sınav kaygısı

• Konbuyu başlatan içtnlik
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde içtnlik tarafından oluşturulan sınav kaygısı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 6,814 kez görüntülenmiş, 30 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı sınav kaygısı
Konbuyu başlatan içtnlik
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan R@ZİYE
I

içtnlik

Kullanıcı
17 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
mrb arkadaslar bende asırı derecede sınav kaygısı var bana yardımcı olur musunuz?

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Öğrencilik hayatımda 435235234 tane sınava girmiş birisi olarak sana tek tavsiyem, sınava sınav günü çalışırsan kaygı yaşaman normal olur. Önceden herşeyi anlamış ve biliyor olman lazım. Ayrıca sınava girdikten sonra kaybedersem ne olur diye düşünmemen lazım. Bizim bi arkadaş vardı 50 puanlık yapıp çıkardı. Gerisini neden yapmadın derdim. Yeter ya 50 puan fazlasını ne yapcaz derdi.

Ama çoğu kişi böyle rahat olamıyor tabi. Ailesinin ve toplumun ona yüklemiş olduğu en iyi olma, en iyisini yapma, asla kaybetmeme, birinci olma gibi baskılar yüzünden kişi kendini kaybediyor.

Lise mi okuyosun üniversitemi bilmiyorum ama , üniversite ye girdikten sonra bu sınav kaygıları daha az olur.

Sınav sonrası kaybedeceğin bişey olmadığı için heycanlanmana gerek yok bence.

I

içtnlik

Kullanıcı
17 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
yardımınız için tesekkuler ben lıseye gıdıyorum yazılıları son gune bırakmıyorum en azından 3 gun oncesınden calişiyorum ama genede sınavda bıldıgım soruları yapamıyyorumsınavda kalbım  hızlı carpıyo ellerım tıtrıyor ve terlıyor cok endişelenıyorum.cok calişmama ragmen genede cok kaygılanıyorum

kemalko

kemalko

Kullanıcı
15 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Konya
Elinden gelen çalışmayı yapıyorsan kaygılanman için bir sebep yok.Rahat olmalısın.Kolay gelsin,başarılar
Herşey gönlünce olsun! :)

I

içtnlik

Kullanıcı
17 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
tesekkur ederım tavsıyelerınız için

B

buzul

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
KIRIKKALE
:)öncelikle bu kadar heyecanlı olmana rağmen sınavlarda başarılı olabiliyormusun, bunu belirtmemişsin
başarılı olmana rağmen heyecanımı yenemiyorum diyorsan biraz öz güven eksikliği olabilir diye düşünüyorum. daha çok gençsin, önünde uzun bir sınav maratonu olacak
öncelikle kendini şartlama. zaten çalışıyorsan başarı hep seninle olacaktır. Kendini olabileceğinden fazlasına endeksleme kendini başkaları ile kıyaslama umarım bu sorunun üstesinden gelirsin. Hayatın tamamı bir sınavla geçiyor lakin biz bunun farkında olamiyoruz. sana tavsiyem gözünde fazla büyütme....

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Hiç o kaygıyı yaşamadım. Düzenli falan çalışmadım. Dersi derste dinledim yetti. Tavsiyemde budur.

E

efza

Kullanıcı
26 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Feveran Estomp' Alıntı:
Hiç o kaygıyı yaşamadım. Düzenli falan çalışmadım. Dersi derste dinledim yetti. Tavsiyemde budur.
Aslında  güzel bir çalışma şeklide bu.Dersi derste dinlemedikten sonra kendin çalışman pek fazla etkisini göstermiyor.

I

içtnlik

Kullanıcı
17 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
görüşlerınız için tesekkurler cok heyecanlandıgım için sınavlarda basarılı olamıyorum benı uzende bu oluyo o kadar calişiyorsun ama dusuk not alıyorsun :( :'(

kemalko

kemalko

Kullanıcı
15 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Konya
Haklısın çok iyi anlıyorum seni.Belki de fazla stres yaptığın için kaybediyorsundur.
Ne dersin?

I

içtnlik

Kullanıcı
17 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
evet cok stres yapıyorum gecelerı uyuyamıyorum kalbım cok hızlı carpıyo ne yaoacagımı bılmıyorum

kemalko

kemalko

Kullanıcı
15 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Konya
Ama bu senin kaybetmene sebep oluyor,öss ye mi hazırlanıyorsun

I

içtnlik

Kullanıcı
17 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
evet seneye gırecegım ve sınavda da bole heyecanlanırsam yandım

kemalko

kemalko

Kullanıcı
15 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Konya
1 senen daha varmış.İnşallah istediğin bölüme yerleşirsin.Ben de çok heyecanlıydım.Fakat atlattım o derdi :)

I

içtnlik

Kullanıcı
17 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
inş herkes istedıgı yere gıder tesekkurler

H

harariye

Kullanıcı
22 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ben de kesinlikle dersi derste dinle derim..
sınav olacağımız günleri bile bilmezdim ben, sürpriz olurdu..
buna rağmen hiç kaygı yaşamadım.,
tavsiyem budur, başarılar :)

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
içtnlik' Alıntı:
görüşlerınız için tesekkurler cok heyecanlandıgım için sınavlarda basarılı olamıyorum benı uzende bu oluyo o kadar calişiyorsun ama dusuk not alıyorsun :( :'(
Sana ne kadar tavsiyede bulunursak bulunalım,çaresi sende...Zaten sende zararının farkındasın ki bunu belirtmişsin,kendini telkin et,hayatın başındasın önüne daha çok sınav çıkacak,sadece kendine güven,fırsat ver.Duyduğun sınav kaygısı doğal ama unutma ki başarısız olduğun sınavın mutlaka telafisi vardır.Başarılar ;)