. Bu anlattığım polislik modeli eskide kaldı.şimdi insanların hürriyeti o kadar abartıldı ki artık polis görev yapamaz hale geldi.ve insanlar polislere karşı tüm  artniyeti taşıyorlar.genelleme yapıyorlar. oysa polis darda kalanlara, yardıma ihtiyacı olanlara ve acizlere her daim yardım edendir. paralı koruma desek daha doğru olur. bakın geçen hafta 2-3 tane amerikalıyı koruyacağım diye genç yaşta nice kardeşlerimiz şehit oldu. Bence her yönden zor ve stres altında geçen; ölüm kalım riski arasında insanın psikolojisini zedeleyen bir meslek... ama bir o kadar ONURLU ve ŞEREFLİ...
bakın TÜRKİYE'yi nasıl günler bekliyordu?... araştıran polis neleri buldu?...hangi günlere geldik?...
iyi günler arkadaşlar...
Bukonuyu ve anketi açan kardeşime de teşekkür ederim...

C

chatlaq

Kullanıcı
1 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ben de inş poLis oLcam poLis oLmayı isTediğim için başaracağıma inanıyorum. :)

Z

z.sav

Kullanıcı
10 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
bankacýyýzbiz.com
Kişiden kişiye değişir  ( zor & kolay ) arkadaşlarımın çoğu polis mesleklerini kendileri istedikleri için seçmişler bu

soruyu onlara sorduğumda  yorucu meslek yanıtını alıyorum !

A

aykut03

Kullanıcı
19 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
www.ayyildiz.org
egeli_muh' Alıntı:
arkadaşlar,
öncelikle merhaba
Gerçekten zor bir meslek. dışarıdan bakıldığında elinde jop, belinde silah;kimsenin hesap soramadığı, dokunulmazlığı [özellikle küçük şehirlerde ]daha fazla(gibi) görünen bir meslek ama...
Bence aynanın tam tersinden bakmalıyız. Bu anlattığım polislik modeli eskide kaldı.şimdi insanların hürriyeti o kadar abartıldı ki artık polis görev yapamaz hale geldi.ve insanlar polislere karşı tüm  artniyeti taşıyorlar.genelleme yapıyorlar. oysa polis darda kalanlara, yardıma ihtiyacı olanlara ve acizlere her daim yardım edendir. paralı koruma desek daha doğru olur. bakın geçen hafta 2-3 tane amerikalıyı koruyacağım diye genç yaşta nice kardeşlerimiz şehit oldu. Bence her yönden zor ve stres altında geçen; ölüm kalım riski arasında insanın psikolojisini zedeleyen bir meslek... ama bir o kadar ONURLU ve ŞEREFLİ...
bakın TÜRKİYE'yi nasıl günler bekliyordu?... araştıran polis neleri buldu?...hangi günlere geldik?...
iyi günler arkadaşlar...
Bukonuyu ve anketi açan kardeşime de teşekkür ederim...
kardeşim bize söz bırakmamışsın eline yüreğine sağlık ŞU SÖZLER POLİSİ KISACA ANLATIR SANIRIM
Anan ölür gömemezsin Kızın ölür göremezsin unutma evlat sen POLİSSİN ecelinle bile ölemessin
BİZ VATAN EVLATLI OLARAK KANIMIZIN SON DAMLASINA KADAR SAVAŞIRIZ
VATAN SAĞOLSUN

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Aykut ne zaman gelip bu sayfada yorum yapacaksın diye bekliyordum bende... :)
Arkadaşımız egeli doğru bir konuya el atmış, "anlattığım polis gerilerde kaldı" diyerek. Demek bir yanlış varmış. Düzeltilme sürecinde, işte o İndiana Jones'ların anılarını taşıyanların kafalarındaki imajı silebilmeniz temennisiyle diyorum sadece.

A

aykut03

Kullanıcı
19 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
www.ayyildiz.org
Zynep' Alıntı:
Aykut ne zaman gelip bu sayfada yorum yapacaksın diye bekliyordum bende... :)
Arkadaşımız egeli doğru bir konuya el atmış, "anlattığım polis gerilerde kaldı" diyerek. Demek bir yanlış varmış. Düzeltilme sürecinde, işte o İndiana Jones'ların anılarını taşıyanların kafalarındaki imajı silebilmeniz temennisiyle diyorum sadece.
oy oy Zeynep beklediğini bilsem koşarak gelirdim (şaka bir tarafa evet beklediğini en azından beklendiğimi biliyorum)kısmet bu güne imiş,bundan 10 yıl önçeki polislikle şuanki polislik mesleği çok iyi yanlarıyla gelişdi birde bizim şu Osmanlı devletinden kalma özlük haklarımız değişseydi günümüze uydurulsaydı neyse derin konular bunlar (temennine) gönülden katılıyorum..

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Önemli olan ne biliyor musun Aykut, bir yerde bir hata vardı... :(
Önemli olan ise Teşkilatın bu hatayı görüp yenilenmesi.
Bu olumlu gelişme en azından yeni kuşakların polislik mesleğine hem özenmesi, hem saygı ve sevgiyle yaklaşımını sağlayacaktır umarım.