SİZ NE GÖRÜYORSUNUZ ?

• Konbuyu başlatan okyanusya
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde okyanusya tarafından oluşturulan SİZ NE GÖRÜYORSUNUZ ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,513 kez görüntülenmiş, 13 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı SİZ NE GÖRÜYORSUNUZ ?
Konbuyu başlatan okyanusya
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan okyanusya
O

okyanusya

Kullanıcı
3 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Thelma Thompson anlatıyor:
Harp sırasında kocam New Mexiko'daki Mojave Çölüne gönderilmişti. O, çölde tatbikata katılırken yanında olabilmek için ben de çölün yolunu tuttum. Kendimi cehennemin kucağına atmıştım. Ortalık yanıyordu. Küçük bir kulübede oturuyordum. Ve yanında olmak için tehlikeye atılarak geldiğim kocamı unutmuş, can derdine düşmüştüm. Etrafımdaki Meksikalılar ve yerliler, tek kelime İngilizce bilmediğinden kimseyle konuşamıyordum. Sıcak rüzgar, bir taraftan bedenimi kavuruyor, bir taraftan da yediğim yemeği de, ağzımı burnumu da kumla dolduruyordu. Canıma yetmişti. Kağıda kaleme sarılıp babama bir mektup yazdım. Gelin beni buradan alın dedim. Burada yaşamaktansa hapishanede yasamayı tercih ederim. Babamı beklerken cevabı geldi. Sadece iki satır yazmıştı:

İki adam hapishane penceresinden dışarıya baktı. Biri çamuru gördü, diğeri yıldızları. Bu iki satırı okuyunca utancımdan kıpkırmızı kesildim. Ben hep çamuru görmüştüm. Halbuki yıldızlar da vardı...

Derhal yerlilerle dost oldum. Kilimlerine, çanak ve çömleklerine olan hayranlığımı belirttim. Turistlere para ile vermeye yanaşmadıkları kıymetli eşyalarından bana hediyeler verdiler. Kaktüsleri, vukka ve erguvan ağaçlarını inceledim. Kır köpeklerini tanıdım. Çöl gurubunu seyrettim. Çöl, yüzlerce yıl önce deniz dibi olduğundan kumun içinde deniz hayvanlarının kabuklarını aradım.

Ne değişmişti de dün nefret ettiğim çöle bugün bağlanmıştım.
Çöl mü değişmişti? Hayır. O yine kavuruyordu.
Yerliler mi değişmişti? Hayır. Onlar, yine ingilizce bilmiyorlardı.

Sadece ben değişmiştim. Pencereden kafamı uzatmış ve yıldızları görmüştüm.

Ö

ömür

Kullanıcı
22 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
kocaeli
çok güzeldi paylaştığın için teşekkürler :)

B

busra_53

Kullanıcı
1 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
cokk güzelmişş paylasımın ıcın tesekkurler ;) ;)

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Yazıyı okuyunca aklıma bir söz geldi
Pencereye bakan camın kirini,pencereden bakan dışarıyı görür,
Yaşanan olumsuzlukların iyi yönlerini görüp mutlu olmalıyız,hoşgeldin pollyanna :)

O

okyanusya

Kullanıcı
3 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ebruliyn' Alıntı:
Yazıyı okuyunca aklıma bir söz geldi
Pencereye bakan camın kirini,pencereden bakan dışarıyı görür,
Yaşanan olumsuzlukların iyi yönlerini görüp mutlu olmalıyız,hoşgeldin pollyanna :)
:)