Sil baştan başlanır mı hayata?

• Konbuyu başlatan manas
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde manas tarafından oluşturulan Sil baştan başlanır mı hayata? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 14,189 kez görüntülenmiş, 40 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Sil baştan başlanır mı hayata?
Konbuyu başlatan manas
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan crt
M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
“Sil baştan başlamak lazım hayata
Hayatı sıfırlamak her şeyi unutmak”

Silmek sıfırlamak mı kolaydır yoksa onarmak mı ?
Başladığına devam etmek , bozulanları tamir etmek mi?
Gerçekten sil baştan başlamak mümkün müdür hayata. ?
Silinebilir mi  geçmişin izleri?
Tam olarak silinemezse neden isteriz ki silmeyi?
Hangisi kolayımıza gider hangisini tercih ederiz?

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Her gün yeniden başlamayı dene.
Çok zevkli oluyor :)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Bir ara bu şarkıyı döndürüp döndürüp dinliyordum ki keza şarkıyı söyleyen Şebnem Ferah'ın bütün şarkılarını severim. Ve imza yerine kullanıyorum burada  :)
Neden dinlediğimi ve içimde ne bulduğumu sizinlede paylaşmak bana keyif verir ama şimdi değil  :)
Belki daha müsait bir zamanda  :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bu sorulara yanıt vereceğim de, sizin galiba bir güven sorununuz olmuş ve yaşama daralttığınız bir pencereden bakarken, bu pencerenin küçüklüğünden yakınarak, "ben haklıydım" mantığınıza bizlerden destek arar gibisiniz manas.
Bu soru altında kişiliğinizle ya da sorunlarınızla ilgili yorum yapmak asla istemem ama yorumlarınızı takiple ben bu görüşe vardım. Özür dilerim saygısızlığım için.

Şarkıları es geçiyorum.
Sil baştan mümkündür, eğer kendinizi iyi tanıyor ve ne istediğinizi biliyorsanız. Ama bir handikapı vardır; bazen çok güvendiğiniz kişiler bile yanınızda yer almayabilir, koşulsuz güveni tercih ederler. Siz sadece bir halkasınızdır suda, oysa onlar bütünleşince suyun tamamıdır, suyun kendisi olmasa bile!
Mücadele yeteğeneğiniz varsa, silin.
Silmek, anımsamamak değil.
Anımsayacağınız şeyler sizi incitmeyecek kadar kuvvetliyseniz silin, başlayın yeniden.
Ama sadece kendinize sorarak, sizi tanımayan kişilerden destek arayarak değil!
Anlatabildim, anlaşılabildim umarım.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Zynep' Alıntı:
Anımsayacağınız şeyler sizi incitmeyecek kadar kuvvetliyseniz silin, başlayın yeniden.
Hemen eklemek isterim, bir üst mesajıma istinaden; bu sözler genel düşüncemdir, şahsınıza yazılmamıştır manas. "Sizi tanımayan kişiler" ise sanal dünyada ilişki kurulan insanlar değil, tam anlamıyla sizin ne istediğinizi bilebilecek kadar sizi tanımayan insanlar anlamındadır. Sanal ya da reel olarak ilişki kurulan kişileri ayırtetmiyorum.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Sil baştan kolaydır da önemli olan onarmaktır. Yaşadığın ilişkileri, kişileri, çevreni, kendini,..vs.
Kolaydır ama unutabileceksen.. Geçmişindeki çoğu şeyi terkedebileceksen kolaydır..

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Soruda;

Silmek sıfırlamak mı kolaydır yoksa onarmak mı ?
geçiyor Didem.

dideM' Alıntı:
Sil baştan kolaydır da önemli olan onarmaktır. Yaşadığın ilişkileri, kişileri, çevreni, kendini,..vs.
Kolaydır ama unutabileceksen.. Geçmişindeki çoğu şeyi terkedebileceksen kolaydır..
Bu yanıta göre, onarılacak olan nedir? Onaracaksak, silmeye gerek var mı?

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Tamam Didem, şimdi daha açıklayıcı oldu. Teşekkürler. :)

maxMESA' Alıntı:
Bence kimse geçmişini silemez, unutamaz, yaşamamış gibi davranamaz. İnsan beyni izin vermez bir kere.
Zaten konu bu Harun, geçmişe rağmen sil baştan kolay mı?

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Zynep' Alıntı:
Tamam Didem, şimdi daha açıklayıcı oldu. Teşekkürler. :)

maxMESA' Alıntı:
Bence kimse geçmişini silemez, unutamaz, yaşamamış gibi davranamaz. İnsan beyni izin vermez bir kere.
Zaten konu bu Harun, geçmişe rağmen sil baştan kolay mı?
Bence yapılabilir şeyler zor ya da kolay diye sınıflandırılır. Geçmişi silmek yapılamayacak birşey. Sadece yeni bir hayata başlanabilir belki. Ne demiş Sertap;

Bu sene iyi geçmedi söylemem lazım
Kader beni seçmedi ama görmemem lazım
Belki birden bire yeniden başlamam gerek
Eskiden taptığımı bugün taşlamam gerek

Yeni bir aşk yeni bir iş
Yine gülecek bir neden lazım
Yeni bir haber yeni bir kader
Bunlar için bana şans lazım

Yeni bir duruş yeni dokunuş
Tek tek keşfetmem lazım
Yeni bir hayat gerisi bayat
Kendime yeni bir ben lazım

Günler güzel geçmedi unutmam lazım
Asıp yüzümü kalmışım azcık kırtmam lazım
Hep içime atmışım anlatmam gerek
Hepsini bir kazana atıp toptan kaynatmam gerek

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Doğru.:)
Adımı atmak içinde geç kalamamam lazım... hatta! :)
Çünkü insan, ancak değiştirmek, değişmek istiyorsa, artık bulunduğu ortam kendisini tatmin eden bir ortam değildir, bu düşünceler sabitleşmeye başladıysa, değişim şart olmuş demektir.
Ben bunu yaptım!
Sildim, attım gerçekten.
Çok zor bir süreçti, çok yalnız kaldım, geçmiş öyle kolay unutulan bir şey değil, ve bazen o kadar duygusallık yaşıyor ki insan, saçmasapan bir obje bile o kadar çok anı getiriyor ki aklınıza, ağlayıveriyorsunuz; "Ben ne yaptım?" diye.
İşte o anları atlatabileceğinize inanıyorsanız, "yeni ben"i arayın.
Gerçekten kararlı ve gerçekten hazırsanız.

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
Hayata sil baştan başlamak mümkün değil siz başlamaya kalksanız gecmısın en acı verdıgı olay pat diye karsınıza çıkıyor hiç beklememişken davetsiz misafir misali. Sonra tam yaraları sardım oh be diyiyorsunuz yeni olumsuzluk yine kapınızı calımış.. Dünya yine durmuyor dönüyor..

Velhasıl beim için silbaştan başlamak olmasada kaldım yerden devam edebiliyorum hayata.. Yine dalalrım çiçek acıyor.

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Zynep' Alıntı:
Bu sorulara yanıt vereceğim de, sizin galiba bir güven sorununuz olmuş ve yaşama daralttığınız bir pencereden bakarken, bu pencerenin küçüklüğünden yakınarak, "ben haklıydım" mantığınıza bizlerden destek arar gibisiniz manas.
Bu soru altında kişiliğinizle ya da sorunlarınızla ilgili yorum yapmak asla istemem ama yorumlarınızı takiple ben bu görüşe vardım. Özür dilerim saygısızlığım için.

Şarkıları es geçiyorum.
Sil baştan mümkündür, eğer kendinizi iyi tanıyor ve ne istediğinizi biliyorsanız. Ama bir handikapı vardır; bazen çok güvendiğiniz kişiler bile yanınızda yer almayabilir, koşulsuz güveni tercih ederler. Siz sadece bir halkasınızdır suda, oysa onlar bütünleşince suyun tamamıdır, suyun kendisi olmasa bile!
Anlatabildim, anlaşılabildim umarım.

Ben güven sorunu yaşamadım zynep, belki hayatta aşırı güvenmenin getirdiği bedelleri ödedim. Koşulsuz güveni ve sevgiyi bilirim. Bunun için de pişman olmadım. Kendimi eleştirebilcek kadar güçlü ve geniş pencereden baktım hayata, çoğu zaman karşımdaki insanların yerine koyup kendimi suçladım eleştirdim, kapkara birisi bendeki küçük bir lekeye var dese bile ben kendi lekemle eksikliğimle uğraştım.
Ama sanal alem nasılsa kimse kimseyi tam olarak anlatamıyor anlayamıyor.
Burada ben kendi dar açımla haklılığımı size onaylatmak istedim bu hüküm çok keskin ve önyargılı olmuş, ama size bu izlenimi veren de yazdıklarım, siz de kendinize göre haklısınız.
Ben bu şarkıyı ve bu şarkının altında yeni başlangıçları silkinmeyi ve daha güçlü daha umutlu ayaklamyı severim.

son cümleniz "Ama sadece kendinize sorarak, sizi tanımayan kişilerden destek arayarak değil!"

Tabiiki başkasının sözüyle yada desteğiyle değil ama bazen sesli düşünmez miyiz, eğer yazılarımı takip ettiyseniz benim kendimle konuştuklarımı dillendirdiğimi görürsünüz bu da çok acımasızca olmuş ve uslup çok sert yine.
yine de ciddiye alarak yorum yazdığınız için teşekkürler.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
:) Sanırım ilk olarak bu yorumu yanıtlayarak acilen yanıtladınız manas.
Size diğer mesajları da okuyarak yanıt vermenizi önersem?
Teşekkürler.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Mizahı bile ciddiye alabilirim bu arada. :)
Aslında site genelinde size destek vermediğim konu yok diyebilirim ama sanırım bir şeyleri acıttım bu kez? Tekrar özür dilerim.
Çünkü niyetim acımasız olmak falan filan değil, izlediğim kadarıyla durumu sormaktı. Ne Msn kullanırım, ne de gereksiz durumlar dışında özel mesaj. Bende bu izlenimi yatamış olmanız doğaldır bu açıdan.
Kaldı ki, saygısızlık ettiğim için özür diledim.
Neyse... :)

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Okudum diğerlerini de ama bu ilk yorumda varılan yargılara itirazım var benim, sonra genelllediğiniz şeylere değil tabiiiki katıldığım noktalar var ama şahsıma dair açık net yorumlar var.
canımı yakmak değil zynep ben canım yandığında bunu çok açık yazıyorum da.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
manas' Alıntı:
Ama sanal alem nasılsa kimse kimseyi tam olarak anlatamıyor anlayamıyor.
Burada ben kendi dar açımla haklılığımı size onaylatmak istedim bu hüküm çok keskin ve önyargılı olmuş, ama size bu izlenimi veren de yazdıklarım, siz de kendinize göre haklısınız.
Ben bu şarkıyı ve bu şarkının altında yeni başlangıçları silkinmeyi ve daha güçlü daha umutlu ayaklamyı severim.

son cümleniz "Ama sadece kendinize sorarak, sizi tanımayan kişilerden destek arayarak değil!"

Tabiiki başkasının sözüyle yada desteğiyle değil ama bazen sesli düşünmez miyiz, eğer yazılarımı takip ettiyseniz benim kendimle konuştuklarımı dillendirdiğimi görürsünüz bu da çok acımasızca olmuş ve uslup çok sert yine.
yine de ciddiye alarak yorum yazdığınız için teşekkürler.
Sanal alem deyip geçmeyin, bu alemde tanınmazlık duygusuyla aslında "gerçektir" insanlar.
Sesli düşünürseniz, gelebilecek her yoruma açık olmalısınız manas.
Teşekkürler.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
manas' Alıntı:
Okudum diğerlerini de ama bu ilk yorumda varılan yargılara itirazım var benim, sonra genelllediğiniz şeylere değil tabiiiki katıldığım noktalar var ama şahsıma dair açık net yorumlar var.
canımı yakmak değil zynep ben canım yandığında bunu çok açık yazıyorum da.
Zaten itiraz hakkınız sizde saklıdır.
Sonuç olarak, diğer yazışmalarınızıda okuyorum ve burada yapılan her yorum, biraz da kişinin kendisini ifade etmesi olduğu gerçeğine dayanarak, ben de "sesli" düşündüm.