SEVGİLİSİNİN DUYGUSUZ OLDUĞUNDAN YAKINANLARA BİR HİKAYE

• Konbuyu başlatan Rables
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Edebiyat kategorisinde Rables tarafından oluşturulan SEVGİLİSİNİN DUYGUSUZ OLDUĞUNDAN YAKINANLARA BİR HİKAYE başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 9,375 kez görüntülenmiş, 32 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Edebiyat
Konu Başlığı SEVGİLİSİNİN DUYGUSUZ OLDUĞUNDAN YAKINANLARA BİR HİKAYE
Konbuyu başlatan Rables
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan serhatt
R

Rables

Kullanıcı
10 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Sabah uyandığında midesinde bir yanma hissetti.
Yanmanın nedeni aksam yedikleri değil,uyanır uyanmaz bugün
yapacaklarının aklına gelmesiydi. Bugün 2 yıldır götürmeye çalıştığı bir birlikteliği bitirecekti. Aslında bunu yapmakta geç bile kalmıştı. 
Bitmeli dedi içinden,her gün bu tatsız uyanış bitmeli.'Genç adam bunları düşünürken suratı şekilden sekile giriyordu. Süratle giyinerek dışarı çıktı. Bugüne kadar hiç bekletmemişti onu, simdi de bekletmemeliydi.
İstanbul, soğuk ve yağmurlu bir Nisan ayı yasıyordu. Genç adam gökyüzüne bakarak iç geçirdi; 'Bulutlar bizim yasayacaklarımızı biliyor. onlar bile ağlıyor halimize...'

BULUSMA VAKTI... Artık Kadıköy iskelesindeydi.
Birkaç dakikalık beklemeden sonra karsıdan kız arkadaşının geldiğini gördü. Simdi midesindeki ağrı daha da artmıştı. Beşiktaş'a geçtiler. Yolculu sırasında hiç konuşmadılar.
Genç kız,sevgilisinin bu durgunluğuna anlam verememişti.  Nereden bilecekti bugün ayrılık çanlarının çalacağını... Beşiktaş'a geldiklerinde bir cafe de oturdular.

Genç kız anlamıştı sevgilisinin kendisine bir şey söylemek istediğini. 'Bana bir şey mi söylemek istiyorsun' diye sordu. Genç adam gözlerini kaçırarak 'Evet' dedi. Genç kız heyecanlanmıştı, biraz da sinirlenerek 'Söylesene, ne diye bekliyorsun' dedi. Genç adam içini çektikten sonra 'Sence biz nereye kadar gideceğiz?' diye sordu. Genç
kız, 'Bunu sorma gereğini niye duydun?' diye yanıt verdi. Genç adam söze başladı...

''Birkaç ay önce aksam 23:00 civarında sana telefon açıp senin için yazdığım şiiri okumak istemiştim. Sen bana 'Sırası mi simdi canim yaa, isin gücün yok mu?' demiştin.
Biliyor musun o an nakavt olan bir kötüsör gibi hissettim kendimi.  Özür dileyip telefonu kapatmıştım. Daha sonra da bu şiiri benden hiç istememiştin.
Geçenlerde hasta olup yataklara düştüğümde arkadaşlarımla birlikte sen de gelmiş, Meralin 'Sen şanslısın, sevgilin sana bakar' sözüne'İşim yok da sana mi bakacağım, annen baksın' demiştin. 
Hatırladın mı?'' DUYGUSALLIGI SEVMEM... Genç kız,
'Biliyorsun ben duygusallığı sevmiyorum. Hem hasta bakici gibi göründüğümü de kimse söyleyemez' diye yanıtladı. Genç adam güldü, 'Evet canim haklisin. Zaten olmak istesen de bu kalbi taşıdığın sürece hasta bakici, hemşire falan olamazsın. ' Genç adam devam etti...
'Bana şimdiye kadar kaç kere sabahın erken saatlerinde güzel sözcüklerden oluşan bir mesaj çektin? Hiç... Hatta günün hiçbir saatinde çekmedin.Duygusallığı sevmeyebilirsin. Ama sen seni seven insanları da mutlu etmeyi sevmiyorsun. Halbuki ben senin tam tersine kendimden çok insanları mutlu etmeyi seviyorum. Seni tanıdığımdan beri her sabah, her aksam her gece yani seni andığım her saat tatlı bir mesajım vardı senin için
biliyor musun? Seninle ben AKLA KARA gibiyiz. ' Genç kız anlamıştı, 'Yani ne istiyorsun benden sair olmamı mı?
Genç adam tekrar gülümsedi içinden. Dün gece verdiği ayrılık kararının ne kadar doğru olduğunu düşündü. 'Hayır' dedi, 'Sair olmanı istemiyorum. BİZ AYRILMALIYIZ. Ayrılırsak ikimiz için de en hayırlısı olacak.' Genç kız şaşırmıştı, 'Neden ama? Ben seni  seviyorum. Senin de beni sevdiğini
sanıyordum.'Genç adam iç çekerek 'Hayır canim, sen beni sevdiğini sanıyorsun. Eğer beni sevseydin simdi başka şeyler konuşuyor olurduk' dedi. Genç kızın gözleri yaşarmıştı. Genç adam cebinden çıkarttığı mendili uzattı, genç kız gözyaşlarını silerek 'Sen bilirsin, umarım beni
bir başkası için bırakmıyorsundur...' dedi. Genç adam 'Nasıl böyle bir şey düşünürsün, senden başka kimse olmadı ve
uzun zaman da olacağını sanmıyorum'yanıtını verdi.
Genç adam ve genç kız iki sevgili olarak oturdukları masada Artık iki yabancıydılar. Birkaç dakika sessizce oturduktan sonra Genç kız, 'Kalkalım istersen' dedi. Genç adam 'Ben biraz daha burada kalmak istiyorum, istersen sen kalkabilirsin' diye yanıtladı. Genç kız 'Tamam o zaman sana mutluluklar dilerim' diyerek elini uzattı. Genç kızın sesi ve eli titriyordu. Genç adam 'İstersen arkadaş kalabiliriz'dedi ve birbirlerine son kez sarıldılar.  'BEN DOGRU YAPTIM..." Genç adam doğru yaptığına inanıyordu. Eve döndüğünde yürümekten bitap bir haldeydi. Odasına girdi. Gece bitmek bilmiyordu.
Sabah erken kalkıp ise gidecekti, uyumalıydı. Birkaç saat sonra uykuya dalmayı başardı. Sabah 7'de saatin ziliyle uyandı. Evden çıkacağı zaman cep telefonuna baktı, mesaj ve 10 cevapsız arama vardı.Yorgun olduğu için  Duymamıştı telefonun sesini. Aramalar ve mesaj sevgilisindendi.
Heyecanla mesajı açtı, şunlar yazıyordu:

SADECE

ONLARI SEVMEYI SEVDIM, HEPSINI ONLARSIZ YASADIM DA, BIR SENI SENSIZ YASAYAMIYORUM, BU ASKI TEK KALPTE
TASIYAMIYORUM,SANA YEMIN GÜZEL GÖZLÜM, BIR TEK SENI SEVDIM,VE SENI SEVEREK ÖLECEGIM, ELVEDA BIRTANEM...

Genç adam şaşırmıştı. Onu tanıdığı günden beri ilk defa şiir alıyordu ve üstelik sabahınbesinde yazmıştı. Heyecanla onu aradı, telefonu Yabancı bir ses açtı. Genç adam''Nalan' la görüşebilir miyim?''Dedi. Ama karşısındaki ağlıyordu, hıçkıra hıçkıra hem de... 'Ben onun annesiyim
yarum, kızım bu sabah intihar etti. Gece sabaha kadar birilerini arayıp durdu.
Sabah odasının ışığını sönmemiş görünce girdim. yarum kendini asmıştı....' YIGILIP KALDI...Genç adam beyninden vurulmuşa döndü. Bir gün önceki mide ağrısının İki katini çekiyordu Olduğu yerde yığılıp kaldı... Birkaç ay sonra iki doktor konuşuyordu hastanede.
Doktorlardan biri diğerine karsıdaki hastanın durumunu soruyordu. Doktor yanıt verdi...'Haaa o mu? Üç ay önce getirdiler. Kendisi yüzünden bir kız intihar etmiş.
O günden sonra cep telefonunu elinden hiç bırakmamış. Devamlı bir şeyler yazıp birine yolluyor. Geçenlerde merak ettim.O uyurken gönderdiği numarayı aradım.Numara 3 ay önce iptal edilmiş.Gelen mesajlarda bir
şiir var.Bu adam duygusal mi bilmem ama benim anladığım Kadarıyla şiiri yazan çok duygusal biriymiş...

ÇEVRENIZDEKİ İNSANLARIN NE HİSSETTİĞİ YA DA NE
DÜŞÜNDÜĞÜN DEN O KADAR EMİN OLMAYIN, BAZEN BİR KALBİN, İÇİNDE
NELER SAKLADIĞINI ÖĞRENDİĞİNİZDE HERSEY İÇİN ÇOK GEÇ
OLABİLİR..."

R

Rables

Kullanıcı
10 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Okurken gözlerim yaşarmıştı. Biraz uzun ama okunmaya değer olarak gördüm.  :'(  :'(  :'( 

G

greenhome

Kullanıcı
6 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
belki tuaf ama öylece kaldım yorum yok paylaşımın için teşekkürler :-X

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Evet cok güzel bir paylaşımdı ,etkilendim :-[ Teşekkürler Rables'cim.

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
teşekkrler.. :'(

N

n_i_s_a

bu yazıyı daha öncede okumuştum ve mahvolmuştum.. :'(  :'(

K

Kardelen

ilk defa okuyorum yorum yapamayacak kadar kötü oldum ama çok güzel tşk ederim ve şunu diyebilirm sadece herkes bi yürek taşıyo önyargılı olmadan daha hoşgörülü ve şans vererek ilerlemeliyiz siz çok sevdiğinizi düşünürsünüz karşınızdaki sevmiyor dersiniz ama belki karşınızdaki sizi daha çok seviyordur bilemezsiniz ....bu yüzden herkesee hak ettiği değeri ve sevgiyi vermeye çalışalım...

F

fıstık

ÇEVRENIZDEKİ İNSANLARIN NE HİSSETTİĞİ YA DA NE
DÜŞÜNDÜĞÜN DEN O KADAR EMİN OLMAYIN, BAZEN BİR KALBİN, İÇİNDE
NELER SAKLADIĞINI ÖĞRENDİĞİNİZDE HERSEY İÇİN ÇOK GEÇ
OLABİLİR..."

:'( emin olunacak en son şeylerden biri de karşımızdakinin düşüncesi olsa gerek... en duygusuz gördüklerimizin içinde ne fırtınalar koptuğunu, dilinden sevda sözlerini düşürmeyenlerin sevdaya lanet okutturacak insanlar olmadığını nerden bilebiliriz ki???  bu nedenle kardeleninde dediği gibi herkese hakkettiği değeri vermeliyiz ... ne bir eksik, ne bir fazla... 
teşekkürler rables

B

berrak

Kullanıcı
28 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
pembe...
çok etkilendim paylaşımın için çok teşekkürler .... :'( bazen hepimizin yaptığıda bu değilmidir yanii karşımızdaki insanların neler hissettiğinin muhasebesini hemen bi çırpıda çıkarıveririz...

T

tnctrkcell

Hiç bir şey göründüğü gibi değildir...Ama ben kesinlikle insanın içinden o an ne geçiyorsa hiç vakit kaybetmeden aklından geçirdiği şeyi yapması taraftarıyım.zira bir daha yapma şansı olmyacak....keşke kız düşüncelerini çocuğa iş işten geçmeden ifade edebilseydi gibi bir cümleyle bitirmeyi istemezdim mesela...   :'(

S

serpilk79

Kullanıcı
1 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
www.serpil.info
:'( Çok güzel bir yazı paylaşımın için teşkkürler. hepimiz aynı aşamalardan geçtik. hikayenin  bir parçasında kendimizi bulduk . ellerine sağlık

Y

yarence

Kullanıcı
28 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
çok etkilendim.gerçekten söyleyecek bişi bulamıyorum.paylaşım için teşekkürler :'(

S

suda

Kullanıcı
20 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
Mutsuz sonlar beni hep etkilemiştir ama keşke kavğa etselerdi de böyle sonlanmasaydı.Ellerine sağlık.

gülsümaltındiş

gülsümaltındiş

Kullanıcı
20 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
bende bu yazıyı daha önceden okumuştum
ama ilk kez okuyomuşum hissini yine verdi bana  :'(
tşkler