Şeytan tüm zamanların en korkunç filmi şeçildi...

• Konbuyu başlatan su perisi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Sinema kategorisinde su perisi tarafından oluşturulan Şeytan tüm zamanların en korkunç filmi şeçildi... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 10,691 kez görüntülenmiş, 34 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Sinema
Konu Başlığı Şeytan tüm zamanların en korkunç filmi şeçildi...
Konbuyu başlatan su perisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan MEDİHA
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0

İngiliz müzik şirketi HMV'nin internet sitesi "hmv.com", tüm zamanların en korkunç 5 filmini seçti. Araştırmaya göre  "The Exorcist" (Şeytan) tüm zamanların en korkutucu filmi seçildi. The Exorcist'in ardından Jack Nicholson'a şöhret kapısını açan 1980 yapımı ikinci, 1978 yapımı "Halloween" üçüncü oldu."The Shining"
Yönetmenliğini William Friedkin'in yaptığı 1973 yapımı "The Exorcist" (Şeytan) ‘korkunç' kategorisinde birinci oldu. Başrolünü Linda Blair'in oynadığı filmin çekimleri sırasında da ilginç olaylar meydana gelmişti. Filmin çekimleri sırasında 2 kere set yanmış, ışıkçı ve görüntü asistanı ölmüş, 3 tane figüran kalp krizi geçirmiş, başrol oyuncusu Regan'ı canlandıran Blair yataktan düşerek kolunu kırmış ve kostümler çalınmıştı.

1- THE EXORCIST -ŞEYTAN (1973)
Birbiri ardına korkunç sahnelerin yer aldığı ve William Friedkin'in hikayesinden çekilen, ve çekildiği zaman için yeni ve özel efektlerle çekilen film birinci sırada yer aldı. Daha sonra çekilen ve daha şiddetli ve kanlı olan filmlere rağmen "The Exorcist"in gücü çok daha büyük.

2- THE SHINING - CİNNET (1980)
Jack Nickolson başrolünü oynadığı filmde, Jack Torrance ailesiyle birlikte bir otelin kapıcılığını üstlenir, kendisinden önce otelin kapıcılığını üstlenen kişinin hayaletiyle karşılaşmasıyla birlikte delirmeye başlar. Kanlı ve şiddetli bir film olmamasına rağmen Stanley Kubrick, "The Shining"i tüm zamanların en korkunç filmlerinden birisi olmasını sağladı.

3- HALLOWEEN (1978)
John Carpenter'ın yönetmenliğini yaptığı filmde, bir doktor görev yaptığı hastaneden kaçan, psikoz etkisindeki ve kız kardeşini öldüren bir katili bulmaya çalışmaktadır. Başrolünü Jamie Lee Curtis'in üstlendiği Halloween'de filmin temposu, karakterlerin izleyiciler tarafından özümsenmesi için yavaş ilerlemekte, böylece şiddet sahneleri daha etkili hissedilmektedir.

4- A NIGHTMARE ON ELM STREET - ELM SOKAĞI KABUSU (1984)
Pek çok insan için Freddy Krueger'ın çirkin ve erimiş yüzü ve bıçaklı parmakları 1980'lerin en büyük fenomenlerinden birisi oldu. Wes Craven'ın yönettiği filmde, Freddy karakteri genel olarak kabusların bir ürünü, bir katilin hayaleti olarak karşımıza çıkıyor. Freddy'nin geri dönme sebebi ise kendisini yasal olamayan şekilde öldüren ailelerin çocuklarını öldürmek.

5- RING - HALKA (1998)
Japon filmi olan Ringu'da bir gazeteci, bir kişinin, gizemli bir video kasedi izlemesinden sonra bir hafta içinde ölmesiyle sonuçlanan olayı araştırır. Gore Verbinski, 2002 yılında filmin başrolünde Naomi Watts'ın oynadığı Amerikan versiyonunu çekmişti.

( KB)

C

ContaQ

Kullanıcı
18 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
www.turkcemiz.net
Bu filmi izlemiştim...Bence seçenler hristiyanlar olduğundan onların inançlarına göre korkutucu olabilir ama bu filmden cok daha korkutucu filmler var..

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
THE EXORCIST -ŞEYTAN (1973)
Çocukken izlediğimi hatırlıyorum ve çok etkilenmiştim.
İzlediğim en korkunç film,belkide yaşanmış olduğu için Teksas Cinayetleri

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Oldum olası Şeytan filmlerinden etkilenmemişimdir...
Sana hak veriyorum ContaQ daha korkunç filmler varken Şeytan!
İzlemeden yargılamakda istemiyorum ama yargıladım bir kere :)
İzledikden sonra bir kez daha yargılayabilirim,bir eşy kaybetmezya korkunçlugundan :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Yukardaki filmler içinden Halka dan çok etkilenmiştim,gündüz ve evde yanlız oldugum içinde kendimi şanşlı bile hissetmedim degil ama yinede evde tak başına olmakdan korkup filmin etkisinden kurtulmak için akşam ev kalabaklaşana kadar evide terk ettigimi hatırlayın ca ;D

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
maxMESA' Alıntı:
güzel liste ama benim için en tırsınç film " süt kardeşler "dir. Ordaki gulyabani den çok korkarım ben.
hahahahahahahhahah çok alemsin  :)

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
vah vah...senin durumun bendede kötüymüş arkadaşım :ahah

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kaç yaşındaydın gülyabaniyi izlediginde,çoçuklugunda ki geçirdigin travmanın sebebi o filmmiydi maxMESA  :D

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
bence film iyi gelmiş Haruna'a Superisi  :),okuduğum kadarıyla arkadaşın epey farklı yorumları var,demek ki Gulyabani iyi gelmiş :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
İzlediği yaşa baglı bence..Eskiden dogru dürüst korku filmimi vardı..
Olanlardan da etkilenmemek ne mümkün..
şimdi ki çoçuklar izlesin korkmazlar ki:)

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
korku filmlerini izlememeyi tercih ediyorum... :)
şeytanlı olanları ise hiç...
en son yıllar önce yedinci işaret diye bir film izlemiştim demi moore'un oynadığı hayatmın son korku filmiydi :)
gerilim derseniz severek izliyorum ama korku filmleri isim olarak bile hayatımda yok.. o kadar korkuyorum :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
BÖÖÖÖÖÖ  ;D

Şöyle çokdandır güzel bir korku filmi izlemedin yanarım yanarım da ona yanarım:)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Amanın, Şeytan'ın yerli versiyonu Kutsal Damacana (komedi filmi) yı izlerken bile nasıl korktum ben:(

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
:) psikolojimi hiiiiç bozamayacağım inan bana :)
evet zeynep inan bana bende korktum ve izlemedim... :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Benden çok yaşayacaksın Zynep,aklıma damacana geldikçe halen gülerim...Özellikle içine şeytan girmiş kızın adama (ismini hatırlayamadım) Dokunurken "bacım sen dokunuyorsunya,inan hiç zevk almıyorum dokunma" sahnesi hepsinden harikaydı,ev halkı olarak koptugumuz an o andı  :D

YA damacanadan nasıl korkarsın:) şaka yaptım de gülümseyelim:)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
crnkcclr' Alıntı:
:) psikolojimi hiiiiç bozamayacağım inan bana :)
evet zeynep inan bana bende korktum ve izlemedim... :)
AL BİRİ DAHA:)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Şeytan'la ilgilide bir anım var benim, hadi paylaşayım;

Sinemada izledim filmi, aslında izlemedim, gözlerimi sıkıca allerimle kapadım hep.:)
Bir ara açtım ve inanılmaz korkunç bir sahneymiş, refleksmi artık bilemeyeceğim ama kucağımdaki montu, "ayyy" diyerek, biraz oynattım ve önümdekinin kafasına çarptı! Delikanlının yerinden bir fırlaması vardı... :))