SECRET KİTABI NEKADAR DOĞRU?

• Konbuyu başlatan Murky
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde En Son Okuduğum Kitap kategorisinde Murky tarafından oluşturulan SECRET KİTABI NEKADAR DOĞRU? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 34,278 kez görüntülenmiş, 48 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı En Son Okuduğum Kitap
Konu Başlığı SECRET KİTABI NEKADAR DOĞRU?
Konbuyu başlatan Murky
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan siberhaydut
M

Murky

Kullanıcı
19 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Bu kitapta kazanmak istediğin şeyi zaten kazanmış gibi davran diyor.Sizce bu nekadar doğru. Mesela adam çok para kazanmak istiyor. Bi kaç gün sonra posta kutusuna bakıyor ve 10000$ buluyor. Başka bir adam da evlenmek istiyor yemek masasına 2 tabak koyuyor, gardurobunda yer açıyor ve aradığı kişiyi buluyor. Bunu nasıl başarabiliyor? Aranızda bu yolla başarıya ulaşanlar varmı? Yorumlarınızı bekliyorum

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Benim bi arkadaşım da bu kitap vardı bi gün okula getirdi herkes gerçekleşmesi için içlernden birşeyler söylediler kimi doğru kimi değil dedi ben de merak ettim ve baktım  umdugum olmadı ??? :eek:

D

demir170

Kullanıcı
3 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Kitabı okurken nasıl yorumladığını bilmiyorum ama saygı duyarım...
sadeece arkadaşım sana şuunu belirtebilirimki...
sen kitaba başlarken anlamak istemeyerek başlamışsın...
ne işle uğraşıyorsun bilmiyorum ama yaşamanın ve başarmanın kuralları vardır...
mesela sahip olduğun bir şeye ulaşmayı düşündüğünde çok kolay gelecektir...
ama istediğine ulaşmak o kadar zordurki bırak zorluğu imkansız gelir hatta öyle değilmi...
bu kitabı savunmuyorum ama kkitabada haksızlık etme derim...
kitap okuyucularına derki...
pozitif düşünce ile kendini odakla ve iste isteklerin bir emir olsunki gerçekleşmesi için ilk adımı at...
kazanmada ilk kural....
hayal etmek başarmanın ilk adımıdır...
kitap çok yarrlı kitap ta olanları kendine yorummla...
ben yıllarca hayalini kurduğum insanla 4 yıl sonra beraberliğe kavuştuk ve mutlu bir hayatım var...
anlatacağım...
Çekim yasası insanı olumlu düşüncelere iter ve pozitif kararlar vermesini sasğlar...
umarım kafanı karıştırmamışımdır...

M

Murky

Kullanıcı
19 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
Çok saol. Kafamı karıştırmak yerine kafamdaki karışıklığı düzelttin. Aslında ben düşüncelerimizin çekim gücüne inanıyorum ama galiba negatifi çekiyorum  :-\

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bu konuda Yılmaz Erdoğan'ın yorumunu paylaşmak isterim sizlerle;

"İki kişinin bildiği sır değildir! Eee bu kitabın market raflarında bile yer aldığını düşünürsek... sizce nasıl bir "sır" bu?"

D

demir170

Kullanıcı
3 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
arkadaşım murky...
öncelikle kendim olarak bu iş üzerinde uzun zamandır araştırmalar yapıyorum...
ve bayağı bir kaynağım olduğundan dolayı çekim gücü diye bir şey kesinlikle var...
var diyorum çünkü insanlar olumlu düşünürse olumlu olur...
negatif düşünler üzerine odaklandığında olayın pozitif yönünü düşün...
farzı misal olarak...
bu testi kendinde bir dene...
karnın çok aç ve açlığını bastıramıyorsun...
yemek yiyerek açlığını yok etmek istiyorsun ama bir yandan da yemek için paran yok
şunu dene...
o anda
sessiz bir ortama geç ve kendine şunları yüksek sesle söyle...
10 dakika önce tıka basa yemek yedim biraz daha yersem midem şişecek ve benim karnım tok...
şimdi bunları eritmek için ne yapabilirim...
koşmayımı düşünsem...
bunları bir dene illa bunu yapman gerekmez...
olumsuzlukları olumlu pozitifliklerle ekarte edebilirsin...
sevgilerle...

D

demir170

Kullanıcı
3 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
secret (sır) düşünülen sır değildir..
düşünce ilimi üzerine başarıya ulaşmış insanların nasıl düşüncelerle nasıl çekim yasasını kullanarak yapmış olduklarını anlatan bir kitap...
bu bir eleştiri değildir...

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
bu kitabın anlatımı cok sıkıcı ben bu yüzden hiç severek okumadım ama içerk olarak gayet güzel ve gercek ;) ;)

I

ilkay_

Kullanıcı
12 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
ordu
arkadasım o kitabı okudu ve bizi çarptı:)

D

demir170

Kullanıcı
3 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
arkadaşın o kitabı okuyarak sizi nasıl çarptı anlayamadım...
sanırım pozitif düşünleri kendine empoze ederek bir felsefe ortamı oluşturup size garip geldi...
bunu bir çok kişide gördüm...
yanılmıyorsam arkadaşınızda da bu şekilde değişiklikler oldu...

N

Nbtet

Kullanıcı
4 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
Okuduğum en saçma kitaptı.Kitap resmen tembelliğe teşvik ediyor.

D

demir170

Kullanıcı
3 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Arkadaşım o kitap derki...
düşüneceksen pozitif düşün...
negatif değil...
sana sadece düşünerek parayı çekersin demiyor...

longcoming

longcoming

Kullanıcı
10 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
Peki bu kitabın öğrettikleri Kişisel Gelişim Dünyası için yabancı kavramlar mı acaba?Başarıya ulaşmak isteyen herkes eline bir kalem kağıt alıp hedef belirlemek gerektiğini(Dikkat ederseniz zaten burada birşeyleri kendimize çekiyoruz) bilir.
Bu kitabın öğrettiklerini Mevlana yüzyıllar öncesinde anlatmıştı eserlerinde.
Mesnevi adlı eseri okumuştum ve orada elbette evrende herşeyin kendine benzerini çektiğini anlatıyordu Hz. Mevlana.
Varlığın düşünceden ibaret,gerisi etle kemik.
Gülü düşünürsen gülden olursun,
Dikeni düşünürsen dikenden.
Bu sözler daha yüzyıllar öncesinden Pozitif Düşüncenin önemine değinmiştir zaten.
Kısaca demek istediğim bu kitap yeni birşeyler vermiyor okuyucuya.Sadece bilinen konuları Poliyannacı bir üslupla anlatıyor.Unutmamak gerekir ki;hiçbir bilgi ya da teknik,kitap insanlara "Sihirli bir değnek" vermez.
Eğer bu poliyannacı kitaplar bize gerçekten vadettikleri şeyleri verseydi,eminim ki bunların yenisi de çıkmazdı.
Sanırım sorun da kişisel gelişimi sihirli bir değnek olarak gören kitaplarda çıkıyor.(%100 düşünce gücü,Sınırsız güç,Secret falan filan)
Unutmamak gerekir ki güya insanlara umut vaadeden bu kitapların yazarları kendilerinin uygulayamadıkları yöntemleri anlatan kitapları satarak servetlerine servet katmışlardır.
O yüzden Kişisel Gelişim kategorisinde hiç de azımsanmayacak sayıda kitap okumuş biri olarak arkadaşlara "Süreçleri" dikkate almayan kitapları okurken kitabı süzgeçten geçirmelerini,ve hiç olmayacak ütopya konularını dikkate almamalarını öneriyorum.
Bu söyeldiklerim bu kitapların tamamıyla yararsız olduğunu göstermez,fakat kitabın kendisi de asla insanlar için sihirli bir değnek olamaz.
Bu arada yaptığım bu eleştiri,sadece süreçleri dikkate almayan bu Poliyannacı kitaplaradır,Özenle hazırlanmış çok güzel kitaplar vardır ve sözüm onlar için meclisten dışarıdır.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Bazı adlandırdığımız kelimelerin bir çok anlamları vardır her dilde.
Bunlardan bir tanesi de mistik etkenli kelimeler.
Ve her bir bilgi aktarılırken farklı yollardan aktarılır ama varılmak istenen yol aynıdır.Tıpkı Secret kitabında da olduğu gibi.

Çekim Yasası,Pozitif Düşünce,100% Düşünce Gücü,Secret....hepsinde bahsedilen şey aynı ; nasıl düşünürseniz (yada nasıl isterseniz) o şekilde yaşarsınız...

Bunu hayatımda denemiş biri olarak ve uygulamaya devam eden,araştıran ,okuyan biri olarak elbette her düşündüğüm olmadı buda hayatın bir cilvesi bence :)
Sonuçta her düşündüğümün gerçekleşmesi kendi adıma mümkün olmaz çünkü gün içinde bazen o kadar çok şey geçiyor ki içimden ve aklımdan :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ne derseniz deyin,secreti bende okudum, ve bilmediğim bir sır olmadığınıda keşfettim...
Pozitif düşünce gücü ile olumsuzlukları olumluga çevirmeye yaragan bir güç olduğunu bire bir gördüm yaşadım,hissettim..
HZ.Mevlanadan tut bir sürü bilim admına kadar uzanan bir doğrultuda, olumlu düşünerek neleri başardıklarını okudum...Başarılı insanlarının hayat hikayelerinide okuduğumuzda, açık bir şekilde bu çekim yasasını kendilerine doğru çekecek gücü keşfettiklerini görüyoruz...Doğru kelimeleri ve hedefimizi belirleyelim ve görelim neler olduğunu...

Ayrıca belirtmek isterim,bu kitabı ve teknikleri uyğulamadan önce, secret yaparak hayatımda imkansız bir olayı çekim yasasının bana doğru işleyerek ve her imkansızlığı engeli önümden kaldırıp,isteğimi gerçekleştirdiğini gördükden sonra,daha çok inanır ve düşünce yapımda köklü değişiklikler yaptığımı belirtmek isterim... :)

D

demir170

Kullanıcı
3 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
su perisi arkadaşıma katılıyorum...
bu kitabın içeriğindekileri bir hikaye olarak görür bir masal olarak algıladığınızda eline sadece bu geçer...
bu kitap bir saçmalık diye bir düşünce içinde olunmanın yanında
tamamen düşünceniz olumlu yönde kullandığınızda değişimi göreceksiniz...
olumlu düşündüğünüzde olumsuzluklar devamlı karşınıza çıkacak ve olumlu olayların aksine bunu yapınca karşıma bunlar çıkarsa diye düşünceler çıkar buda tamamen olumsuzluklar içinde hedefinizden uzaklaşmanıza neden olacaktır...

N

Nbtet

Kullanıcı
4 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
Kitabın heryerinde pozitif düşün deniliyor.Para,sağlık,aşk... Bunun hiçbirşeyine karşı değilim fakat çok abartıyor. Sadece düşünce gücüyle herşeyi yapabileceğimiz anlatıyor. Böyle birşey olabilirmi  :) .

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
olumsuz düşünce kanserli hücre gibidir hızla tüm vücudunuzu sarar.. olumsuz düşünce küçük bir kötü olayı kördüğüm haline dönüştürmemize etrafımızdaki insanlarıda bu girdabın içine çekmemize sebep olur.. iyi düşünmek kelimeleri olumsuzluk eki olmadan kullanmak düşünce gücü ile hayatı değiştirmemize dolaylı olarak fayda sağlar ve doğadan pozitif enerji almamıza sebep olur...
bebekler günde ortalama 500 kez gülümserken yetişkinlerde bu sayı günde 20'yi ne yazık ki geçmiyor.. bebekleri mutsuz kılan çok az sebep var ve onlar gün boyu pozitif oluyor ve bizide bir o kadar mutlu ediyorlar.. aynı durum yaş sınırlaması olmadan tüm insanlar için geçerli...
sır içimizde saklı biz ne denli pozitif olabilirsek doğa bize o denli pozitif dönecektir.. bunun için en doğru örneklerden biri ''Roman'ların'' yaşam tarzıdır...

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Yapılan yorumları ve sorulan soruları okuduğum zaman aklıma hemen şu geldi ve sizinle de paylaşmak istedim;

Neden acaba pozitif düşünce deyince aklımıza,hayatımız da her şeyin iyi gideceğini,hiç sorunla karşılaşmayacağımız ve hatta bool şanslı ve paralı bir hayatımız geleceği ve bunlarında bu düşünceyle olmayacağı için de "secret te bahsedilen şeylerin çoğu yalan" sonucu çıkıyor.

Oysa geçmişten gelen ve gelecekte de hala varlığını koruyan adını her nasıl dile getiriyorsak,ben pozitif düşünce derim, bunlara mucezi etkileri olan değil.Onları değerli kılan bizim alt beynimiz,düşüncemiz ve yaşantımıza uyarladığımızda bulunduğumuz davranışlarımız.
Elbette hemen zengin olmayız ama bilim adamlarınca da kanıtlanmış bir  olgu vardır.; DÜŞÜNCENİN GÜCÜ
Elbette hayatımız bu kavramlar üzerinde kurulduğunda hayat toz pembe olmaz ama karşılaştığımız sorun karşısında çıkış yolu bulmamız daha kolay olur. Diğer adı BAŞARIdır.