Semaver Kumpanya’dan yeni oyun: Metot

• Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Tiyatro kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Semaver Kumpanya’dan yeni oyun: Metot başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,656 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Tiyatro
Konu Başlığı Semaver Kumpanya’dan yeni oyun: Metot
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan grace
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com

Şimdiye kadar Semaver Kumpanya’da seyrettiğim hiçbir oyun beni hayal kırıklığına uğratmadı. Hatta Titus Andronicus oyununda tiyatroya küsmüş bir arkadaşımı koltuğa çivilemişliğim ve “bu tiyatronun bütün oyunlarına gelelim,” sözünü almışlığım vardır.

Semaver Kumpanya’nın çok özel bir ekip olduğunu düşünüyorum.

Bu sene İsmail Dümbüllü Ödülü’ne layık görülen Serhan Keskin (Leyla ile Mecnun’un da İsmail Abi’si) çok beğendiğim bir oyunu -Metot’u- yönetmiş.

İspanyol oyun yazarı Jordi Galceran’ın yazdığı ve orijinal adı El Metodo olan oyun 2005 yılında sinemaya uyarlanmıştı.

Yönetmeni: Marcelo Pineyro.

Kapitalist düzeni kıyasıya eleştiren ve günümüzün acımasız iş dünyasını etkileyici bir dille perdeye taşıyan film, tek mekanda geçmesine rağmen su gibi akıp gitmişti. Tek solukta izlenmişti.

Goya ödüllü filme hayran kalmıştım. Oyunu keşfetmem de film sayesinde olmuştu.

Oyunun texti ve filmin senaryosu arasında farklılıklar var. Metin, yönetmene ve oyunculara çok alan tanıyan bir yapıya sahip olduğundan Serhan Keskin’in yorumunu merakla bekliyorum.

G

grace

Kullanıcı
8 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Verilen emeklere değen ve bol alkışlı güzel bir oyun olmasını dilerim.