SESSIZ CIGLIK

• Konbuyu başlatan Lal-Mim
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Edebiyat kategorisinde Lal-Mim tarafından oluşturulan SESSIZ CIGLIK başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,359 kez görüntülenmiş, 12 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Edebiyat
Konu Başlığı SESSIZ CIGLIK
Konbuyu başlatan Lal-Mim
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ibrahimgemlik
L

Lal-Mim

Kullanıcı
21 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara / Şanlıurfa
SESSIZ CIGLIK

Ne kadar zaman gecti ustunden son sohbetimizin, oyle karmasik ki dusunce sagnagim; zamani kestiremeden geciyor yasam. Seni sevmek basima gelen en guzel sey; belki de en cok bunu dusunuyorum. Iyi bir secim yapmanin gururunu duymak icin mi bu tekrarim, yoksa seni sevmeleri kendi sesimde ve kendi dusuncelerimde bir kez daha hissetmek icin mi, bilemiyorum.

Seni sevmeye ve sevilmeye hep ac kaldim. Senin beni seni sevdigim kadar sevmemen bile umrumda olmadi. Ben hep ac kalsam da sevda denen denizde bogulmaya; seni sevmenin mutlulugunu ve sansini hic bir seye degismek istemedim.

Simdi senden uzaklarda oyle derin ki ozlemim, sessiz cigliklar savuruyorum gecenin kalbine. Yalniz oldugum icin degil, bir kadin tenini ozledigim icin degil, ama sadece seni sevdigim icin bunca huznum ve bunca kavusma arzum.

Bilsen arayislarimin derininde hep sen varsin. Yasanabilen ve paylasilabilen arzunun yetersizligi beni savuran dort yone, yedi iklime ve sonsuz mevsimlere. Hic bir seyi senin yerine koyamamak bile sevdanin bir baska sevinc parcasi. Kaderimin seni sevmeye ama herseye ragmen sevmeye yonelik olmasi ne guzel bir seruven, ne buyuk bir lutuf. Yaradani bu denli sevmemin altinda bile iste bu yolculuk yatiyor.

Simdi sen mutluysan mutlu oluyorsam ve sen huzunluysen ben huzne boguluyorsam; iste ask budur diyebiliyorum. Ask sensin, sende yasayabilme umudunu buyuttugum her an ve her heyecan ask adi altinda senin varliginda anlamlaniyor.

Sana kizginligimin, sana ofkemin altinda bile seni yeterince mutlu edememe ihtimalinin butun alt sebepleri yatiyorsa, ustelik seni huzun icinde gormekten korkuyorsam bu denli; isminle sekillenen arzu kaosunun beni ne denli algi bilgesi yapmasi sasirtici gelmiyor bana. Cunku ben, en cok seni anlayabilme cabalari icinde ilahi zeka nehrinden avuc avuc farkedisler yukleniyorum.

Beni sevdigini soyledigin her an sonsuz sevincimin atesi yeniden yakiliyor. Beni sevdigini soyledigin her an artik o anin bana yetmeyecegini anladigim ve sana yonelen bakislarimda senin bile anlayamadigin o derin ask ve derin umudu daha da buyuttugum ve beni daha cok sevmeye yoneltmeye calistigim yeni zamanlar yaratiyorum.

Seni sevdigimi soyledigim butun tumceleri geciver bir kalemde. Her ask sozcugunu unutmaya calis. Sessiz cigliklarimi duymaya calis. Oyle urperecek ki ruhun, senin bana duydugun duygunun ask oldugunu soylemeye utanacaksin. Belki de benim tarafimdan sevilmeye yonelik duydugun o sevince yeni bir bakis yaratabileceksin. Seni sevdigimi sandigin o anlamlarin sessiz cigliklarimin icinde var olan duygu firtinalari yaninda kucuk birer esinti oldugunu anlayacaksin.

Sevdayla buyumeni istiyorum. Sevdayi o bilinen zitliklar icinde degil, ama benim sana yonelen sevdamin karsisinda senin beni sevmelerinin yetersiz kalislari icinde farkedislerle ogren istiyorum. Hayir sevdasiz kalarak o mutsuzlugu ve acligi yasayarak ogrenmene yuregim dayanmaz. Senden gelecek yetersiz aska bile raziyim. Sen ve ben degisik zeminlerde buyuyoruz iste.

Sen saclarimi oksa, ve mutlu olabilecegim seyleri yapmaya calisarak sevmeye devam et beni. Ben bunlarin ask icin yetersiz oldugunu sana yonelen duygularimin sinirsizliginda ogretecegim.

Sohbet et benimle. Ama ogrenmeye calisarak, anlamaya ve anlatmaya calisarak sohbet et. Iste askin en saf hallerinden biri budur. Haydi arkamda durma. Hatta yanibasimda yuruyebilmeyi bile yetersiz say. Onume gec ve sonra elini uzatarak beni yanina almaya calis. Iste askin diger bir saf hali de budur. Buyurken, yukselirken, ve sonsuzca gidebilecekken durabilmek ve sevdigini beklemek… ve sevdiginle yeniden beraberce yuruyebilmek. Bu zaman kaybetmek degil, ama zamani yeniden yaratmaktir. Zamani yeniden yaratabilmeyi gorebiliyor musun: iste benim seni nasil sevdigimi gorebileceksindir demektir. Ben bekliyorum seni… cunku sana asigim.

Beni bir an once anlayabilmeni cok isterdim. Aslinda seni severken beni anlayabilmeni beklemek de askin bir baska saf halidir. Aski; beklentisizlik icinde, anlamlar buyuterek yasamaya calisirken, bunu soyleyememe celiskisi icindeki bekleyisi sarmalayan derin bir umut hali; evet ask sanirim boyle bir sey.

Su anda gecenin ikisi. Seni ne kadar sevdigimi sigdirdigim nice sessiz ciglik yaratiyor hasret icinde yanan ruhum. Sessiz ciglik; evet askin en derin hali bu sevgili. Seni sevdigim anlamlarin en derini ve en uzaga duyulabilen haykirisi…

Senai Demirci

H

hayal_12

Güzel bir yazı.. Yanmış bir yüreğe delalet ediyor.. Aşk ne çok yürek yakıyor ya.. Sanırım sussam iyi olacak..  :-X

N

n_i_s_a

Senaşksın...Sen hem hayal, hem gerçeksin. Hem ırak, hem yakınsın. Bazan güneş kadar yakıcı, bazan sularca serinsin. Bizi yücelten büyütensin. Senateşsin...Sen her şeyi arıtır, temizlersin. Sen suların bile susadığı susun;hiç bitmez serinliksin, hiç bilinmez derinliksin.

Biz insanları,hayatın kalbine çeken güç sensin. Dağları deldiren sen, çölleri geçiren sen, dağları ovaları aşıran yine sen. Rabb'imizin ruhumuza üfürdüğü musikisin. Ruhumuz seninle buldu ahengini. Bilemedik. Anlayamadık.

Bizi affet ey aşk... Öyle kaybettikseni ki kaybettiğimizi bile bilemedik. Affet bizi ey aşk...(senai demirci nin bir yazısından alıntı..)

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Bizi affet ey aşk... Öyle kaybettikseni ki kaybettiğimizi bile bilemedik. Affet bizi ey aşk...(senai demirci nin bir yazısından alıntı..)
Çok doğru demiş kaybettik gerçekten artık yok :-[ 

N

n_i_s_a

Aşksızların dünyasında yalnız kaldın ey aşk... Seni kaldıracak, sana kanacak bir dünya varmı dersin? Giderken bize bir esinti bırak da öyle git. Kanayan ruhumuza belki merhem olursun. Mecnûn'un çölünden, Ferhat'ın dağından, Kerem'in külünden nevarsa al götür ey aşk. Ta ki bu hasret biz  aşksızların, aşkı unutmuşların yüreğini tutuştursun. (s.demirci)

B

berrak

Kullanıcı
28 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
pembe...
çok güzeldi bizimle paylaşmana sevindim... :-*

F

fıstık

Su anda gecenin ikisi. Seni ne kadar sevdigimi sigdirdigim nice sessiz ciglik yaratiyor hasret icinde yanan ruhum. Sessiz ciglik; evet askin en derin hali bu sevgili. Seni sevdigim anlamlarin en derini ve en uzaga duyulabilen haykirisi…
bugün benim konuşmama gerek kalmayan ruhumun fotokopisi yazılardan ikincisi... çok güzel olduğunu söylememe gerek yok sanırım... paylaştığın için çok teşekkürler... yazarınıda biliyor isen yazarsan sevinirim...

F

fıstık

n_i_s_a' Alıntı:
Aşksızların dünyasında yalnız kaldın ey aşk... Seni kaldıracak, sana kanacak bir dünya varmı dersin? Giderken bize bir esinti bırak da öyle git. Kanayan ruhumuza belki merhem olursun. Mecnûn'un çölünden, Ferhat'ın dağından, Kerem'in külünden nevarsa al götür ey aşk. Ta ki bu hasret biz  aşksızların, aşkı unutmuşların yüreğini tutuştursun. (s.demirci)
Senai Demirci'nin bu güzel satırlarını paylaştığın için sende sağol nisacım  :)

B

blt.cemile

Kullanıcı
11 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Simdi sen mutluysan mutlu oluyorsam ve sen huzunluysen ben huzne boguluyorsam; iste ask budur diyebiliyorum. Ask sensin, sende yasayabilme umudunu buyuttugum her an ve her heyecan ask adi altinda senin varliginda anlamlaniyor.

Çok güzel
Teşekkürler :)