Sildiğiniz ve Taşıdığınız mesajlar/konular hakkında

• Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Fikir Atölyesi kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Sildiğiniz ve Taşıdığınız mesajlar\/konular hakkında başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 57 kez görüntülenmiş, 3 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Fikir Atölyesi
Konu Başlığı Sildiğiniz ve Taşıdığınız mesajlar\/konular hakkında
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Kardelen
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
Altta önüme gelen ilk silme ve taşıma mesajlarının örneklemelerini aldım. Anlıyorum ki YÖNETİM OLARAK kendi içimizde de çelişkilerimiz var. Arkadaşlar, ben bu site yönetimini yaklaşık 7 senedir yapıyorum. FORUM KURALLARIM dün oluşturulmuş "forum kuralları" değildir. Yıllar sonu ortaya çıkmış ve nice karışıklıkları önlemiş kuralların bir bütünüdür. Dolayısı ile belki ilk değil ama SON DEFA bu konuda herkesi (tüm forum yönetimini) uyarmak istiyorum.

Konular silindiğinde ya da taşındığında lütfen bir SEBEP yazınız.
Örneğin aşağıdaki örnekleri inceleyelim.

Örnek 1 :
Safari' Alıntı:
Bu konu Silinen Mesajlar isimli bölüme taşındı.
Sitemizde var olan konulardan..
http://www.kendinigelistir.com/forum/index.php?topic=4415.0
Örnek 2 ve 3:
Safari' Alıntı:
Safari' Alıntı:

Açıklama 1 : Silinmiş Mesajlar kategorisine göndermek nereden çıktı? Bu Silinmiş Mesajları senden başka kim görebiliyor ki? Oradaki Geri Dönüşüm Kutusu neyi ifade ediyor sizin/senin için? Hiç mi benim sildiğim, taşıdığım mesajlar incelenmiyor? SONUÇ : Bir dahaki konu silmelerinizde, taşıyacağınız yer "mutlaka" GERİ DÖNÜŞÜM KUTUSU olsun. VE SEBEP'te de açık ve net olarak bunu ifade edin.

Açıklama 2 ve 3 : Konu ilgili kategoriye taşınıyor. Ama herhangi bir neden yok? Şimdi bunu gören veya açan kullanıcı, konusunun neden taşındığını nereden bilecek? Üyeleri hammallığa ve uyuşukluğa sevketmeyin. SEBEP'e açık olarak "neyi, neden yapıyorsanız" düşün.

Bu konuda, konuları silinmiş ve taşınmış olan üyelerden bir çok NEDEN MAİLİ ve MESAJI alıyorum. Tekrar tekrar dönüp, insanlara açıklık getirmekten bıkmış durumdayım. Lütfen yaptıklarınızı biraz daha ciddiye alarak yapın. VE usluplerinize de dikkat edin. Sizler örnek olmak zorundasınız.

Peki olması gereken nedir?
Bir örnekle açıklayayım. Gerçi taşıdığım konuya biraz dikkat etseniz görmüş olacaktınız. Nereye taşındığına ve SEBEBİN nasıl yazıldığına lütfen dikkat edin.

Cσ∂єx' Alıntı:
Bu konu Geri Dönüşüm Kutusu isimli bölüme taşındı.

Sebep : Konu daha önce bu adreste paylaşılmıştır. Lütfen konularınızı açarken ARAMA yapmadan açmayınız. Aksi takdirde forum kurallarını ihlal edip, gerekli yaptırımların yapılması için müsade veriyorsunuz.

Saygılar.

http://www.kendinigelistir.com/forum/index.php?topic=4325.0
Bu tip bir çok örnek(ler) bulabilirim. Sadece ilk önüme geleni (Safari'ninkiler) aldım. Bir kasıt, kusur vs. aramayın.
Teşekkürler.

O

okyanusya

Kullanıcı
3 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
saol özgür . çok geçmiş olsun sana .
uyarılarını göz önünde bulunduracağım ..