"Sizce; Hayat'taki zorluklarin ozel bir sebebi varmi?"

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde gokay tarafından oluşturulan \"Sizce; Hayat'taki zorluklarin ozel bir sebebi varmi?\" başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 12,982 kez görüntülenmiş, 60 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı \"Sizce; Hayat'taki zorluklarin ozel bir sebebi varmi?\"
Konbuyu başlatan gokay
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
G

gokay

ZOR,BASARI GETIRIR

-Daha onceleri bende "siradan" insanlar gibi ZOR'u sevmeyen ZOR'u gordumu yelkenleri indiren, ZOR nerdeyse o ortamdan uzayip giden birisiydim...

-Acikcasi ZOR'dan korkardim,Cozumu kacmakta bulurdum!...

-Zaman gecti,benim ZOR'a karsi olan korkum gecmedi! Kacmaya devam ettim,Korktukca kactim,kactikca daha da korktum...

-Velhasil zaman gecti... Cocuklugum,Gencligimin en guzel gunleri gecti...
(ama benim bu "ZOR" korkum bir turlu gecmedi!...)

Ve birgun,gorup,anladim ki;Korkunun ve kacmanin bu "ZOR" denilen dusmanima bir etki etmedigini,tam aksine o'na guc verdigini o'nu sevklendirdigini iyice anladim ve karar verdim;

-KORKMAK YOK,KACMAK YOK... DIRENECEGIMMM

-Ve biliyormusunuz bu kararimdan sonra biraz "zor"landim :) ama her karsilastigim ZOR'dan PROBLEM'den basari elde ettim...

(-yasadigim sureci ve olaylari da anlatmayi cook isterdim ama burasi forum sayfasi oldugu icin fazla yer isgal edip,sizin gozlerinize de yorgunluk vermek istemedim!)

-Anlasilabilmek umidiyle...
             bG

-

A

ayben

Hoşgeldiniz Gökay.

Zordan kaçmak çözüm değilidir hiç bir zaman. Aksine yaşanmış yanlışların, hataların, hayatın bir parçası olduğunu ve bize sağladığı yararları görmek gerek.
İnsan bazen o kadar çaresiz kalıyor ki olayların arkasında yatan sırrı göremiyor.
Ama yaşanan başarısızlıklar aslında birer sonuç, bizi başarıya götüren ve zorlukları yenmemizi sağlıyan.
Korkmamak gerek hayattan kuşanmak gerek zırhı.

G

gokay

efsane_18' Alıntı:

Efsane cevabin dogru ama neden karamsar bir ifaden var?

-Hayat;Umutlu olabilmek icin var olan bir deger.

Karamsarlik;Bizi oldugumuzdan daha dusuk seviyelere ceken negatif bir varlik!

Her zaman sevincimizi yasatabilmemiz umuduyla...  ;)

G

gokay

Ayben' Alıntı:
Hoşgeldiniz Gökay.

Zordan kaçmak çözüm değilidir hiç bir zaman. Aksine yaşanmış yanlışların, hataların, hayatın bir parçası olduğunu ve bize sağladığı yararları görmek gerek.
İnsan bazen o kadar çaresiz kalıyor ki olayların arkasında yatan sırrı göremiyor.
Ama yaşanan başarısızlıklar aslında birer sonuç, bizi başarıya götüren ve zorlukları yenmemizi sağlıyan.
Korkmamak gerek hayattan kuşanmak gerek zırhı.
Tesekkurler Aycan,Dogrusun,haklisin,onerilerini eksik etme olurmu...  ;) 

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Gokay ben de aynen senin gibiydim.
Yelkenlerim sudan çıkmıyordu bir türlü.
Ama zorluklar en yakın dostlarımmış.
Sonradan farkettim...

G

gokay

yaratici_idea' Alıntı:
Gokay ben de aynen senin gibiydim.
Yelkenlerim sudan çıkmıyordu bir türlü.
Ama zorluklar en yakın dostlarımmış.
Sonradan farkettim...
Evet,oyle...

Senin yasadigin sureci,olaylari bilmek isterdim...

Tesekkurler,yaratici_idea

A

ayben

gokay' Alıntı:
Pardon Ayben!...

Aycan yazmisim da!... :-[

Önemli değil ;)

Amacımız paylaşmak, bilgileri çoğaltmak ve dertleri azaltmak ve tabii kii kendimizi geliştirmek  olduğu müdetçe; hep burdayım ;)

G

gokay

Tesekkurler,  "Ayben" ;)

Haklisin,Hep burada ol,hep yanimizda ol...
-Insanlar paylasima ihtiyac duymali,Tipki ekmege,suya olan ihtiyac gibi.

"Bilgi;Materyalizm'in aksine Paylastikca cogalan bir varliktir" ;)

Sagol,

"Hak" olan yolda sana basarilar dilerim...

A

ayben

Teşekkür ederim  :)

Umarım herkes kendi hayat yolunda en doğru olanla huzur ve sağlık içerinde olur. Karşısına çıkan veya çıkacak engelleri aşar.

Tekrar teşekkürler...

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
bazı zorluklar yaşanmadan hiçbir şeyin kıymeti bilinmiyor bence...ve sıkıntı olarak düşündüğünüz birşeyi eğer bi sene sonra hatırlarsanızz o sıkıntıdır,yoksa değil...hep aklıma gelir ona göre dert ederim veya etmem  :) :p

C

cnslmst

(-yasadigim sureci ve olaylari da anlatmayi cook isterdim ama burasi forum sayfasi oldugu icin fazla yer isgal edip,sizin gozlerinize de yorgunluk vermek istemedim!)

aramıza hoşgeldin gokay...  yaşadığınız süreçte gelişimimize katkıda bulunacak olayları ilgili bölümde bir konu açarak bizimle paylaşmanız yorgunluktan ziyade kendimizi geliştirmemize yardımcı olur...

I

ibrahim58

Kullanıcı
9 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Sivas
zorlukların üstesinden gelince insan daha iyi anlıyor haytı

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Zorluk mu :)
Zor diye birşey yok bence.. Diğer değişkenleri sabit tutup zor gördüğümüz herhangi birşeye yoğunlaştığımızda zor olan hiç bir yanı kalmayacaktır..
Kaçmak da neymiş :)