Serdar Keskin kimdir?

  • Konbuyu başlatan KARASU
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Sanat kategorisinde KARASU tarafından oluşturulan Serdar Keskin kimdir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,103 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Sanat
Konu Başlığı Serdar Keskin kimdir?
Konbuyu başlatan KARASU
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan KARASU
K

KARASU

Kullanıcı
12 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
aydın
1967 yılında Mersin’in Anamur ilçesinde doğdu. 1973 yılında Finike Halk Eğitim Merkezi’nde iki sene mandolin eğitimi aldı.Ortaokul yıllarında müzik derslerinde bağlama çalmayı öğrendi.

1985 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ne girdi..Grubun ilk albümü olan ‘Sıyrılıp Gelen’in yayınlanmasından hemen sonra 1987 yılında Grup Yorum kadrosuna dahil oldu.1988 ‘de yayınlanan ‘Berivan- Haziranda Ölmek Zor’, 1989’da ‘Türkülerle Grup Yorum’,1990 yılında ‘Gün Gelir-Cemo’ albümlerinde gitarda ve vokalde yeralır.

Gruptan ayrıldıktan bir sure sonra 1992 yılında Grup Yorum’un eski üyelerinden Metin Kahraman ve Gülbahar Uluer ile yolları yeniden kesişir. Gülbahar’ın ‘Seher Yeli-Desmal’ albümünü hep beraber gerçekleştirirler.1993’de Gülbahar’ın ikinci albümü’Dönülmeyen Gitmeler’ isimli projesinde yeralır. 1994 yılında ‘Deniz Koydum Adını’ albümünde Metin- Kemal Kahraman ile başlayan yol arkadaşlığı günümüze kadar sürmektedir. Bu süreç içerisinde 1998’de ilk solo albümü ‘Iraksamalar’ ı , 2003 yılında da ikinci solo albümü ‘Leyl’ I yayınlayan müzisyen üçüncü albümünün hazırlıklarını sürdürmektedir. Ayrıca 2003 yılında müzisyen Mehmet Atlı’nın ‘Jahr’ isimli albümünün düzenleme ve kayıtlarında da yeralmıştır. Müzisyen ayrıca Zeki Demirkubuz’ün ‘C Blok’ isimli filminin müziklerine de imzasını atmıştır. 1995-1996 yıllarında İrlandalı ‘Kelt müziği’ yapan grup ‘Earth Union’ ile konser çalışmalarında yeraldı. 1997 yılında Ada Müzik tarafından birçok müzisyeni biraraya getiren ‘Kent Ozanları’ isimli projede ‘Vize ‘ isimli şarkısıyla yeraldı. (alıntı)
 
Üst